„Moc obietnic” Piotra Borlika - zapowiedź

Autor: Prószyński i spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 06-04-2024 23:43 ()


„Moc obietnic” Piotra Borlika to najnowsza część kryminalnych przygód Agaty Stec. To pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, mroczna historia porwań nastolatków, w które w przedziwny sposób okazuje się być wplątany Artur, niesławny i nieżyjący już brat Agaty, psycholog niegdyś manipulujący psychopatycznymi mordercami. Co go łączy ze śmiercią dzieciaków? Czy wszystkich obietnic trzeba dotrzymywać? Dowiecie się z lektury. Akcja książki toczy się w Trójmieście, jak to u Borlika.

Opis:

Obietnice zobowiązują. Nawet te niewinne mogą stać się narzędziem manipulacji i pchnąć nas do czynów, o jakie nigdy byśmy się nie podejrzewali.

Była policjantka Agata Stec próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Odcięta od dawnych znajomych i nałogu, realizuje się jako reporterka kryminalna. Naturę trudno jednak oszukać. Gdy Gdańskiem wstrząsa wieść o brutalnie zamordowanym nastolatku, a do Agaty zgłasza się ojciec zaginionego chłopaka w podobnym wieku, Stec nie może odwrócić głowy. Co prawda nie chce angażować się w prywatne śledztwo i wracać do dawnego życia, lecz dostrzega, że policja nie jest w stanie samodzielnie wpaść na trop mordercy. Przekonana, że zamknęła już rozdział, w którym niezwykle ważna była jej relacja z bratem, niespodziewanie odkrywa, że Artur zostawił po sobie znacznie większą spuściznę, niż ktokolwiek się spodziewał.

Piotr Borlik – inżynier, autor dwunastu powieści kryminalnych, mistrz Holandii i laureat trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Uhonorowany stypendium prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.


comments powered by Disqus