Profesje: Rycerz zakonny i mnich

Autor: Szymon "Siman" Charko Redaktor: Siman

Dodane: 03-09-2006 02:19 ()


Muszę ci przyznać przyjacielu, że wielu mogłoby ci pozazdrościć. Trafiłeś do elitarnego grona ludzi, którzy jako nieliczni dziś, wyznają takie wartości jak honor czy sprawiedliwość. Jesteś świętym wojownikiem, który łączy zamiłowanie do walki z działaniem w imieniu Najwyższego. Niektórzy postrzegają cię jako szaleńca w zbroi, ale ty wiesz, że ascetyzm, dyscyplina i zasady jakie wyznajesz sprawiają, że jesteś zabójczo skuteczny. Możesz działać sam, możesz służyć swojemu panu albo po prostu być do wynajęcia dla zleceniodawców godnych twoich usług. Nie ważne, czy jesteś fanatykiem, rzucającym się na wrogów z okrzykiem „Boże chroń królową” czy cichym i zamkniętym w sobie mnichem, który gdy przyjdzie co do czego, walczy za słuszną sprawę. Twoje zadanie jest jasne – chronić zbrojną ręką zbłąkane owieczki. Ewentualnie te owieczki zbrojną ręką nawracać. Jeśli chodzi o Wielki Zakon Patrycjuszy, biorąc tę profesję nie musisz być jego członkiem oczywiście, wielu jest samotnych kapłanów miecza (czy dowolnej innej broni, niekoniecznie białej). Tym nie mniej możesz jeśli MG się zgodzi. W takim wypadku nie musisz koniecznie pochodzić z Rucker Castle. Zakon z chęcią przyjmuje każdego honorowego (i religijnego) wojownika, który udowodni swoją wartość.

 

Cechy (Wybierz jedną z nich):

Rycerskie idee

Ty nie walczysz, bo ci za to płacą. Masz swoje zasady, którym jesteś wierny i to one dają ci siłę. W walce, o ile stoisz po dobrej stronie (stronie wrogów mutantów dajmy na to) i nie jest ona sprzeczna z etosem rycerskim i honorowymi zasadami pojedynku (więc wbijanie noża w plecy odpada) – decyzja leży tu w gestii MG – i zdasz Trudny test Morale dostajesz do końca bitwy 3 punkty do odjęcia z dowolnego testu na dowolnych kościach.

Święty Graal

Czyli innymi słowy twój własny Pancerz Wspomagany. Nie! Nie dostaniesz go na wstępie, oszalałeś? Słyszałeś kiedyś legendę o Świętym Graalu? Tak się śmiesznie składało, że goście z tej legendy łazili za nim przez większość czasu. Ty też będziesz musiał. Ale ta cecha ci to ułatwi. Gdy zdobędziesz informacje o tym, że pancerz jest gdzieś w twojej okolicy, wszelkie testy, które bezpośrednio pomogą ci go zdobyć, masz ułatwione o -30% (w walce też). Dużo? Jasne, tylko teraz zdobądź jakieś konkretne informacje o jakimś egzemplarzu (plotki i barowe opowieści się nie liczą). Acha i pamiętaj: to nie jest tak, że usłyszałeś o magazynie Pancerzy Wspomaganych 200 mil w głąb trzewi Molocha i teraz masz dostać -30% do walki z jego maszynami, które właśnie ozdobiły ci czoło czerwonymi punkcikami od lasera, bo przeszkadzają ci w dotarciu tam. Masz się znaleźć w okolicy celu.

 

 

MNICH, albo zakonnik pokoju

 

W swoim życiu podjąłeś się nietypowego zadania – wędrować po świecie pomagając chorym, rannym i uciśnionym, pragnąc ulżyć im niedoli tego piekła, po jakim chodzimy. Taki chodzący Caritas, jeśli wiesz o czym mówię. Ale nie myśl sobie, że jesteś po prostu bezinteresownym frajerem. Owszem, prowadzisz życie człeka prostego, cieszącego się chwilą, chwytającego dzień i takie tam. Dlatego ludzie uważają cię za nieszkodliwego wariata, a nawet są ci wdzięczni w razie pomocy. Nikt nie spojrzy na ciebie wilkiem. I w tym twoja siła! Masz oczy i uszy otwarte, dostrzegasz więcej niż się na pozór wydaje, a że wszędzie cię wpuszczą, jesteś cennym źródłem informacji. Można nazwać cię szpiegiem, ale raczej nie lubisz by tak cię określano. Tak czy inaczej, mało kto zdaje sobie sprawę z twoich zdolności, ale jeśli znajdzie się już taki, możesz stać się dla niego cennym nabytkiem. Pamiętaj tylko, żeby nie wciskać kitu o pojednaniu i pokoju mutkom i maszynom Molocha. One raczej tego nie kupią.

 

Cechy (Wybierz jedną z nich):

Sancta simplicita

Spoglądasz w oczy drabowi przed tobą, który grozi ci pałką i spokojnym głosem życzysz mu, by Bóg wybaczył jego postępki w niebie. I, jeśli masz szczęście, on po prostu zaśmieje się jakich to ziemia ludzi nosi i zostawi cię w spokoju. A ty po raz kolejny uświadamiasz sobie: czegóż można się obawiać na tym świecie, jeśli czuwa nad tobą Pan, a najgorsze, co może ci się przytrafić, to dołączenie do jego chórów. Jeśli bronisz się testem przeciwstawnym przed umiejętnością z pakietu Negocjacje, twój przeciwnik nie może użyć Suwaka. Do tego testy um. z pakietu Siła Woli są dla ciebie łatwiejsze o 20%.

Wszyscy znają i kochają

Pomogłeś bezinteresownie wielu ludziom i teraz możesz liczyć na ich wsparcie. Za każdy poziom umiejętności z pakietu Medyk i Przetrwanie otrzymujesz dwa darmowe poziomy Powiązań do wydania w trakcie tworzenia karty postaci.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...