Czerwcowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 29-05-2024 23:52 ()


Zapraszamy do zapoznania się z czerwcowymi nowościami Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które ukażą się w sprzedaży 12 i 19 czerwca 2024 roku. Poniżej możecie zapoznać się z zapowiedzianymi tytułami.

 

 

 

Premiera 12 czerwca 2024 r.

 

Nasz wielki Donald

Scenariusz: Różni autorzy

Rysunki: Różni rysownicy

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 372 strony

Format: 170x260

Cena: 149,99

ISBN: 978-83-281-6450-5

Język oryginału: niemiecki

Seria: Donald

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Niezwykła kariera Kaczora Donalda rozpoczęła się w 1934 roku występem w animacji „Mądra kurka", w której ubrany w marynarski strój tańczył i śpiewał na barce. Obdarzony nietuzinkowym charakterem, z czasem Donald stał się megagwiazdą. Jego typowo ludzkie wady i zalety sprawiają, że każdy może odnaleźć w nim cząstkę siebie. Od dzikiej radości po najgłębszą rozpacz – nie ma emocji, której ten impulsywny, pyskaty specjalista od wszystkiego nie wyraziłby w pełni. Niniejszy tom, wydany z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy debiutu Donalda, obejmuje komiksy różnych scenarzystów i rysowników oraz ukazuje wzloty i upadki najsłynniejszego kaczora na świecie, jego bohaterskie czyny i komiczne błędy, drobne sukcesy i sromotne klęski z dziewięciu dekad historii komiksu.

 

 

Świat Akwilonu. Elfy – Oblężenie Cadanli, tom 9

Scenariusz: Corbeyran

Rysunki: Lemercier

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 56 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-7042-1

Język oryginału: francuski

Seria: Świat Akwilonu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Dziewiąty tom umieszczonej w uniwersum Akwilonu serii poświęconej elfom. Półelf Fah-Laen pracuje w wielkiej rzeźni. Niedługo ma się żenić, a jego ukochana spodziewa się dziecka. Niestety pewnego dnia bydło przeznaczone na ubój pada ofiarą zarazy, która może przenosić się na ludzi. Co gorsza, pod mury Cadanli podchodzi ogromna armia ghuli. W ciągu jednego dnia życie Fah-Laena wywraca się do góry nogami. Co wyniknie z tego splotu nieszczęśliwych wypadków dla bohatera i całego miasta?

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem uniwersum: francuski scenarzysta Éric Corbeyran, autor tekstów do około stu pięćdziesięciu serii i one-shotów ( „Metronom”, „Zaklinacze Opali”, „XIII: Mystery”) i bretoński grafik Gwendal Lemercier specjalizujący się w fantasy, szczególnie umieszczonej w klimatach celtyckich („Les contes de l’Ankou”, „Durandal”, „Breizh”, „Dragons”).

 

DC Horror. Obecność – Ukochana

Scenariusz: David L. Johnson-McGoldrick, Rex Ogle

Rysunki: Garry Brown

Przekład: Zofia Sawicka

Oprawa: twarda

Objętość: 136 stron

Format: 170x260

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-6268-6

Język oryginału: angielski

Seria: DC Horror

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Poznajcie Jessicę. Pozornie zwyczajną studentkę, która właśnie wraca na uczelnię po feriach zimowych, dręczona niepewnością w związku ze słabymi ocenami w zeszłym semestrze, koniecznością stanięcia twarzą w twarz z chłopakiem, z którym wolałaby się nie przespać… i narastającym przekonaniem, że jest obserwowana przez istotę, która zna jej najgłębiej skrywany, najmroczniejszy sekret.

To niepokojące uczucie stanowi zaledwie wstęp do serii przerażających wydarzeń, które są albo efektem pogarszającego się stanu psychicznego Jessiki, albo czegoś innego… czegoś demonicznego.

Zanurzcie się w przerażającą opowieść o tajemnicy, szaleństwie i opętaniu, której autorami są Rex Ogle i David L. Johnson-McGoldrick, scenarzysta filmu „Obecność – Na rozkaz diabła”, z zapierającymi dech w piersi ilustracjami Garry’ego Browna („Babyteeth”, „Nightwing”).

Poznajcie także pięć krótszych, mrożących krew w żyłach opowieści autorstwa Scotta Snydera, Denysa Cowana, Juana Ferreyry, Tima Seeleya i Kelleya Jonesa i wielu innych piekielnie utalentowanych artystów z branży komiksowej! Komiks dla dorosłych.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „DC Horror Presents: The Conjuring: The Lover” #1–5.

 

 

Injustice. Bogowie pośród nas: Rok zerowy

Scenariusz: Tom Taylor

Rysunki: Rogê Antônio, Cian Tormey

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 152 strony

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-6550-2

Język oryginału: angielski

Seria: Injustice

Kategoria: superbohaterowie

Tematyka: komiks amerykański

 

Uwielbiana przez fanów seria „Injustice” powraca! Tym razem z prequelem! Na długo przed dyktaturą Supermana i powstaniem, na czele którego stanął Batman, istniało Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości.

