Kwietniowe premiery Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 03-04-2024 22:23 ()


Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży już 10 i 24 kwietnia. Poniżej możecie zapoznać się z zapowiedzianymi tytułami.

 

Premiera 10 kwietnia 2024 r.

 

Uniwersum DC. Mroczny kryzys

na Nieskończonych Ziemiach, tom 1

Scenariusz: Joshua Williamson, Jeremy Adams, Tom King

Rysunki: Daniel Sampere, Amancay Nahuelpan,

Rafa Sandoval i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 328 stron

Format: 170x260

Cena: 139,99

ISBN: 978-83-281-6539-7

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości podczas poszukiwań Barry’ego Allena w nieskończonych światach odkryła, że siły Wielkiej Ciemności, prowadzone przez przerażającego Pariasa, przygotowują się do inwazji na multiwersum i unicestwienia Ziemi-0. Członkowie Międzywymiarowej Ligi wzywają Ligę Sprawiedliwości, by powstrzymać intruzów.

Nie wiedzą, że nadchodzące starcie nie skończy się wygraną ziemskich herosów. Czy multiwersum zdoła się obronić bez swoich największych bohaterów?

Joshua Williamson po ustanowieniu nowego status quo świata DC w albumach „Nieskończona granica” oraz „Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości” kontynuuje swoje wielkie dzieło, a ilustruje je niezwykle utalentowany Daniel Sampere.

Na stronach tego albumu rozpoczyna się nowy Wielki Kryzys, który, zgodnie z tradycją takich przełomowych historii jak „Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” i „Flashpoint: Punkt krytyczny”, odciśnie swoje piętno na Uniwersum DC.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Justice League” #75, „Dark Crisis FCBD Special Edition” #1, „Justice League: Road to Dark Crisis” #1, „Dark Crisis on Infinite Earths” #1–3, „The Flash” #783–785, „Dark Crisis: Worlds without a Justice League – Superman” #1, „Dark Crisis: Worlds without a Justice League – Green Lantern” #1. 

 

Sandman Uniwersum.

Lucyfer – Diabeł w głębi serca, tom 4

Scenariusz: Dan Watters

Rysunki: Max Fiumara, Bian Level, Sebastian Fiumara

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 128 stron

Format: 170x260

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-6701-8

Język oryginału: angielski

Seria: Sandman Uniwersum

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1962–1963. W tytułowej „Walce o status” Sknerus chce wejść w posiadanie przedmiotu, który podniesie jego pozycję społeczną i sprawi, że kaczogrodzka śmietanka towarzyska zacznie go zapraszać na swoje przyjęcia. Tym przedmiotem jest pasiasty rubin. Ten niezwykły kamień później pojawiał się wielokrotnie w innych komiksach (m.in. Dona Rosy) czy w serialu „Kacze opowieści”. Miliarder musi stawić czoło swoim dawnym wrogom, Braciom Be. Banda daje mu się we znaki także w komiksie „Twarde jak szkło”. W tej samej historii powraca również Magika de Czar, która zadebiutowała w poprzednim tomie. Czarownica odgrywa główną rolę w trzecim z czterech dłuższych komiksów w zbiorze – „Odysei miliardera”. Czwarty, „Przyprawa z wyprawy”, opowiada o podróży Sknerusa, Donalda i siostrzeńców do Ameryki Południowej. Nie brak tu oczywiście także charakterystycznych dla Barksa dziesięciostronicowych historii o Donaldzie. Występuje on w rozmaitych rolach, między innymi: kierowcy wyścigowego, operatora promu, fotografa przyrody, eksperta od rozbiórek, flisaka, zarządcy motelu i strażnika leśnego, a raz ma nawet do czynienia ze wspomnianą już Magiką. „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Marvel Fresh. Wasp – Małe światy

Scenariusz: Al Ewing

Rysunki: Kasia Nie

Przekład: Nika Sztorc

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 112 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5376-9

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Fresh

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Projektantka mody, bizneswoman, założycielka Avengers… Janet van Dyne ma wiele twarzy i wielu wrogów. Jeden z nich – najwyraźniej wbrew własnej woli – grozi Janet i jej genialnej córce Nadii. Żeby zrozumieć, co jest grane, obie Wasp muszą stawić czoło demonom przeszłości. Jednak w tej sprawie jest coś niepokojąco znajomego… Czy Janet zdoła na czas odkryć, co to takiego i pomścić swoich bliskich?

