Takiego lipca dla fanów książek z uniwersum World of Warcraft jeszcze nie było!

Autor: Insignis Redaktor: Motyl

Dodane: 04-07-2024 17:27 ()


Nowe tłumaczenie trylogii Wojna Starożynych w epickim wydaniu jest już w księgarniach od 3 lipca, a dwa tygodnie później dołączy do niej kolejna premiera – Smocza Wojna.

Już wkrótce Wasze uszy wypełni łopot tysięcy błoniastych skrzydeł, gdy niebo nad polską sceną uniwersum Warcrafta przysłonią zastępy zlatujących się smoczych rodów. Era Smoków odrodzona w rozszerzeniu do gry World of Warcraft – bezapelacyjnego króla gatunku MMORPG – Dragonflight weszła niedawno w ostatni rozdział historii gadzich obrońców świata Azeroth. Jednak prawdziwy złoty okres dla rodzimych fanów smoków, zwłaszcza od literackiej strony, zaczyna się dopiero teraz!

Upamiętnienie roli smoczych rodów oraz zasług pięciu Smoczych Aspektów stojących na ich czele dla rozwoju tego uniwersum zaczynamy od premiery trylogii Wojny Starożytnych Richarda A. Knaaka – oczekiwanej od lat i okrzykniętej mianem klasyki gatunku wśród literackich odsłon świata Warcrafta. Nowe wydanie zawiera wszystkie trzy części historii: Studnię Wieczności, Demoniczną Duszę oraz Rozbicie, opisujące jeden z największych konfliktów, jaki rozegrał się przed wiekami na Azeroth. W tamtych pradawnych czasach w miejscu obecnych kontynentów Wschodnich Królestw, Kalimdoru, Północnej Grani i Pandarii oraz pomniejszych wysp znajdował się jeden superkontynent. Ponad wszystkie inne rasy wyróżniały się na nim nocne elfy, których imperium kwitło wokół największego źródła mocy magicznej, jakie istniało na całym świecie. Niestety arogancja i nienasycona żądza władzy elfiej królowej zwróciły uwagę demonów z innego wymiaru, doprowadzając do inwazji oraz wyniszczającej wojny, która na zawsze odmieniła oblicze Azeroth. Chociaż od tamtej tragedii minęło 10 000 lat, zawirowania we wstęgach czasu sprawiły, że znana wszystkim wersja wydarzeń i wynik konfliktu mogą ulec dramatycznym zmianom, które grożą przepisaniem historii na nowo – pod prawem ognistej pięści władcy demonów. Jedyna nadzieja w rękach trzech podróżników w czasie: smoka, człowieka i orka, którzy będą zmuszeni zjednać sobie przychylność nie tylko śmiertelnych ras, ale i wszystkich smoczych rodów wraz z ich Aspektami. Dodatkową gratką dla fanów jest zaprojektowana specjalnie dla tego zbiorczego wydania okładka, będąca fuzją okładek wszystkich trzech tomów z podobiznami głównych bohaterów powieści.

Jak jednak doszło do tego, że naznaczone przez tajemniczych tytanów smocze Aspekty zostały uznane za strażników świata? W jaki sposób zbudowały swą potęgę? O tym opowie wam kolejna nadchodząca pozycja – najnowsza powieść ze świata Warcrafta Smocza Wojna, której autorką jest Courtney Alameda. Do tej pory czytelnicy i gracze znali tylko jedną wersję historii, którą od wieków rozpowszechniały same Aspekty i ich rody. Ile jest w niej jednak prawdy? Czy wszystkie smoki Azeroth zgodziły się podporządkować wizji świata tytanów, a wraz z tym przybrać nową, zgodną z ich myślą formę, czy przynajmniej niektóre z nich chciały pozostać wierne swej pierwotnej naturze? Co sprawiło, że Smocza Królowa Alexstraza i pozostałe Aspekty postanowiły pogrzebać prawdę o tamtych wydarzeniach w odmętach niepamięci? Przekonacie się, gdy sięgniecie po Smoczą Wojnę.

 


comments powered by Disqus