„Ukryta królowa” - nowy Peter V. Brett

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 30-05-2024 22:34 ()


Już 19 czerwca ukaże się „Ukryta królowa” - tom 2 cyklu zmroku Petera V. Bretta.

Peter V. Brett

Ukryta królowa. Ks. I

Cykl zmroku. Tom 2

Premiera 19 czerwca 2024 r.

Siła wojownika to nie siła jego ramienia. To siła ramion ludzi, którzy stoją obok niego.

Święte Miasto zostało zniszczone przez demony, kości kolejnych poległych wojowników złożono w Sharik Hora, a bohaterowie, którzy już raz ocalili świat... zniknęli. Wśród pożogi, zniszczenia i śmierci nadchodzi czas nowego pokolenia – dzieci dawnych bohaterów muszą stawić czoła demonom i własnemu przeznaczeniu. I wcale nie ma pewności, co okaże się gorsze.

 

O autorze:

Autor bestsellerowego „Cyklu demonicznego”, przetłumaczonego i wydanego w 25 krajach na całym świecie i nieustannie podbijającego kolejne rynki czytelnicze.

Absolwent literatury angielskiej oraz historii sztuki Uniwersytetu w Buffalo.

Od dzieciństwa wielki fan fantastyki, komiksów i gier fabularnych.

Pisanie pociągało go, ponieważ wierzył, że jako introwertyk zdoła schować się za swoimi historiami. Na ironię, po wielkim sukcesie swoich książek musiał nauczyć się występować publicznie i spotykać z rzeszami fanów, co dzisiaj bardzo sobie ceni.

Twierdzi, że nie istnieje coś takiego jak obiektywny talent czy wena – sukces gwarantuje tylko ciężka, systematyczna praca.

W swoich książkach stara się poruszać ważne tematy w rozsądny, przystępny sposób, aby zachęcić czytelników do wspólnego zgłębiania idei z różnych perspektyw, razem z jego postaciami.

Uważa, że sztuka przegrywa, kiedy uciekamy od wrażliwych tematów ze strachu przed reakcją innych.

Zakochał się w żurku w chlebie – na szczęście znalazł w Nowym Jorku polską restaurację, która serwuje prawie tak dobry, jak w Polsce.

Oficjalna strona: www.petervbrett.com

 

 

Opinie:

Wspaniała opowieść, wadliwe i wiarygodne postacie oraz nieustępujące napięcie, sprawią, że będziesz czytać aż do późnej nocy. To trzeba przeczytać.

John Gwynne

 

Świetne sceny bitewne, wewnętrzne konflikty kulturowe i intrygi polityczne.

James Islington

 

Jeśli nie czytałeś Cyklu demonicznego i obawiasz się, że zagubisz się w fabule, nie martw się. Autor wykonał świetną robotę, przedstawiając na nowo swój świat i system magii.

Robin Hobb

 

od Czytelników:

Kontynuacja świetnej serii o malowanym człowieku. Jak wygląda świat po wojnie z demonami? Jak ludzie wykorzystali dziedzictwo Arlena - malowanego człowieka i jego ofiarę?

 

Odczuwam nieprzerwaną i niekłamaną przyjemność w obcowaniu z tą serią.

 

Oj jak ja tęskniłem za powrotem na pustynię (nawet jeśli to było tylko oczami/ciałami bohaterów).


comments powered by Disqus