Scenariusz tego komiksu napisał Al Ewing – brytyjski autor takich serii jak „Nieśmiertelny Hulk” czy „Loki: Agent of Asgard”. Rysunki stworzyła polska artystka Kasia Nie (Katarzyna Niemczyk), znana między innymi z nominowanej do Nagrody Eisnera „Mockingbird” i z komiksu „Era Conana: Bêlit”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Wasp” #1–4 i „Tales to Astonish” #44.

Książę Śnieżnych Kotów, tom 1

Scenariusz: Dina Norlund

Rysunki: Dina Norlund

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: twarda

Objętość: 168 stron

Format: 148x210

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6798-8

Język oryginału: norweski

Seria: Książę Śnieżnych Kotów

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Syv, najmłodszy książę Śnieżnych Kotów, nieco się różni od swoich braci. Lud Nordan go lubi... i jego starsi bracia to zauważyli. Kiedy umiera ich ojciec, jego starsi bracia kłócą się o tron, podczas gdy Syv zgadza się na niebezpieczną podróż przez Horyzonty w poszukiwaniu magicznej korony, która mogłaby przełamać klątwę ciążącą na ich ziemi. Odwaga Syva zostaje wystawiona na próbę przez szalone bestie, mroczne moce, starożytnych wrogów i – co najbardziej przerażające – jeśli mu się nie uda, nigdy nie będzie mógł wrócić do domu.

Komiks Książę Śnieżnych Kotów Diny Norlund dostał nagrodę ARK Children’s Book.

 

Nauka z komiksem.

Galaktyki i planety - Podbój Kosmosu, tom 3

Scenariusz: Edwige Pezzulli, Andrea Vico, Tea Orsi

Rysunki: Gianfranco Florio, Alberto Zanon, Danilo Loizedda

Przekład: Maria Białek

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6407-9

Język oryginału: angielski

Seria: Nauka z komiksem

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: popularno-naukowy

Tom trzeci i zarazem ostatni „Galaktyk i planet" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Nad San Fransokio znowu zbierają się czarne chmury. W mieście pojawiają się bowiem zagadkowi obcy! Wielka Szóstka musi wkroczyć do akcji i stawić czoło kosmicznym zagrożeniom. Czy naszym superbohaterom uda się wyjaśnić tajemnicę UFO? Przeżyj z nimi ekscytującą przygodę, poznaj historię podróży kosmicznych i odkryj fascynujące ciekawostki nie z tej ziemi.

 

Klasyczne baśnie Disneya. Księga dżungli

Scenariusz: Carl Fallberg, Silvia Dell’Amore

Rysunki: Al Hubbard

Przekład: Marteusz Lis

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 170x260

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6213-6

Język oryginału: angielski

Seria: Klasyczne baśnie Disneya

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści „Księga dżungli"! Mowgli to dziesięciolatek wychowywany przez rodzinę wilków w samym sercu indyjskiej dżungli. Chłopiec potrafi znaleźć wspólny język z różnymi zwierzętami, od których się uczy, jak przetrwać w dziczy i cieszyć się życiem. Co się stanie, gdy o jego istnieniu dowie się groźny Shere Khan – tygrys, który pojawił się w okolicy? Mowgli wraz z panterą Bagheerą i niedźwiedziem Baloo wyruszy w niezwykłą podróż, pełną przygód, niebezpieczeństw i… swingu! Komiks o tym, że przyjaciół można znaleźć wszędzie, niezależnie od okoliczności, a ich troska i wsparcie dają odwagę i siłę do stawiania czoła niebezpieczeństwom oraz pokonywania wszelkich przeciwności.

 

Czarolina. Tajemnice wyspy, tom 6

Scenariusz: Sylvia Douyé

Rysunki: Paola Antista

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 64 strony

Format: 216x285

Cena: 44,99

ISBN: 978-83-281-6795-7

Język oryginału: francuski

Seria: Czarolina

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Początek drugiego cyklu przygód młodych fantastykologów, którzy na niezwykłej wyspie badają stwory z mitów, legend i baśni. Nowym nauczycielem nastolatków zostaje mroczny mag i wampir Vorn. Nie wiadomo, co naprawdę planuje, ale gdy uczniowie dowiadują się, że zamierza sprowadzić krwiożercze demony, Czarolina i jej przyjaciele biorą się do działania. W dodatku wokół zaczynają się dziać coraz bardziej przerażające rzeczy... Na szczęście bohaterowie pozostają w kontakcie z mądrym profesorem Balzarem, który wspiera ich w poznawaniu kolejnych tajemnic wyspy.

Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”). W 2019 roku za pierwsze dwa tomy „Czaroliny” autorki otrzymały nagrodę Grand Prix Czytelników słynnego francuskiego magazynu „Le Journal de Mickey”.

 

Lucky Luke. Kid Lucky. Kid i inne dzieciaki, tom 5

Scenariusz: Achdé

Rysunki: Achdé

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6029-3

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke. Kid Lucky

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Piąty album z krótkimi historyjkami o dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Lucky Luke już jako parolatek rozumiał, że prawo nie równa się sprawiedliwości, dzięki czemu ocalił życie pewnemu sympatycznemu koniokradowi. Czy jako parolatek zajmował się tylko tak poważnymi sprawami? Na szczęście nie! W Nothing Gulch nie brakowało dzieci, więc nasz bohater się nie nudził. A że jego rówieśnicy mieli tak samo postrzelone pomysły jak mały Luke, nie było mowy, aby w miasteczku panował spokój. Przed nami kolejne wyczyny Kida Lucky’ego i jego szurniętej paczki!

Cykl o Lucky Luke’u był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca serii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak „Big Twin” czy „Esmeralda”.

 

 

Mój pierwszy komiks 5+ Mały Ptyś i Bill – Domki, tom 3

Scenariusz: Laurence Gillot

Rysunki: Jose Luis Munuera

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 205x145

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6190-0

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

To trzeci tomik humorystycznej serii dla najmłodszych czytelników. Poznajemy wesołe przygody chłopca Ptysia i jego ukochanego spaniela Billa, kiedy jeszcze byli bardzo mali.

Wędkowanie jest przyjemne, ale nie w czasie deszczu... Na szczęście Ptyś wpada na pewien pomysł, dzięki któremu razem z tatą i Billem będą się świetnie bawić nad rzeką!

Twórcami cyklu są francuska pisarka Laurence Gillot (np. książka dla dzieci „Prawdziwa historia Kota w Butach”) i hiszpański rysownik José Luis Munuera („Merlin”, „Navis”), którzy stworzyli nowe przygody bohaterów znanych z serii „Ptyś i Bill” legendarnego belgijskiego autora Jeana Roby (1930–2006; m.in. „Sprycjan i Fantazjusz”).

 

Komiksy są super! Ptyś i Bill – Kłopoty z Billem, tom 13

Scenariusz: Jean Roba

Rysunki: Jean Roba

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 148 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-7020-9

Język oryginału: francuski

Seria: Komiksy są super!

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Następny zbiór humorystycznych opowieści zarówno dla dzieci, jak i dorosłych o chłopcu Ptysiu i jego szalonym psie Billu. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Ptyś i Bill rozrabiają”, „Kumple są najważniejsi” oraz „Kłopoty z Billem”.

Rodzice kochają swojego syna Ptysia, psa Billa i święty spokój. Ptyś kocha rodziców, Billa i wygłupy. A kogo i co kocha Bill? Oczywiście Ptysia i jego rodziców, ale oprócz nich... kości! Bez smacznych kości życie psa jest smutne. Bez zakopywania kości pies nie ma celu w życiu! Dla zdobycia świeżych kości pies jest zdolny do wszystkiego! Do wszystkiego zdolny jest też Ptyś, byle wymigać się od nauki i mieć czas na zabawę. Poza tym szalony duet nie potrafi usiedzieć na miejscu i ciągle szuka przygód. A nieszczęśni rodzice nie mają nawet chwili upragnionego spokoju...

Twórcą serii jest legendarny belgijski scenarzysta i rysownik Jean Roba (1930–2006; m.in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który wymyślił przygody chłopca i jego psa. Od 2003 roku cykl jest kontynuowany przez innych autorów.

 

Emma i Wioletta. Romeo i Julia, tom 7

Scenariusz: Jérôme Hamon

Rysunki: Lena Sayaphoum

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6179-5

Język oryginału: francuski

Seria: Emma i Wioletta

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Wioletcie idzie coraz lepiej w Szkole Opery Paryskiej, a pod koniec roku staje przed pewną niespodziewaną szansą. Czy jednak miłość do Maela nie przeszkodzi jej w profesjonalnych planach? Tymczasem Emma wraz z przyjaciółmi z grupy poznaje kolejne techniki taneczne, które mają im pomóc w udanym występie w zbliżającym się turnieju hip-hopowym. Niestety starsza z sióstr również ma kłopoty w życiu uczuciowym i musi podjąć trudną decyzję...

Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Wioletta”.