Wszystko zaczęło się podczas II wojny światowej, gdy jeden z członków Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości użył tajemniczego amuletu, aby odwrócić losy wojny. Po wielu latach od tamtych wydarzeń tajemniczy amulet trafia w ręce Jokera, a Liga Sprawiedliwości i Stowarzyszenie Sprawiedliwości nagle odkrywają, że ich drużyny są atakowane od wewnątrz – czyżby wśród członków drużyn pojawił się zdrajca? A może ktoś chce zniszczyć wszystkich superbohaterów uniwersum DC? Zapnijcie pasy, ponieważ w tym świecie nikt nie jest bezpieczny: giną zarówno bohaterowie, jak i złoczyńcy!

Album „Injustice: Bogowie pośród nas: Rok zerowy”, oparty na fenomenalnej grze wideo, od której wszystko się zaczęło, ujawnia, dlaczego Joker zaatakował Supermana w „Injustice: Rok pierwszy”. Scenarzysta Tom Taylor („DCeased”, „Suicide Squad: Zła krew”, „Nightwing: Skok w światło”) oraz rysownicy Rogê Antônio („Batgirl” oraz „Birds Of Prey”) i Cian Tormey („Catwoman”, „Batgirl”) przeniosą was do czasów, gdy Batman i Superman wciąż byli najlepszymi kumplami. Przed wami rozdzierający serce prequel.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach w formie cyfrowej jako „Injustice: Year Zero” #1-14

 

Uniwersum DC. Flashpoint – Powrót

Scenariusz: Geoff Johns, Jeremy Adams, Tim Sheridan

Rysunki: Eduardi Risso, Xermanico, Mikel Janín

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 232 strony

Format: 170x260

Cena: 119,99 

ISBN: 978-83-281-6504-5

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Thomas Wayne poświęcił wszystko, aby pomóc Flashowi poskładać wszechświat z powrotem i uratować życie Bruce’a Wayne’a. Teraz budzi się w świecie, który miał odejść w zapomnienie. Batman ponownie wyrusza na ulice Gotham, by się dowiedzieć, dlaczego świat, w którym się znalazł, wciąż istnieje. Polowanie na Zegarowego Mordercę doprowadzi Thomasa do konfrontacji z całą plejadą przeciwników. Będzie walczył z Aquamanem, szalonym królem Atlantydy, zmierzy się z tajemniczym Supermanem i zanurkuje głęboko w korytarze Azylu Arkham.

Scenarzysta Geoff Johns powraca do świata Punktu krytycznego wraz z Jeremym Adamsem („Flash”) i Timem Sheridanem („Teen Titans Academy”). Album narysowali Xermánico („Wonder Woman”), Eduardo Risso („100 naboi”, „Księżycówka”, „Batman – Rozbite miasto i inne opowieści”) i Mikel Janín („Batman”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Flashpoint Beyond” #0–6, a także galerię okładek alternatywnych i szkice autorstwa Xermánico.

 

Manga DC. Joker: Operacja specjalna, tom 2

Scenariusz: Satoshi Miyagawa

Rysunki: Keisuke Gotou

Przekład: Paweł Dybała

Oprawa: miękka z obwolutą

Objętość: 144 strony

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-6525-0

Język oryginału: japoński

Seria: Manga DC

Kategoria: manga

Tematyka: superbohaterowie

 

Batman, uosobienie sprawiedliwości, i jego odwieczny wróg, Joker, od lat walczą o Gotham. Jednak wszystko zmienia się pewnej fatalnej nocy, gdy dochodzi do niespodziewanego wypadku, w wyniku którego Batman zostaje zamieniony w... niemowlaka!

Joker postanawia wychować chłopca na Mrocznego Rycerza, aby odzyskać swojego arcywroga, ale czuje się przytłoczony wyzwaniami związanymi z opieką nad dzieckiem.

Przygotuj się na przezabawną eksplorację żałośnie niewystarczających umiejętności rodzicielskich Jokera!

Mangę stworzyli Satoshi Miyagawa („Space Battleship Tiramisu”) i Keisuke Gotou.

  

 

Piękna i Bestia. Opowieść Belli, tom 1

Scenariusz: Mallory Reaves

Rysunki: Studio Dice

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka z obwolutą

Objętość: 176 stron

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-6452-9

Język oryginału: angielski

Seria: Piękna i Bestia

Kategoria: manga

Tematyka: przygodowy

 

Manga czytana od prawej do lewej. Historia na podstawie filmu „Piękna i Bestia”. Dawno temu, w zacisznym miasteczku w sercu Francji... Piękna i wrażliwa Bella wyrusza na ratunek ojcu uwięzionemu przez straszliwą Bestię. Przełamując strach, dziewczyna decyduje się zostać w mrocznym zamku w zamian za uwolnienie ojca. Z czasem zaprzyjaźnia się z zaczarowaną służbą i oswaja z nowym otoczeniem. Zdaje sobie również sprawę, że pod postacią przerażającej Bestii skrywa się książę o dobrym sercu. Dzięki tej mandze poznacie najskrytsze myśli Belli, która stopniowo uświadamia sobie, że prawdziwe piękno człowieka kryje się w jego wnętrzu.

