Premiera „Piwnicznych chłopaków” Jakuba Ćwieka

Autor: PulpBooks Redaktor: Motyl

Dodane: 28-06-2024 17:04 ()


Piwniczne chłopaki trafiły do przedsprzedaży w niezwykłym modelu "Zapłać, za ile chcesz". Ustawiliśmy minimalne ceny dla każdego formatu (ebook i audiobook za 1,20 zł, książka papierowa - 10 zł), ale górnej granicy nie było. 
 
Na dedykowanej stronie przez miesiąc każdy mógł sprawdzić postęp zbiórki, który informował, kiedy zwracają się nam koszty wydania danego formatu. Ebook ufundował się wręcz błyskawicznie (w ciągu doby), a cała akcja zakończyła się dużym sukcesem. 
 
W sumie sprzedaliśmy dzięki niej:
  • 713 audiobooków (średnia wpłata: 12,40 zł)
  • 553 ebooki  (średnia wpłata: 11,21 zł)
  • 1024 książki papierowe (średnia wpłata: 25 zł)
 
Ponieważ ta forma spodobała się zarówno fanom jak i nam jako wydawnictwu, będziemy ją testować również przy kolejnej książce innego autora.

tytuł: Piwniczne chłopaki

nazwa serii: SióstrSaga

numer tomu: 1

autor: Jakub Ćwiek

lektor: Mikołaj Krawczyk

gatunek: literatura młodzieżowa, fantastyka, horror

ilość stron: 296

czas trwania audiobooka: 6:47:15

wydawnictwo: Pulp Books

zwiastun:

opis:

Lucek to trzynastolatek z podmiejskiego bidula, który pewnej burzowej nocy ginie w pożarze podczas próby ratowania kolegów. I tak, jest pewien, że właśnie umarł, bo przecież stoi tam i patrzy na własne ciało z ciężko poparzoną twarzą!
Nie ma jednak czasu rozpaczać, bo oto z otchłani mrocznego lasu idą już po niego przerażający panowie Gwizd i Świst, a wielki, jednooki kruk wskazuje mu drogę do jedynego punktu, gdzie tej nocy tli się jeszcze światło – na przystanek autobusowy.
Zoja ma dziesięć lat, fajnych rodziców, supersiostrę, a za najbliższych przyjaciół dwójkę niskorosłych bliźniaków: genialnego wynalazcę Eryka i wszechstronnie utalentowaną artystkę Norę. Ma też rower, który nazywa Pegazem. A, no i straszną bestię w piwnicy, którą musi karmić surowym mięsem, by ta nie zjadła jej bliskich!

Brzmi intrygująco? No to dołóżmy jeszcze nordyckich bogów, straszne rytuały, poniemieckie skarby, szkolnych łobuzów, stwory z mgły i oddziały walecznych umarlaków. Ach, i jeszcze opuszczoną kopalnię. Bo co to za przygoda bez opuszczonej kopalni?!

Piwniczne chłopaki to osadzone w Polsce The Goonies rodem z nordyckiej Nibylandii! Szalona, pełna humoru, grozy opowieść o przyjaźni, siostrzanej miłości i o tym, co naprawdę znaczy być bohaterem!

Ilustracje: Piotr Sokołowski

Redaktorka prowadząca: Agnieszka Włoka

Redaktorka i korektorka: Marta Sobiecka, Joanna Kłos

Skład: Katarzyna Rek

Data przedsprzedaży: 22.04.2024

Premiera: 28.06.2024


comments powered by Disqus