Frnck. Zakładnicy, tom 7

Scenariusz: Olivier Bocquet

Rysunki: Brice Cossu

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 56 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6200-6

Język oryginału: francuski

Seria: Frnck

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Siódmy już tom niezwykłych przygód współczesnego nastolatka w czasach prehistorycznych. Dla Francka przeżycie prehistorycznej zimy samo w sobie jest wyzwaniem. Ale staje się jeszcze trudniejsze, gdy trzeba uratować członków swojego plemienia z rąk uzbrojonych, jeżdżących na dinozaurach prehistorycznych porywaczy. Ale czy na pewno prehistorycznych? Prehistoria wciąż jest BEZNADZIEJNA!

Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).

 

Premiera 24 kwietnia 2024 r.

 

Skarga Utraconych Ziem

Aylissa, cykl 4 - Sudenne’owie, tom 2

Scenariusz: Jean Dufaux

Rysunki: Paul Teng

Przekład: Wojciech Birek

Oprawa: twarda

Objętość: 56 stron

Format: 234x312

Cena: 54,99

ISBN: 978-83-281-6211-2

Język oryginału: francuski

Seria: Skarga Utraconych Ziem

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Drugi tom cyklu „Sudenne’owie”, wchodzącego w skład bestsellerowej, tworzonej od wielu lat sagi fantasy „Skarga Utraconych Ziem”. Historia jest kontynuacją wątków zawartych w cyklu „Sioban”, narysowanym przez Grzegorza Rosińskiego. Przedstawia dalsze losy młodej królowej klanu władającego ziemiami wyspy Eruin Dulea i jej opiekuna, rycerza Seamusa. Kuzynka Sioban, Aylissa, nie obawiając się rozlewu krwi, prze do władzy nad wyspą i jej ziemiami. Po nagłej śmierci nowo poślubionego Sobolda, przypieczętowane małżeństwem przymierze z klanem Greenwaldów wisi na włosku, Aylissa szuka więc innego sprzymierzeńca. Jednocześnie na ziemiach lorda Herona pojawia się nowe zagrożenie: wyklęty ongiś klan Skazanych przybywa upomnieć się o swoje prawa. Wprawdzie Sioban dzięki Harfinggowi panuje nad zamkniętym w grotach Neah Skull potworem Niddhogiem, ale także Skazani pragną zawładnąć magicznym artefaktem… Dziedziczka tronu Sudenne’ów ponownie musi stanąć do walki, w której może stracić – lub zyskać – wszystko. Intrygi Aylissy zagrażają też życiu wiernego Sioban Seamusa… Nowy cykl opowieści z magicznej wyspy ożywia pełne przerażających stworów mity i skrajne emocje, kryjące się pod zbrojami celtyckich wojowników. Sioban nie ustaje w walce o szczęście swoje i swoich poddanych.

Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux („Drapieżcy”, „Murena”), a rysunków do tomów czwartego cyklu – Paul Teng, holenderski rysownik znany przede wszystkim z realistycznie rysowanych komiksów historycznych i fantastycznych: „Aleksander Newski”, „Shane” czy „L’Ordre impair”.

Pozostałe cykle sagi „Skarga Utraconych Ziem” – „Rycerze Łaski” i „Czarownice” – opowiadają o wydarzeniach mających miejsce wiele lat przed objęciem tronu przez Sioban.

 

Świat Akwilonu. Magowie – Eragan, tom 2

Scenariusz: Nicolas Jarry

Rysunki: Stéphane Créty

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 56 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-7037-7

Język oryginału: francuski

Seria: Świat Akwilonu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

„Magowie” to seria rozgrywająca się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” i „Orki i gobliny”, jest umieszczona w krainie Arranii.

W tomie drugim uczeń Eragan przybywa z mistrzem do klasztoru uważanego za centrum wiedzy o magii runicznej. Chłopak nie umie panować nad swoją mocą, ale może w osiągnięciu postępów pomogą mu goście z różnych stron świata? Młody adept będzie też uczestniczyć w przerażającym śledztwie i pozna mroczną tajemnicę związaną z Zakonem Cieni, organizacją, która pilnuje magicznego porządku na wszystkich Ziemiach Arrana.

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili wielu doświadczonych twórców. Drugi album opowieści o magach został napisany przez drugiego z wymienionych scenarzystów, a narysowany przez znanego grafika Stéphane’a Créty’ego, który porusza się po różnych odmianach fantastyki („Salem la norie”, „Acriboréa”).