 

Asteriks na szpilach olimpijskich, tom 12

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Albert Uderzo

Przekład: Grzegorz Buchalik

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 27,99

ISBN: 978-83-281-7048-3

Język oryginału: francuski    

Seria: Asteriks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

„Asteriks na szpilach ôlimpijskich” jest specjalną edycją komiksu „Asteriks na igrzyskach olimpijskich” przetłumaczonego (bezpośrednio z języka francuskiego) na język śląski. Niezwykły, wyjątkowo barwny i dosadny język śląski w połączeniu z unikalnym humorem Goscinny’ego i Uderzo to znakomita zabawa. Komiks będzie też materiałem pomocniczym przy kultywacji tego języka.

Tom „Asteriks na igrzyskach olimpijskich” („Asterix aux Jeux Olympiques”) został wydany w 1968 roku z okazji zimowej olimpiady w Grenoble. Obóz Akwarium obiega wiadomość, że niezwykle wysportowany Klaudiusz Twardzielus zostanie reprezentantem Rzymu na Igrzyskach Olimpijskich. Do zawodów pragną stanąć też nieustraszeni Galowie, nie spełniają jednak podstawowych kryteriów - w konkursie mogą uczestniczyć jedynie rodowici Grecy i wolni obywatele helleńscy (Rzymianie są tolerowani). Galowie przedstawiają się więc jako Rzymianie i wysyłają swoich najdzielniejszych towarzyszy - Asteriksa i Obeliksa. Jak jednak mają skorzystać z napoju magicznego, skoro uczestnikom zakazano dopingu? Do zawodów staje sam Asteriks, jednak bez wspomagania przegrywa. Sytuację może uratować podstęp Panoramiksa...

Historia galijskiej osady, która dzielnie stawia opór rzymskim najeźdźcom, to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. Nieśmiertelny francuski dowcip serii stworzonej przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni.

 

„Asteriks na szpilach ôlimpijskich” to ekstra edycyjo kōmiksu „Asteriks na igrzyskach olimpijskich” przetłōmaczōnego (bezpostrzednio z jynzyka francuskigo) na jynzyk ślōnski. Niyzwykły, wyjōntkowo barwny a kōnkretny jynzyk ślōnski, skuplowany z unikalnym humorym Goscinny’ego a Uderzo to rychtyg dobry szpas. Kōmiks bydzie tyż dobrōm pōmocōm przi kultywacyji tego jynzyka.

Tōm „Asteriks na na szpilach ôlimpijskich” ("Asterix aux jeux olympiques") zostoł wydany w 1968 roku na przileżytość zimowej ôlimpiady w Grenoble. Do ôbozu Akwarium przichodzi wiadōmość, że ôgrōmnie wyszportowany Markus Musklotwardus zostanie reprezyntantym Rzymu na Szpilach Ôlimpijskich. We zawodach chcōm tyż wysztartować Gale, co niczego sie niy lynkajōm, yno niy

niy pasujōm ku podstawowym wymoganiōm - we kōnkursie mogōm sztartować yno rodowite Greki i wolni ôbywatele hellyńscy (Rzymiany sōm tolerowani). Gale podowajōm sie beztōż za Rzymianōw a posyłajōm swojich nojdzielniejszych chopōw - Asteriksa i Ôbeliksa. Yno jak majōm wykorzystać magiczny miszōng, kej uczestniki niy śmiōm brać dopingu? We zawodach sztartuje sōm Asteriks, ale bez spōmoganio przegrowo. Sytuacyjo może uretować podstymp Fyrlokotliksa...

Historyjo galijskij wioski, kero dzielnie szprajcuje sie rzymskim najeźdźcōm, to ôbowiōnzkowo pozycyjo na fasze kożdego fana kōmiksōw. Niyśmiertelny francuski wic ze seryji, kero stworzyli René Goscinny i Albert Uderzo bez dłōgi lata prziciōngo nostympne generacyje czytoczy, a szprytny Asteriks, naiwny Ôbeliks i ich towarzisze trefiyli do czelodki ulubiōnych bohatyrōw masowej wyôbraźnie.

 

Lucky Luke. Cesarz Smith, tom 45

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Morris

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6766-7

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Czy Stanami Zjednoczonymi może rządzić cesarz? Wydawałoby się to niemożliwe, ale na Dzikim Zachodzie zdarzają się różne dziwne rzeczy… Wystarczy mieć dużo pieniędzy, obsesję na punkcie Napoleona, a ludzie sami zaczną ci oddawać cesarski hołd! Przed nami zaskakujące sytuacje i dużo humoru!

 

Nauka z komiksem. Miasta przyszłości

 – W harmonii z naturą, tom 2

Scenariusz: Elena Peduzzi, Francesca De Filippi,

Jacopo Olivieri

Rysunki: Benedetta Barone, Marino Gentile, Sara Storino, Andrea Greppi, Emilio Urbano, Watermark Studio, Blasco Pisapia, Denise Shimabukuro,

Marco Palazzolo

Przekład: Maria Białek

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6449-9

Język oryginału: angielski

Seria: Nauka z komiksem

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: popularno-naukowy

 

Tom drugi „Miast przyszłości" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Dwoje policjantów – Judy Hops i Nick Bajer – podejmuje śledztwo, które ma wyjaśnić, kto odpowiada za nielegalne wyrzucanie toksycznych odpadów w okolicy Szarakówka. Tropy prowadzą do Zwierzogrodu. Czego dowiedzą się nieustraszeni stróże prawa? Przeżyj z nimi ekscytującą przygodę. Dowiedz się, czym jest zielone budownictwo, przeczytaj o górnictwie miejskim i transporcie, który nie szkodzi naszej planecie.

