Drugi tom cyklu opowiadającego o nieznanych przygodach Thorgala

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 12-05-2024 23:14 ()


Wydawnictwo Lombard zaprosiło utalentowanych autorów do stworzenia kolekcji „Thorgal Saga”, aby w pojedynczych historiach przedstawili własną wersję przygód Dziecka Gwiazd i wzbogacili zbiór fascynujących opowieści o jego niezwykłych losach. Pomysł ten spodobał się fanom świata Thorgala. Pierwszy tom cyklu - „Żegnaj, Aaricio” - został bardzo dobrze przyjęty i stał się bestsellerem. A już 15 maja br. do sprzedaży trafi drugi album serii „Thorgal Saga” zatytułowany „Wendigo”.  Autorami są dwaj francuscy twórcy: doświadczony scenarzysta Fred Duval („Odrodzenie”, „Czarne nenufary”, „Carmen McCallum”) i młodszy od niego o całe pokolenie rysownik Corentin Rouge („Rio”, „Kashmeer”).

SPOT PROMOCYJNY: 

Dawno temu Wodni Ludzie i Drzewni Ludzie tworzyli jedno plemię, ale rozgrywki pomiędzy czczonymi przez nich demonami doprowadziły do rozpadu potężnego ludu na dwa szczepy. Od tego czasu toczy się między nimi bezlitosna wojna. W końcu Drzewni Ludzie wzywają na pomoc wendigo – straszliwego ducha, który po przyjęciu materialnej postaci morduje członków wodnego plemienia. Na szczęście w starych opowieściach jest mowa o tym, jak go pokonać...

Thorgal, Aaricia i Jolan uniknęli licznych zagrożeń czyhających w Krainie Qa i chcą wrócić do domu na dalekiej Północy, jednak czyjaś potężna wola im to uniemożliwia. Aegirsson będzie musiał stanąć do kolejnej walki z magicznymi siłami. Może też przy okazji odkryje, kto i dlaczego wciąga go w swoje rozgrywki…

Fred Duval, scenarzysta albumu przyznaje, że jest dość świeżym thorgalofilem, ponieważ Thorgal urzekł go i oczarował jako już dorosłego twórcę: Ujął mnie swoim poszukiwaniem tożsamości, swoją obserwacją rzeczywistości współczesnych mu czasów, humanizmem obu jego twórców, wreszcie alchemią między sytuacjami wymyślonymi przez Van Hamme’a, jego słowami, i wszystkim co opowiada rysunek Rosińskiego. Naturalna prostota kompozycji strony – w rzeczywistości jej płynność i klarowność – wywarła trwały wpływ na moją pracę.

Rysownik Corentin Rouge światem Thorgala zafascynowany był już jako nastolatek, dlatego kiedy wydawca zaproponował mu zmierzenie się z nową przygodą Dziecka Gwiazd, ogarnęła go nostalgia: Był to prezent, który pozwolił mi odnaleźć tę przyjemność, tę beztroskę, tę dziecięcą wolność rysunku. Okazja, aby znowu zagłębić się w tak szczególnych albumach Rosińskiego, tak odmiennych od kodów graficznych, które zazwyczaj widzimy w komiksach, z jego żywym rysunkiem, bliskim szkicom i życiu. Muszę wyznać, że rzadko odczuwałem taką przyjemność i tak dobrze się bawiłem rysując album komiksowy. Efekty współpracy obu panów trafią do czytelników już 15 maja br.

Kolekcja „Thorgal Saga” rozbudowuje znane z serii głównej opowieści o czarnowłosym wikingu, a jednocześnie wzbogaca naszą wiedzę o życiu bohatera o nowe wątki. Każdy z autorów zaproszonych do tworzenia kolekcji opowiada własną zamkniętą historię o niezwykłych losach przybysza z gwiazd.

„Thorgal” to najpopularniejsza w Polsce, pasjonująca seria o przygodach ostatniego potomka Ludu z Gwiazd, Thorgala Aegirssona, wychowanego przez wikingów Północy. Niezwykła fabuła, mistrzowsko wykreowana magiczna kraina wikingów oraz wspaniałe ilustracje sprawiają, że kolejne tomy cyklu trafiają na szczyty list bestsellerów. Grzegorz Rosiński jest ilustratorem 36. tomów, od tomu 37 rysunkami zajmuje się Frédéric Vignaux. Równolegle do głównej serii o Thorgalu ukazują się 3 cykle poboczne: „Thorgal – Młodzieńcze lata”, „Thorgal – Kriss de Valnor” i „Thorgal – Louve”. Można je czytać niezależnie, ale wszystkie tworzą misterną układankę i dopełniającą się wielowątkową opowieść.

 

Thorgal. Saga. Wendigo

Scenariusz: Fred Duval

Rysunki: Corentin Rouge

Przekład: Wojciech Birek

Oprawa: twarda/miękka

Objętość: 128 stron

Format: 215x290

Cena: 64,99/49,99

ISBN: 978-83-281-5378-3/ 978-83-281-5379-0

Język oryginału: francuski

Seria: Thorgal. Saga

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy


comments powered by Disqus