Cyberpunk 2077: Blackout

Scenariusz: Bartosz Sztybor

Rysunki: Roberto Ricci

Przekład: Marcin Zwierzchowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 104 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-6678-3

Język oryginału: angielski

Seria: Cyberpunk

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Komiks, którego akcja toczy się w świecie bestsellerowej gry komputerowej „Cyberpunk 2077”.

Fortuna, miłość, szczęście – wszystko jest możliwe dzięki technologii DMS. Od braindansów nie sposób się oderwać. Arturo, zajmujący się ich naprawami po ciągłych awariach prądu w Night City, ma pewien plan. Potrzebuje tylko zaufanego cyberpunka, najlepszej kierowczyni w okolicy, sojusznika w skorumpowanej policji i… blackoutu. Każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje, ale tym razem decyzja należy wyłącznie do Artura…

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Wiedźmin”, wyróżniony nagrodą Hugo komiks „Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta”), a rysunki stworzył Roberto Ricci. Album zawiera zeszyty #1–4 miniserii „Cyberpunk 2077: Blackout”.

 

Uniwersum DC. Flash – Misterne plany, tom 3

Scenariusz: Jeremy Adams

Rysunki: Fernando Pasarin, Will Conrad, Serg Acuna

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 192 strony

Format: 167x255

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-6536-6

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Trzeci tom przygód Flasha w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Wally West walczy z Władcą Luster w Muzeum Flasha, wyjaśnia tajemnice więzienia Iron Heights i startuje w międzywymiarowym turnieju zapaśniczym, który zawitał do Central City. Jednak najbardziej szokującym zwrotem akcji okazują się zmiany w życiu Lindy Park-West i najszybszej rodziny Uniwersum DC!

Scenarzysta Jeremy Adams („Stan Przyszłości: Superman”) snuje kolejne opowieści o Flashu, które ilustrują Will Conrad („Action Comics”), Fernando Pasarin („Liga Sprawiedliwości”) i inni!

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „The Flash” #780–782 i 787–789 oraz „Flash Annual” 2022.21:21.

Czarny Młot. Wizje Spiral City

Scenariusz: Patton Oswalt, Kelly Thompson, Jeff Lemire i inni

Rysunki: Dean Kotz, Leonardo Romero, Emi Lenox i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 368 stron

Format: 170x260

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-7050-6

Język oryginału: angielski

Seria: Czarny Młot

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Album zbiorczy wielu krótszych i dłuższych opowieści o niezwykłych bohaterach świata Czarnego Młota! Składa się z aż trzech tomów oryginalnych: „Wizje” tom 1 i tom 2 oraz „Ulice Spiral City”. Twórcy tego uniwersum, Jeff Lemire i Dean Ormston, zostali wyróżnieni Nagrodą Eisnera. Armia scenarzystów i rysowników użyła swojego talentu, aby przedstawić całą gamę historii rozgrywających się w Spiral City i innych miejscach związanych z postaciami znanymi z poprzednich tomów serii. Zobaczymy Gail oczami szkolnych przyjaciółek. Ujrzymy gnębionego zgryzotą starego Slama. Wejdziemy do chaty Madame Dragonfly, żeby zobaczyć mieszkające tam strachy. Razem ze Skulldiggerem prawie się zakochamy. Poznamy jedyny sensowny czyn w życiu Cthu-Lou, kałamarnicowatego superzłoczyńcy... Przed nami mnóstwo zaskakujących, przerażających lub śmiesznych opowieści umieszczonych w jednym z najciekawszych uniwersów komiksowych!

Na końcu tomu znajdują się materiały ze szkicowników autorów, okładki oraz ilustracje dodatkowe.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Black Hammer: Visions #1–8, Black Hammer: Giant Sized Annual, Black Hammer: Cthu-Louise, World of Black Hammer Encyclopedia oraz materiały z Free Comic Book Day 2019 wydawnictwa Dark Horse Comics.

 

Shade. Człowiek Przemiany, tom 2

Scenariusz: Peter Milligan

Rysunki: Chris Bachalo, Bryan Talbot, Mark Pennington

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 348 stron

Format: 170x260

Cena: 149,99

ISBN: 978-83-281-6538-0

Język oryginału: angielski

Seria: Shade

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

„Shade, Człowiek Przemiany” to dzieło przez wielu krytyków uznane za przełomowe, zarówno jeśli chodzi o niekonwencjonalne podejście do tematu superbohaterów, jak i warstwę graficzną. Autor zawarł w nim swoisty komentarz do amerykańskiej kultury, a opowieść o zbrodni i karze przekształcił w wyprawę na samo dno ludzkiego umysłu. Zanurzając się wraz z bohaterem w obłąkańczą podróż, nie tylko przemierzamy różne zakątki Stanów Zjednoczonych, ale także przedzieramy się przez kolejne warstwy szaleństwa trawiącego ludzkość. Psychodeliczną i pokręconą narrację Petera Milligana uzupełniają ekspresjonistyczne i surrealistyczne rysunki Chrisa Bachalo.