Smerfy i świat emocji.

Smerf, który bał się porażki, tom 13

Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford

Rysunki: Antonello Dalena

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 40 stron

Format: 170x208

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-6227-3

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy i świat emocji

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Trzynasty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi.

Pewnemu Smerfowi nic nie wychodzi – słabo gra w piłkę nożną, nieładnie maluje, fatalnie gotuje. Zaczyna uważać, że we wszystkim jest beznadziejny... Ale czy przyszło mu do głowy, że aby być w czymś dobrym, na naukę trzeba poświęcić sporo czasu i mieć dużo wytrwałości? Dzięki temu komiksowi przestaniesz się bać, że nie uda ci się czegoś zrobić.

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest napisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

Mali Bogowie. Łzy Meduzy, tom 9

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Philippe Larbier

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6724-7

Język oryginału: francuski

Seria: Mali Bogowie

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Dziewiąta część wesołych przygód niezbyt rozgarniętych kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Meduza jest załamana tym, że każdy człowiek, który spojrzy jej w oczy, zamienia się w kamień. W dodatku pojawia się Perseusz z zadaniem zdobycia głowy sympatycznej wężowej potworzycy. Na szczęście śmiałek nie grzeszy skutecznością. Jak zwykle rozśmieszą nas też żarłok Taurusek, nieporadny Herakles, nieznający się na żeglowaniu Odyseusz czy pomysłowy wynalazca Hefajstos.

Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

 

Gargulce. Klucz czasu, tom 2

Scenariusz: Denis-Pierre Filippi

Rysunki: Silvio Camboni

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6783-4

Język oryginału: francuski

Seria: Gargulce

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Drugi tom pełnej przygód i humoru opowieści fantastycznej dla młodych czytelników. Grzesiek dowiaduje się, że w starej kolegiacie znajduje się portal, poprzez który z naszego świata ewakuowane są magiczne istoty, aby nie wpadły w ręce sił ciemności. Zaczyna pomagać mocom dobra, ale nie ma pojęcia, jakie niebezpieczeństwa i rozczarowania go czekają. Wypełniając powierzoną mu misję, podróżuje między epokami, co jednak ściąga na niego kłopoty w domu i w szkole. Jak w takich warunkach można zostać prawdziwym bohaterem?!

Głównymi autorami serii są często działający w tandemie twórcy: francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, znani polskiemu czytelnikowi ze wspólnych dzieł: cyklu „Niezwykła podróż” oraz albumów „Miki i zaginiony ocean” oraz „Miki i kraina Pradawnych”. Camboni ilustruje „Gargulce” od drugiego tomu (tom pierwszy narysował francuski grafik o pseudonimie J. Étienne).

 

ZOO wymarłych zwierząt, tom 2

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Bloz

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6791-9

Język oryginału: francuski

Seria: ZOO wymarłych zwierząt

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Drugi tom wesołej opowieści o zwierzętach dla młodych czytelników – nie tylko tych interesujących się światem fauny. Weterynarka Debora jest na stażu w niezwykłym zoo wymarłych zwierząt. Każdego dnia dowiaduje się nowych rzeczy, np. jak opiekować się żółwiami olbrzymimi, poznaje przyczyny wyginięcia gołębi wędrownych, sprawdza, ile jest prawdy w legendzie o antylopowcu modrym. Martwi się, że kolejne gatunki wciąż znikają z naszej planety, ale nadzieję na przyszłość dają programy ochrony zagrożonych zwierząt. Debora bierze też udział w pełnej przygód i humoru wyprawie do Ameryki Południowej!

Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerów „Sisters”, „Mali bogowie” czy „Kasia i jej kot”, oraz grafik Bloz (pseudonim Jeana-Christophe’a Grenona), który zilustrował wydaną także w naszym kraju opowieść „Dinozaury w komiksie”.

 

Kumpelki. Piekło nauki, tom 7

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Philippe Fenech

Przekład: Adam Tomczak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6203-7

Język oryginału: francuski

Seria: Kumpelki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Jak straszne byłoby życie bez koleżanek! Na szczęście Jess i jej kumpelki zawsze mogą na siebie liczyć – zarówno w dobrych, jak i złych momentach, w każdej życiowej sytuacji. Dlatego kiedy okazuje się, że jedna z nich ma problemy z nauką, wszystkie kumpelki stają na wysokości zadania i pomagają jej w miarę swoich możliwości i wiedzy. Oto pełne humoru i niespodziewanych zdarzeń przygody nastolatki i jej koleżanek!

Seria adresowana jest dla nieco starszych miłośniczek „Sisters”. Jej scenarzystą jest Christophe Cazenove – autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.

 

Premiera 19 czerwca 2024 r.

