Jaga i Trust w Łodzi

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 29-06-2024 22:34 ()


Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jagą Moder oraz Przemysławem "Trustem" Truścińskim we wtorek 2 lipca do empik Manufaktura w Łodzi.

Jaga z Przemkiem będą podpisywać egzemplarze "Sądnego Dnia" – debiutanckiej powieści Jagi Moder, do której przepiękne ilustracje stworzył Trust 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00Jaga Moder w dzieciństwie namiętnie oglądała filmy z Indianą Jonesem, więc, co oczywiste, marzyła o tym, by zostać archeologiem. Na szczęście w czasie którychś wakacji napisała swój pierwszy tekst o pewnej szalonej mamie, którą ciągle trzeba było wyciągać z tarapatów i ostatecznie to jednak pisanie zostało z nią na zawsze. Po zakochaniu się w mitach i legendach odkryła także fantastykę (dzięki „Uczniowi” J.V. Jones) i to już całkowicie ukształtowało jej pisarską drogę. A także czytelniczy gust, bo do dziś uważa, że „Krzyżacy” byliby znacznie ciekawsi, gdyby Sienkiewicz wprowadził do całej historii smoki.

Przemysław "Trust" Truściński artysta uważany za jednego z najważniejszych polskich twórców komiksowych. Jest ceniony przede wszystkim za świetny warsztat, wyczucie medium, jakim się posługuje, i umiejętność opowiadania obrazem oraz za bardzo charakterystyczny styl. Artysta nie boi się eksperymentować i łączy techniki. Jego grafiki są bardzo sugestywne i pełne mroku. W debiucie powieściowym Jagi Moder "Sądny Dzień" wykonał fantastyczne ilustracje, które przepięknie korespondują i uzupełniają historię stworzoną przez Jagę.


comments powered by Disqus