Od pojawienia się na Ziemi w ciele martwego seryjnego mordercy międzywymiarowy podróżnik Rac Shade toczy walkę z uosobieniem szaleństwa zwanym Amerykańskim Krzykiem. Batalii, która rozgrywa się na wielu płaszczyznach czasu i przestrzeni, towarzyszka Shade’a Kathy o mało nie przypłaciła życiem. Wszystko wskazuje na to, że do ostatecznej rozgrywki dojdzie na zachodnich rubieżach amerykańskiej mitologii. Shade, Człowiek Przemiany odkryje prawdziwe oblicze Krzyku i dowie się, jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za pokonanie wroga.

„Shade, Człowiek Przemiany”, jeden z pierwszych tytułów, które wyszły pod szyldem imprintu Vertigo, rozsadził od środka wszelkie wyobrażenia na temat tego, jak powinny wyglądać komiksy o superbohaterach, i stał się kamieniem milowym w karierach scenarzysty Petera Milligana („Human Target”, „Greek Street”, „X-Force”) oraz rysownika Chrisa Bachalo („Śmierć”, „Steampunk”, „Excalibur”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach zeszytach „Shade, The Changing Man” #14–26.

 

Marvel Classic. Daredevil – Znowu w czerni, tom 1

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Ron Garney, Matteo Buffagni,

Goran Sudžuka i Vanesa R. del Rey

Przekład: Jacek Drewnowski 

Oprawa: twarda

Objętość: 348 stron

Format: 170x260

Cena: 139,99 

ISBN: 978-83-281-5383-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Daredevil znowu w czerni i znowu na swoim terenie! Ale powrót do Nowego Jorku wiąże się z radykalną zmianą...Matt Murdock porzucił rolę cierpliwego adwokata i podjął pracę w biurze prokuratora okręgowego. Nowa kariera okazuje się dużym wyzwaniem, gdy trzeba stanąć do walki z lokalnym przestępczym bossem Dziesięciopalczastym, obłudnym założycielem Kościoła Opiekuńczych Dłoni. Czy to może być zadanie dla Daredevila? Walka ze zbrodnią w mroku nocy, oskarżanie podsądnych w świetle dnia... to zupełnie nowy rozdział dla Nieustraszonego, który w dodatku zyskuje ucznia. Witaj w piekle, Blindspocie... Wkrótce się przekonasz, że współpraca z Daredevilem to także cały tłum żądnych krwi ninja z Dłoni!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Daredevil” (2015) #1–14, „All-New, All-Different Point One” #1, „Annual” #1, a następnie zebrane w tomach: „Daredevil: Back in Black” vol. 1 – „Chinatown”, vol. 2 – „Supersonic”, vol. 3 – „Dark Art.” ze scenariuszami Charlesa Soule’a i rysunkami Rona Garneya, Mattea Buffagniego, Gorana Sudžuki i Vanesy R. del Rey.

 

Marvel Classic. Amazing Spider-Man.

Epic Collection – Łowcy bohaterów

Scenariusz: David Michelinie, J.M. DeMatteis

Rysunki: Mark Bagley, Scott McDaniel, Mike Zeck

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 480 stron

Format: 170x260

Cena: 199,99

ISBN: 978-83-281-5380-6

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Gdy psychopata Cletus Kasady dzięki potomkowi Venoma staje się symbiotycznym seryjnym zabójcą, Peter Parker podejmuje najtrudniejszą decyzję w życiu – prosi Venoma o pomoc! Czy Eddie Brock stanie po jego stronie, czy też nic go nie odwiedzie od zamiaru zniszczenia Spider-Mana? Dodatkowo: Spider-Man wkracza do leża Lizarda oraz stawia czoło potężnemu przeciwnikowi u boku drużyny New Warriors! Czy prześladowany przez ducha Kravena Łowcy Pająk ocali duszę jednego ze swoich najgroźniejszych wrogów? Nastąpi też niespodziewany powrót dwojga postaci, który zmusi Spider-Mana do bliższego przyjrzenia się bolesnemu fragmentowi jego przeszłości... o ile wcześniej upora się z Taskmasterem i Red Skullem!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „Amazing Spider-Man” #361–367 I „Annual” #26, „Amazing Spider-Man: Soul of the Hunter” oraz materiały ze „Spectacular Spider-Man Annual” #12, „Web of Spider-Man Annual” #8 i „New Warriors Annual” #2.

