Ruszyła nowa era RedDragona

Autor: RedDragon Team Redaktor: kessell

Dodane: 23-12-2007 21:56 ()


 

19 grudnia w RedDragonie wystartowała nowa era - piętnasta lub siódma nowejrachuby, jak jest to liczone, odkąd gra znów jest bezpłatna. Motywem przewodnim tej ery będzie `Renesans Magii` - stary dobry system magiczny został uproszczony tak, by dawał te same możliwości taktyczne, zabierając jednocześnie mniej czasu i wymagając mniej przegryzania się przez komplikacje.

 

RedDragon to kultowa gra strategiczna przez przeglądarkę, ma ponad 8 lat i jest jeżeli nie pierwszą tego rodzaju w tej części europy, to z pewnością najdłużej z powodzeniem graną. Cokolwiek było przed RedDragonem zginęło w pomroce dziejów. Tak długie powodzenie gra zawdzięcza faktowi, że jest o wiele bardziej rozbudowana niż inne, stawia dużo większy nacisk na grę zespołową tworząc ciekawą społeczność, oraz jest cały czas rozwijana i ulepszana.

 

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, w czasach gier bezpłatnych, które jednakzawierają konta premium, oficerów, rubiny, perły czy dowolną inną formę wyciągania od graczy realnych pieniędzy, by zapewnić sobie przewagę w grze,RedDragon jako jedyny oferuje uczciwe podejście do tematu płatności -wszystkie księstwa są sobie równe. W praktyce na dodatkowe księstwa decydująsię gracze, którzy chcą przy RD spędzić więcej czasu, albo grać ze znajomymi w więcej niż jednej koalicji.

 

Spędzanie czasu to druga poważna różnica, RedDragon jest grą turową - nie ma potrzeby siedzieć przy niej 24 godziny na dobę. Codziennie dostajemy swoją porcję tur, które odgrywamy zarabiając na kolejny dzień wojny, oraz szykując to wszystko, co chcemy przeciwstawić nieprzyjacielowi. W nocy skutki działań wojennych są przeliczane i następnego dnia cieszymy się z sukcesów lub smucimy porażkami i szykujemy kolejny plan podboju ziem wroga.

 

Gra ma też wady, pierwszą i podstawową jest to co jeszcze niedawno wymienialiśmy jako zaletę - stopień rozbudowania. Nie ma tutaj tak, że siądziemy, coś zabijamy i wydaje nam się, że już super gramy. Do RedDragona trzeba naprawdę przysiąść, poświęcić nieco czasu na naukę i rozgryzienie tego wszystkiego. Pomocą mogą być tu koalicje szkoleniowe, ale ciągle osoba która chce sobie poklikać w kolorowe obrazki nie ma tu czego szukać, bez myśleniasię nie da.

 

To generuje drugą, powiedzmy, wadę. Gra ma mniej graczy, niż te najpopularniejsze masówki. Ale też ma ich dość do dobrego grania, a jednocześnie jest bardziej elitarna, średnia wieku graczy jak i ich poziom sąnieco wyższe. A społeczność jest na tyle silna i zorganizowana, że zaprezentowała sama siebie oraz grę na niedawnych targach Poznań Game Arena.

 

Z całą pewnością można RedDragona jednak polecić jako inteligentną rozrywkę nadługo i co ważne dostępną naprawdę bezpłatnie.

 

Linki:

Strona główna gry - www.reddragon.pl

Komiks gry - komiks.reddragon.pl

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...