SŁOMIANIE - powieść nie całkiem poważna...

Autor: Prószyński i spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 09-04-2024 19:55 ()


Jeśli humor serialu 1670 jest Państwu bliski, to nasza propozycja wydawnicza przypadnie Państwu do gustu! Tu nic nie jest na serio... No, prawie nic...

W tym nie do końca rzeczywistym świecie jedno jest pewne – śmierć i podatki (to drugie nawet bardziej). Hmm... Niezbyt to śmieszne, biorąc pod uwagę fakt, że obecny (swoją drogą bardzo ambitny) książę nosi przydomek: Pobierający Jeszcze Większe Podatki, Który Chce Pobierać Jeszcze Większe...

A co, jeśli Słomianie wciąż żyją wśród nas? Bo czy dziś, czy kiedyś nasze nasze narodowe cechy trwają w nas z „uporem wartym lepszej sprawy”.

Opis:

Miłość, przygoda i magia na prastaro!

Gdzieś między starożytnością a średniowieczem leży kraina Słomian. I chociaż nie sposób jej znaleźć na żadnej mapie, naprawdę sporo się tam dzieje. Od niepamiętnych czasów łupieże okradają podróżnych, książęta nękają wieśniaków, błędziwoje gonią za sławą, bardowie szukają inspiracji, a jagi dbają, by depilacja nie była zbyt bolesna. Błędziwoj Przebóg i jego towarzysz Psichwost wędrują po krainie w poszukiwaniu chwały. Dziwna – lokalna jaga – ucieka przed amorami zakochanego w niej do szaleństwa dowódcy najemników z Północy. Gdzieś z ukrycia ich poczynaniami kieruje bóstwo o imieniu Słomian i… KTOŚ jeszcze.

Adrian Markowski – pisarz i poeta, autor zbioru opowiadań „Sąsiady” (zekranizowanego przez Grzegorza Królikiewicza), tomiku piosenek „Niebo nad Caryńską”, dwóch książek o Bieszczadach i wciąż rosnącej liczby opowieści dla dzieci. Z zawodu dziennikarz, redaktor i tłumacz, przez całe życie zawodowo związany ze słowem pisanym.


comments powered by Disqus