Scenariusz napisali między innymi David Michelinie, J.M. DeMatteis, a rysunki przygotowali Mark Bagley, Scott McDaniel, Mike Zeck.

 

Marvel Classic. Kapitan Ameryka.

Stare rany, nowe porządki, tom 9

Scenariusz: Ed Brubaker, James Asmus, Cullen Bunn,

Marc Andreyko

Rysunki: Chris Samnee, Patch Zircher, Scot Eaton,

Francesco Francavilla

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: twarda

Objętość: 396 stron

Format: 170x260

Cena: 169,99 

ISBN: 978-83-281-5377-6

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Choć Steve Rogers znowu dzierży tarczę Kapitana Ameryki, jego najzagorzalsi wrogowie nie odpuszczają. Ktoś morduje byłych superłotrów objętych programem ochrony świadków, na scenie pojawia się nowy Scourge, a Hydra wciąż sieje chaos, bezwzględnie wykorzystując ludzki strach do własnych celów. Na domiar złego pewien telewizyjny gwiazdor nastawia amerykańskich obywateli przeciwko superbohaterom… Jak Kapitan może zwyciężyć w walce, w której jego przeciwnikami stają się ci sami ludzie, których obiecał chronić?

Oto dziewiąty tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są między innymi: Scot Eaton („Aquaman”), Francesco Francavilla („Hawkeye”) i Chris Samnee („Daredevil”, „Czarna Wdowa”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #11–19 serii „Captain America” (2011) i #620–628 serii „Captain America and Bucky”.

 

Twisted-Wonderland.

Zdarzenia w Heartslabyulu, tom 4

Scenariusz: Wakana Hazuki

Fabuła i projekt postaci: Yana Toboso

Rysunki: Sumire Kowono

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka z obwolutą

Objętość: 194 strony

Format: 148x210

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-6216-7

Język oryginału: angielski

Seria: Twisted-Wonderland

Kategoria: manga

Tematyka: przygodowy

 

Czwarty tom mangi o niezwykłych przygodach nastolatka w magicznym świecie o nazwie Twisted Wonderland. Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę. Uczeń szkoły średniej – Yu – stawia czoło kolejnym zadziwiającym wyzwaniom w niezwykłym świecie Twisted Wonderland, do którego trafił w tajemniczych okolicznościach i został przyjęty do akademii magii, Night Raven College. Riddle, przewodniczący domu Heartslabyul, pozwala swoim emocjom i magii wymknąć się spod kontroli i ulega przeplamieniu! Yu dołącza do Grimma, Ace’a, Deuce’a, Treya i Catera, żeby zmierzyć się z Riddle’em, ale… Jak to się wszystko zakończy? Finał będzie zaskakujący.

Star Wars. Ukryte Imperium

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Steven Cummings, Guru-eFX

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 136 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-6215-0

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

 

Pojedynczy album z uniwersum „Gwiezdnych Wojen". Lady Qi’ra, przywódczyni tajemniczego syndykatu przestępczego zwanego Szkarłatnym Świtem, jest najbardziej poszukiwaną osobą w galaktyce, odkąd Imperator Palpatine uświadomił sobie skalę jej zamierzeń przeciwko niemu i poczynił kroki, żeby ją zniszczyć. Qi’ra wciąż ma jednak asy w rękawie, może liczyć na pomoc Rycerzy Ren oraz wielu innych sojuszników i nie podda się bez walki! Epicka trylogia, którą rozpoczęła „Wojna łowców nagród”, kończy się w „Ukrytym Imperium”!

 

Adaptacje literatury. Księga dżungli

Scenariusz: Djian

Rysunki: TieKo

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6201-3

Język oryginału: francuski

Seria: Adaptacje literatury

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

Znana na całym świecie „Księga dżungli” Rudyarda Kiplinga to zbiór opowiadań dotyczących Indii – ich mieszkańców, wierzeń i folkloru. Trzy z nich opowiadają dzieje Mowgliego, hinduskiego chłopca wychowywanego przez dzikie zwierzęta. Jako dziecko Mowgli zgubił się w dżungli i został przygarnięty przez parę wilków oraz przyjęty do wilczej gromady – wbrew protestowi tygrysa Shere Khana, który uważał chłopca za swoją zdobycz. Dzięki naukom niedźwiedzia Baloo i czarnej pantery Bagheery Mowgli dowiedział się, jak żyć w zgodzie z prawami dżungli, i poznał język różnych zwierząt. Jednak tygrys nigdy nie zrezygnował ze swoich roszczeń i ostatecznie musiało dojść do konfrontacji między człowiekiem a dzikim zwierzęciem.