 

Pięć Krain. Ze wszystkich sił, tom 1

Scenariusz: Lewelyn

Rysunki: Jérôme Lereculey

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 68 stron

Format: 215x290

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-7049-0

Język oryginału: francuski

Seria: Pięć Krain

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Pierwszy tom sagi fantasy porównywanej pod względem rozmachu i dramaturgii wydarzeń ze słynną „Grą o tron”!

Cyrus, władca Pięciu Krain, jest umierający. Rozpoczyna się walka o sukcesję. Monarcha wyznacza na następcę swojego bratanka Hirusa, ale powszechnie wiadomo, że ten doprowadzi do wojny, która zniszczy jedność państwa. Starsza z królewskich córek, mądra Mileria, z całych sił stara się temu zapobiec. Tymczasem do gwardii królewskiej wstępuje tajemniczy młody przybysz, zaś na drugim końcu świata pewien ponury najemnik wykonuje swoją krwawą robotę... Wszyscy oni odegrają ważne role w monumentalnej i pełnej zaskakujących zwrotów akcji opowieści o władzy i miłości.

Scenariusz pisze troje twórców występujących pod wspólnym pseudonimem Lewelyn (pisarka i scenarzystka Mélanie Guyard, znana też jako Andoryss – cykl powieści „Les Enfants d’Evernight”, seria komiksowa „Le Soufflevent”; David Chauvel, autor scenariuszy do kilkudziesięciu komiksów, np. mitycznego „Arthur” czy historycznego „Ce qui est à nous”; młody scenarzysta Patrick Wong doceniony za pierwsze tomy opowieści „En falsh”), a rysunki są dziełem Jérôme’a Lereculeya, współautora kilkunastu serii przygodowych, mitycznych, historycznych („Wollodrin”, „Cairn”, „Golias”, „Arthur”).

 

Gun Honey. Krew za krew, tom 2

Scenariusz: Charles Ardai

Rysunki: Ang Hor Kheng

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka

Objętość: 112 stron

Format: 170x260

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-7011-7

Język oryginału: angielski

Seria: Gun Honey

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: kryminał

 

Joanna Tan wróciła – jeszcze seksowniejsza i jeszcze bardziej zabójcza… Dostarcza swoim klientom pożądaną broń – gdzie chcą i kiedy chcą. Dla niej nie ma misji niemożliwej. Nazywają ją Gun Honey.

Ale tym razem to ktoś inny zostawia broń… I to jeszcze dymiącą. A że swoim schematem działania przypomina Joannę, to właśnie ją śledczy uznają za główną podejrzaną.

Joanna musi udowodnić swoją niewinność i odnaleźć kobietę, która pragnie wrobić ją w morderstwo!

Komiks „Gun Honey – Krew za krew”, stworzony przez Charlesa Ardai, współzałożyciela Hard Case Crime, i zilustrowany przez Anga Hora Khenga, młodego artystę z Malezji, to trzymający w nieustającym napięciu thriller, który pokochają zarówno fani pierwszego tomu serii, jak i miłośnicy klasycznej literatury pulpowej.

Album zawiera oryginalne zeszyty #1–4 „Gun Honey: Blood for Blood”.

  

Blade Runner. Czarny Lotos – Zostawić LA, tom 1

Scenariusz: Nancy A. Collins

Rysunki: Enid Balam

Przekład: Maria Jaszczurowska

Oprawa: twarda

Objętość: 112 stron

Format: 170x260

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-6680-6

Język oryginału: angielski

Seria: Blade Runner

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Los Angeles, 2032 rok. Prototyp replikanta znany jako Elle lub Czarny Lotos wymyka się z rąk swojego twórcy Niandera Wallace’a i ucieka na pustynię. Tam zamierza szukać odpowiedzi na pytanie o swoją tajemniczą przeszłość, aby zyskać możliwość odkupienia. W samym sercu pustkowia ta bezwzględna zabójczyni dociera do industrialnej osady Fracktown, gdzie zostaje wciągnięta w śmiertelny spór między dwiema ścierającymi się w mieście frakcjami. Ale to niejedyna niespodzianka, która ją tutaj czeka. Nic nie przebije spotkania z samym Nianderem Wallace’em. Elle jest ostatnią istotą na Ziemi, która chciałaby jeszcze raz przez to przejść.

Opowieść napisana przez nagradzaną autorkę horrorów Nancy A. Collins i zilustrowana przez uwielbianego przez fanów fantasy Enida Balama to nowy rozdział w sadze „Blade Runner”.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Blade Runner Black Lotus” #1–4.

 

Uniwersum DC. Batman – Failsafe, tom 1

Scenariusz: Chip Zdarsky

Rysunki: Jorge Jiménez, Belén Ortega, Leonardo Romero

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 224 strony

Format: 167x255

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-6543-4

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Scenarzysta Chip Zdarsky („Spider-Man: Historia życia”, „Daredevil”) łączy siły z rysownikiem Jorge Jiménezem („Batman”, „Liga Sprawiedliwości”), aby rozpocząć nową erę przygód Batmana!

Batman walczył z wszelkiego rodzaju przestępcami, potworami i superłotrami. Jednak nic nie mogło go przygotować na pojawienie się Failsafe’a, niepowstrzymanego przeciwnika, który może przechytrzyć i pokonać Mrocznego Rycerza. Czy geneza zagrożenia może mieć związek z mrocznym sekretem z przeszłości Bruce’a Wayne’a?

