„Antykwariat pod Salamandrą” - zapowiedź

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 07-05-2024 21:47 ()


Już 15 maja do księgarń trafi najnowsza powieść Adama Przechrzty "Antykwariat pod Salamandrą".

Strzeżcie się cichych miasteczek i niepozornych antykwariatów!

Zielona Góra – miasto winnic, starych kamienic i spokoju. Oraz magicznych portali, wojen klanowych i krwawych rozgrywek między magami.

Życie Janusza Magnuszewskiego toczy się spokojnie i przewidywalnie, jednak śmierć ojca zmienia wszystko. Żałoba jeszcze się nie kończy, gdy na głowę antykwariusza spada cała lawina wieści, które wywracają jego rzeczywistość do góry nogami.

Śmierć ojca wcale nie była wypadkiem, antykwariat zaś skrywa fascynujące i całkowicie śmiercionośne tajemnice. Do magicznego (a jakże!) mieszkania Magnuszewskiego wprowadza się zupełnie obca kobieta, a on sam rozpoczyna karierę maga bojowego.

Musi stanąć do walki, jeśli chce szukać sprawiedliwości. Albo zwyczajnie – przeżyć.

 

Adam Przechrzta

Historyk, doktor nauk humanistycznych, pedagog, autor artykułów na temat historii, walki nożem i okinawańskiego karate. Interesuje się działaniami służb specjalnych. Jako pisarz zadebiutował w 2006 roku, od tego czasu w Fabryce Słów wydał siedemnaście powieści.

Jest laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, w 2014 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie za „Gambit Wielopolskiego”.

Zwolennik czytania przy jedzeniu. Czytuje wszystko, od podręczników pszczelarstwa, poprzez literaturę głównonurtową i fantastyczną, aż po romanse dla pań. Te ostatnie przeważnie w poczekalni u dentysty. Marzy o świętym spokoju.


comments powered by Disqus