Autor „Księgi dżungli”, angielski pisarz i noblista Rudyard Kipling, urodził się i wychował w Indiach. W swoich opowiadaniach wykorzystywał doświadczenia i obserwacje poczynione w tym kraju.

Adaptacje literatury. Quo vadis?

Scenariusz: Patrice Buendia

Rysunki: Cafu

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 215x290

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-6202-0

Język oryginału: francuski

Seria: Adaptacje literatury

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

 

Rzym, 64 r. n.e., czasy panowania cesarza Nerona, początki chrześcijaństwa. Młody rzymski patrycjusz Markus Winicjusz zakochuje się w Ligii, pięknej chrześcijance. Niecierpliwość i brak ogłady Winicjusza skłaniają jednak Ligię do odrzucenia jego zalotów i schronienia się wśród wspólnoty pierwszych chrześcijan. Zrozpaczony Markus poszukując ukochanej poznaje głębię nowej religii i w rezultacie sam się nawraca.

Opublikowana w 1896 r. Quo vadis. Powieść z czasów Nerona to jedna z najpopularniejszych powieści historycznych polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza. W zamyśle autora, ukazując konfrontację świata pogańskiego z rodzącym się światem chrześcijańskim, miała ona nieść uniwersalne wartości, takie jak walka dobra ze złem czy zwycięstwo ducha wolności nad tyranią. Książka szybko odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków. Jej tytuł nawiązuje do słów Quo vadis, Domine? („Dokąd idziesz, Panie?”), według legendy wypowiedzianych przez apostoła Piotra do Chrystusa.

Kaczogród. Walka o status

i inne historie z lat 1962–1963, tom 14

Scenariusz: Carl Barks

Rysunki: Carl Barks

Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 240 stron

Format: 170x260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-6214-3

Język oryginału: francuski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1962–1963. W tytułowej „Walce o status” Sknerus chce wejść w posiadanie przedmiotu, który podniesie jego pozycję społeczną i sprawi, że kaczogrodzka śmietanka towarzyska zacznie go zapraszać na swoje przyjęcia. Tym przedmiotem jest pasiasty rubin. Ten niezwykły kamień później pojawiał się wielokrotnie w innych komiksach (m.in. Dona Rosy) czy w serialu „Kacze opowieści”. Miliarder musi stawić czoło swoim dawnym wrogom, Braciom Be. Banda daje mu się we znaki także w komiksie „Twarde jak szkło”. W tej samej historii powraca również Magika de Czar, która zadebiutowała w poprzednim tomie. Czarownica odgrywa główną rolę w trzecim z czterech dłuższych komiksów w zbiorze – „Odysei miliardera”. Czwarty, „Przyprawa z wyprawy”, opowiada o podróży Sknerusa, Donalda i siostrzeńców do Ameryki Południowej. Nie brak tu oczywiście także charakterystycznych dla Barksa dziesięciostronicowych historii o Donaldzie. Występuje on w rozmaitych rolach, między innymi: kierowcy wyścigowego, operatora promu, fotografa przyrody, eksperta od rozbiórek, flisaka, zarządcy motelu i strażnika leśnego, a raz ma nawet do czynienia ze wspomnianą już Magiką. „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

 

Mój pierwszy komiks 5+

Dziobak Toto w krainie nieba, tom 6

Scenariusz: Eric Omond

Rysunki: Yoann

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 216x285       

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-6170-2

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

To szósty album z serii opowieści o dziobaku Toto i jego przyjaciołach: kolczatce Chichi, koali Wawie i nietoperzu Riri. Nietoperz Riri z trudem podejmuje ważne decyzje, ale kiedy w końcu wymyśli zabawę, przyjaciół czeka przygoda życia w niezwykłej krainie nieba i spotkanie z bardzo wiekowym stworzeniem.

Autorami serii są scenarzysta Éric Omond oraz rysownik Yoann Chivard, współtwórca serii komiksowych „Phil Kaos” i „Dark Boris”, a także książki dla dzieci „Le Vilain Petit Canard”.


comments powered by Disqus