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #125-130.

 

Dylan Dog/Batman – Cień nietoperza

Scenariusz: Roberto Recchioni

Rysunki: Gigi Cavenago, Werther Dell'Edera

Przekład: Andrzej Szewczyk

Oprawa: twarda

Objętość: 216 stron

Format: 170x260

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-6551-9

Język oryginału: angielski

Seria: Batman

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Zagadkowy sojusz między Jokerem i doktorem Xabarasem sprowadza Człowieka Nietoperza do Londynu – miasta Detektywa do Spraw Koszmarów. Batman i Dylan Dog mają różne poglądy na temat natury zła i stosują różne metody śledcze, jednak będą musieli współpracować, żeby pokrzyżować plany szalonego Księcia Zbrodni.

Dylan Dog i Batman, Groucho i Alfred Pennyworth, inspektor Bloch i komisarz Gordon, a także Madame Trelkovski i Catwoman, John Constantine i demon Etrigan połączą siły, żeby stawić czoła groźnym przeciwnikom.

„Cień Nietoperza” to przygoda, której nie możesz przegapić. Dwie ikony światowego komiksu po raz kolejny staną ramię w ramię, żeby zmierzyć się ze złem!

Uniwersa bohaterów DC Comics i Sergio Bonelli Editore spotykają się w arcyciekawym albumie, do którego scenariusz napisał Roberto Recchioni, a rysunki stworzyli Werther Dell’Edera i Gigi Cavenago.

 

Marvel Classic.

Punisher Epic Collection – Układanka Jigsawa

Scenariusz: Gregory Wright, Mike Baron, Chris Henderson,

Chuck Dixon, Dan G. Chichester, George Caragonne

Rysunki: Tod Smith, Bill Reinhold, Max Texeira,

Jack Slamn, Mike Harris, Neil Hansen, Hugh Haynes,

John Hebert, Tom Morgan

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 504 strony

Format: 170x260

Cena: 199,99

ISBN: 978-83-281-6277-8

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Jigsaw, zaciekły wróg Punishera, łączy siły z Wielebnym Samem Smithem. Ten guru dobrze zna Franka, a na dodatek służy demonicznej sile i chce po swojemu uleczyć Amerykę. Frank Castle musi zmierzyć się nie tylko z nim, lecz także z dilerami, handlarzami bronią oraz mafią. Zapoluje też na pewnego mordercę, udając taksówkarza.

Dodatkowo: za Punishera wezmą się najemnik Paladin oraz agent, który kiedyś odgrywał rolę Kapitana Ameryki. A sam Frank dołączy do wyścigu po jedną z najcenniejszych broni w uniwersum Marvela!

Scenariusze do tego tomu napisali między innymi Mike Baron i Chris Henderson, a rysunki przygotowali Tod Smith, Bill Reinhold, Max Texeira, Mike Harris i inni artyści.

Album zbiera zeszyty z lat 1990–1991: „Punisher” (1987) #35–48 i „Annual” #4, a także „Punisher: No Escape” i „Punisher: The Prize”.

 

Marvel Fresh. X mieczy, tom 1

Scenariusz: Jonathan Hickman, Tini Howard,

Leah Williams, Benjamin Percy, Vita Ayala,

Zeb Wells, Ed Brisson, Gerry Duggan

Rysunki: Leinil Francis Yu, Pepe Larraz,

Carlos Gómez, Viktor Bogdanović, Matteo Lolli,

Carmen Carnero, Rod Reis, Phil Noto, R.B. Silva,

Mahmud Asrar

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 360 stron

Format: 167x255

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-6274-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pierwszy tom „X mieczy” – komiksowego eventu zamykającego cykl „Świt X”, który opowiada o początkach państwa mutantów na wyspie Krakoa, i otwierającego cykl „Rządy X”!

Dawno, dawno temu Krakoa i Arakko tworzyły jeden ląd. Potem wybuchła wojna i mroczna siła rozdzieliła je na tysiące lat… aż do teraz! Niestety podczas rozłąki Arakko uległa armii demonów – tej samej, która zmierza teraz w stronę Krakoi, gdzie X-Men i inni mutanci dopiero co wznieśli swój raj pełen biotechnologicznych cudów. Żeby go ocalić, muszą wziąć udział w turnieju kapryśnej władczyni jednego z królestw Innego Świata, będącego łącznikiem wszystkich rzeczywistości. Dla X-Men to pozornie żaden problem – w końcu pokonali śmierć. A przynajmniej tak im się wydaje…

Scenariusz tego tomu napisali między innymi Jonathan Hickman, Tini Howard, Benjamin Percy, Zeb Wells i Gerry Duggan. Rysunki stworzyli Leinil Francis Yu, Pepe Larraz, Viktor Bogdanović, Rod Reis, Phil Noto oraz inni artyści.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: „X of Swords: Creation” #1, „X-Men” #12–13, „Excalibur” #13, „Marauders” #13, „X-Force” #13, „New Mutants” #13, „Wolverine” #6, „Cable” #5, „Hellions” #5 i „X-Factor” #4.

