Mag bez reputacji – cykl Kroniki Mroku t.4.5

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 26-05-2024 22:18 ()


Już w najbliższy piątek premiera "Maga bez reputacji" od Kel Kade - autorki, która swoimi powieściami zdobyła już w Polsce niejedno serduszko.

 

Gdy uczeń jest gotowy, zjawia się nauczyciel.

Pewnego pięknego, słonecznego dnia w młodym chłopcu przebudziła się moc. Zginęli wówczas ludzie a życie chłopca, do tej pory bezpieczne i stabilne, rozpadło się w jednej chwili. Zmuszony do ucieczki, zaszczuty i przerażony, ruszył w nieznane w poszukiwaniu zrozumienia i ratunku. Jeśli nie zdoła zapanować nad przepełniającą go mocą, zostanie przez nią pochłonięty.

Droga do wiedzy będzie jednak niewyobrażalnie bolesna, niebezpieczna i...pełna kolejnych ofiar. Ofiar, które obciążą sumienie chłopca niczym kamienie a oczy mężczyzny wypełnią wyrazem goryczy. Tak narodzi się Wesson, który kiedyś uczyni Rezkina wielkim.

  

*****

Kocham tę książkę. Potrzebowałem tej książki. Skończyłem tę książkę w dwa dni. Żałuję, że już ją skończyłem! Chciałbym, żeby więcej osób sięgnęło po tę serię i dało jej szansę. Czy jest to najwspanialsza rzecz, jaką kiedykolwiek napisano – nie, ale dla mnie tak. Ma wszystko, co kocham w książkach!

 

*****

Bardzo mi się podobała ta książka! Kel odwaliła kawał dobrej roboty z tą serią. Tekst jest znacznie lepszy niż pierwsze książki z tej serii. Postacie mają większą głębię i jest dużo więcej opisów świata.

 

*****

No dobra, wściekły sięgnąłem po tę książkę. Nie mogłam się doczekać piątego tomu, mając nadzieję, że będzie to kontynuacja historii z tomu czwartego i udając, że tom trzeci nie istnieje. I ilekroć widziałem, że to cholerny prequel, byłem bardzo zdenerwowany…

Ale to było niesamowite!!!

 

Kel Kade

Kel Kade mieszka w Teksasie i od czasu do czasu pracuje jako wykładowczyni kontraktowa, by inspirować młode umysły i wprowadzać je w fascynujący oraz niezwykle rzeczywisty świat nauk o Ziemi. Dzięki entuzjastycznej reakcji, z jaką czytelnicy przyjęli cykl „Kroniki Mroku”, Kade może teraz na pełen etat tworzyć wszechświaty rozciągające się w czasie i przestrzeni, konstruować przestępcze imperia, snuć spiski prowadzące do obalenia okrutnych tyranów i zanurzać się w fantastyczne tajemnice.

Dorastając, wiodła wojskowe życie, wciąż podróżowała

i mieszkała w nowych miejscach. Doświadczenia z innymi kulturami i lokalizacjami zaszczepiły w niej żądzę wędrówki i otworzyły jej młody umysł na świadomość, że Ziemia jest ogromna i dzika. W pisarstwie Kade widać jej rozległe zainteresowania nauką, historią starożytną, antropologią kulturową, sztuką, muzyką, językami obcymi i duchowością, uwidocznione w różnorodności przedstawionych miejsc i kultur.

 


comments powered by Disqus