 

Marvel Fresh. X mieczy, tom 2

Scenariusz: Jonathan Hickman, Tini Howard,

Benjamin Percy, Zeb Wells, Gerry Duggan

Rysunki: Pepe Larraz, Mahmud Asrar,

Leinil Francis Yu, Stefano Caselli, Phil Noto,

Joshua Cassara, Carmen Carnero

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 360 stron

Format: 167x255

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-6275-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Drugi i ostatni tom „X mieczy” – komiksowego eventu zamykającego cykl „Świt X”, który opowiada o początkach państwa mutantów na wyspie Krakoa, i otwierającego cykl „Rządy X”!

Czempioni wybrani spośród mutantów z Krakoi zebrali dziesięć magicznych mieczy. Teraz muszą stanąć do walki w brutalnym turnieju, którego wynik zdecyduje o losach ich nowej ojczyzny. A ponieważ poprowadzi go kapryśna władczyni z Innego Świata, nic nie jest przesądzone! Storm ruszy do tańca ze Śmiercią, Wolverine stoczy pojedynek na cmentarzysku rzeczywistości, a drużyna superłotrów spróbuje zapewnić sobie zwycięstwo po swojemu. Dla jednych zawodników stawką turnieju jest ocalenie Krakoi przed mroczną armią, dla innych – miłość. Czy mogą wygrać i jedno, i drugie?

Scenariusz tego tomu napisali między innymi Jonathan Hickman, Tini Howard, Benjamin Percy, Zeb Wells i Gerry Duggan. Rysunki stworzyli Leinil Francis Yu, Pepe Larraz, Phil Noto, Stefano Caselli oraz inni artyści.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: „X of Swords: Stasis” #1, „X of Swords: Destruction” #1, „X-Men” #14–15, „Excalibur” #14–15, „Marauders” #14–15, „X-Force” #14, „Wolverine” #7, „Cable” #6 i „Hellions” #6.

  

Marvel Fresh. X mieczy (pakiet)

Scenariusz: Jonathan Hickman, Tini Howard,

Leah Williams, Benjamin Percy, Vita Ayala,

Zeb Wells, Ed Brisson, Gerry Duggan

Rysunki: Leinil Francis Yu, Pepe Larraz, Carlos Gómez,

Victor Bogdanović, Matteo Lolli, Carmen Carnero,

Rod Reis, Phil Noto, R.B. Silva, Mahmud Asrar,

Stefano Caselli, Joshua Cassara

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 720 stron

Format: 167x255

Cena: 219,99

ISBN: 978-83-281-7124-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Pełne dwutomowe wydanie „X mieczy” – komiksowego eventu zamykającego cykl „Świt X”, który opowiada o początkach państwa mutantów na wyspie Krakoa, i otwierającego cykl „Rządy X”.

Dawno, dawno temu Krakoa i Arakko tworzyły jeden ląd. Potem wybuchła wojna i mroczna siła rozdzieliła je na tysiące lat… aż do teraz! Niestety podczas rozłąki Arakko uległa armii demonów – tej samej, która zmierza teraz w stronę Krakoi, gdzie X-Men i inni mutanci dopiero co wznieśli swój raj pełen biotechnologicznych cudów. Żeby go ocalić, muszą wziąć udział w turnieju kapryśnej władczyni jednego z królestw Innego Świata, będącego łącznikiem wszystkich rzeczywistości. Dla X-Men to pozornie żaden problem – w końcu pokonali śmierć. A przynajmniej tak im się wydaje…

Scenariusz tego komiksu napisali między innymi Jonathan Hickman, Tini Howard, Gerry Duggan, Benjamin Percy i Zeb Wells. Rysunki stworzyli Viktor Bogdanović, Stefano Caselli, Pepe Larraz, Phil Noto, Leinil Francis Yu oraz inni artyści.

Dwa tomy zawierają materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: „X of Swords: Creation” #1, „X of Swords: Stasis” #1, „X of Swords: Destruction” #1, „X-Men” #12–15, „Excalibur” #13–15, „Marauders” #13–15, „X-Force” #13–14, „New Mutants” #13, „Wolverine” #6–7, „Cable” #5–6, „Hellions” #5–6 i „X-Factor” #4.

  

Marvel Fresh. Savage Avengers, tom 3

Scenariusz: Gerry Duggan

Rysunki: Patch Zircher

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 204 strony

Format: 167x255

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-6276-1

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Nawet starsi bogowie potrzebują badań okresowych – a Doktor Strange wraz z Conanem Barbarzyńcą właśnie wybierają się sprawdzić, co dolega Shumie-Gorathowi, którego mocą karmi się okrutny czarownik Kulan Gath. Niestety, lekarska wizyta domowa nie przebiegnie tak, jak to sobie zaplanował Doktor… Czy niespodziewane pojawienie się dawnego złoczyńcy pomoże Savage Avengers uporać się z prześladującym ich czarnoksiężnikiem? Dodatkowo: Conan spotyka Ghost Ridera i… Spider-Mana!

Scenariusz do tego albumu napisał Gerry Duggan („Deadpool”, „Strażnicy Galaktyki”), a rysunki stworzył Patch Zircher („Deadpool i Cable”, „Suicide Squad – Oddział Samobójców”).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Savage Avengers” #20–28.

 

Star Wars. Łowcy nagród. Piekło na Bestine, tom 6

Scenariusz: Ethan Sacks

Rysunki: Paolo Villanelli i Alessandro Miracolo

Przekład: Katarzyna Nowakowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 54,99

ISBN: 978-83-281-6222-8

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars. Łowcy nagród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Tom 6 serii wydawanej w USA od 2020 roku, opowiadającej o najgroźniejszych najemnikach i draniach odległej galaktyki. Łowcy nagród zmierzą się z Imperium. Ale ich były kumpel Valance ma własną misję, która narazi na niebezpieczeństwo każdego, na kim mu zależy! T’onga i jej drużyna znajdują się na celowniku swojego dawnego sojusznika, a Valance pragnie zemsty wobec Dartha Vadera! Czy jego koledzy łowcy nagród uratują go przed śmiertelną konfrontacją? Czy Vukorah umknie zabójcom pogrążającym półświatek w chaosie? Czy przeżyje spotkanie z IG-88? I dlaczego Zuckuss balansuje między życiem a śmiercią? T’onga i 4-LOM walczą o uratowanie swojego towarzysza broni, zanim ten postrada rozum... i zanim ich wszystkich dopadnie najgroźniejsza jednostka Imperium – polujący na Valance’a Oddział Inferno!

Star Wars – Poszukiwania Mocy, tom 6

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Andrés Genolet, Madibek Musabekov,

Andrea Di Vito

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 54,99

ISBN: 978-83-281-6453-6

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Tom szósty serii wydawanej w USA od 2020 roku, skupiającej się na losach Rebeliantów rozproszonych po przegranej bitwie o Hoth i ściganych przez Imperium. Luke Skywalker, Leia Organa i elitarna załoga bohaterów Rebelii zagubili się w najdalszych zakątkach Bezprzestrzeni po tym, gdy ich misja zakończyła się fiaskiem. Rozpaczliwy manewr jest ich jedyną szansą na znalezienie drogi do domu, ale jaki poniosą koszt? Tymczasem wysiłki Lady Qi’ry i Szkarłatnego Świtu zachwiały Mocą i zakłóciły połączenie Luke’a Skywalkera z nieprzeniknionymi potęgami galaktyki. Jak daleko się wybierze, żeby odzyskać to, co stracił? Jaki niezwykły sekret odkryje, poszukując jednej z najrzadszych substancji w galaktyce — kyberu, żywego kryształu zasilającego miecze świetlne? Po odkryciu informacji o budowie drugiej Gwiazdy Śmierci Rebelianci są bliscy rozpaczy, ale Leia ma plan na przywrócenie im nadziei.

 

Czarodziejki W.I.T.C.H., tom 13

Scenariusz: Augusto Macchetto, Alessandro Ferrari

Rysunki: Różni rysownicy

Przekład: Joanna Szabunio

Oprawa: twarda

Objętość: 348 stron

Format: 170x260

Cena: 109,99

ISBN: 978-83-281-6221-1

Język oryginału: włoski

Seria: WITCH

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Trzynasty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! W Kondrakarze dzieje się coś dziwnego, więc zaniepokojona Wyrocznia podejmuje decyzję o zamknięciu Twierdzy. Tymczasem w Heatherfield czarodziejki tracą swoje dotychczasowe moce i otrzymują nowe, nad którymi muszą zapanować. Ich nauczycielem zostaje Matt, który nie wiadomo z jakiego powodu zaczął służyć Kondrakarowi. Dziewczyny stają oko w oko z dawną opiekunką żywiołu ziemi. Niegdyś kochana i podziwiana, przez swoją arogancję i zachłanność została przemieniona w potwora. W mrocznej otchłani czeka na właściwy moment, żeby się zemścić na Kondrakarze. To nie koniec zmian w życiu naszych bohaterek. Taranee odkrywa rodzinny sekret, a mama Will ma dla niej niesamowitą wiadomość. W.I.T.C.H. zaczynają też swoją przygodę z Akademią Tańca Jensena. Czy tu również stworzą zgrany zespół?

Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygody, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii!

Księga trzynasta zawiera komiksy z numerów 150–161 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek!

 

Siostry Niezapominajki. Kozica i kometa, tom 4

Scenariusz: Giovanni Di Gregorio

Rysunki: Alessandro Barbucci

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: twarda

Format: 216x285

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6169-6

Język oryginału: francuski

Seria: Siostry Niezapominajki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Czwarty tom pełnej przygód, tajemnic i wzruszeń opowieści o trzech siostrach Niezapominajkach.

Dziewczynki przyjeżdżają na ferie do taty, astronoma, który w górskim ośrodku naukowym szykuje się do zaobserwowania nowej komety. Sara, Kasjopeja i Lucilla chciały razem z ojcem poznać piękne szczyty i doliny, jednak okazuje się, że same muszą chodzić na wycieczki. I właśnie wtedy natrafiają na tajemnicę z dawnych lat: legendę o młodej kozicy. Idąc śladem bajecznego zwierzęcia, bohaterki poznają sekrety nie tylko gór, ale też swojej rodziny. A co z kometą? Czy tacie uda się ją zobaczyć?

Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.


comments powered by Disqus