Kwietniowe premiery Jaguara

Autor: Jaguar Redaktor: Motyl

Dodane: 30-03-2024 13:37 ()


Prezentujemy informacje o nowościach, które ukażą się nakładem wydawnictwa Jaguar w kwietniu 2024 roku.

- Mroczne dziedzictwo - czwarty tom dystopijnego cyklu "Mroczne umysły" Alexandry Bracken, autorki bestsellerowej "Lore" i pierwszego tomu serii fantasy "Srebro w kościach", osadzonej w świecie arturiańskich legend. Wstrząsająca opowieść o wytrwałości, buncie i rozliczaniu się z przeszłością.

- Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy - Chloe Gong, autorka bestsellerów NYT, oddaje w ręce czytelników drugi tom wciągającej dylogii Foul Lady Fortune, przedstawiającej losy nieśmiertelnej zabójczyni z Szanghaju lat trzydziestych, która walczy z czasem, by ocalić swój kraj i ukochanego. 6 kwietnia Chloe gościć będzie w Polsce podczas Warszawskich Targów Fantastyki - Wiosna 2024!

- Fighting Hard for Me - EMOCJONALNA, ROMANTYCZNA, CHWYTAJĄCA ZA SERCE - finałowy tom porywającej trylogii New Adult Bianki Iosivoni, autorki bestsellerowej dylogii „Hailee & Chase”. Kolejna po Finding Back to Us i Feeling Close to You opowieść o pełnej wzlotów i upadków wyjątkowej relacji, która ma szansę przerodzić się w „coś więcej”, choć wcale nie musi…

- Superkot. Klub komiksowy. Kolaboracje - 4. tom zabawnej i kreatywnej serii komiksów o Superkocie autorstwa Dava Pilkeya, bestsellerowego autora i ilustratora, laureata licznych nagród, twórcy DOGMANA i KAPITANA MAJTASA.

- Gra o serce - On wpadł po uszy. Ona tego nie czuje. Romantyczna, poruszająca, ale i zabawna powieść Katarzyny Białkowskiej o tym, jak ciężko wydeptać ścieżkę do czyjegoś serca. 1. tom uroczej, obyczajowej serii, przez czytelników porównywanej do współczesnej wersji "Ani z Zielonego Wzgórza"!

- How Does It Feel? - 1. tom elektryzującego elfickiego romantasy Jeneane O'Riley. Zakazana obsesja. Lojalność wobec rodziny. Trzy śmiertelne wyzwania. Mroczna, namiętna historia z wątkiem enemies to lovers. Książka idealna dla fanów twórczości Holly Black i Sarah J. Maas. Miłość od nienawiści dzieli jeden krok. W świecie okrutnych elfów nie ma miejsca na sentymenty, a każdy błąd może kosztować życie. A co, jeśli między śmiertelnymi wrogami pojawi się niechciane uczucie, nad którym nie sposób zapanować?

 

3 kwietnia
 
 
 
Pobierz obrazki
 
Mroczne dziedzictwo
Cykl: Mroczne umysły, t 4.
Alexandra Bracken
Pięć lat po zniszczeniu tak zwanych obozów rehabilitacyjnych, w których więziono i torturowano niezliczone dzieci, siedemnastoletnia Suzume „Zu” Kimura przyjęła rolę przedstawiciela Rządu Tymczasowego i w płomiennych przemówieniach walczy o prawa Psi w obliczu rosnącej fali dezinformacji i uprzedzeń. Ale kiedy dochodzi do zamachu i zostaje oskarżona o jego spowodowanie, ponownie musi uciekać i ukrywać się.

Zdeterminowana, by oczyścić swoje dobre imię, Zu zawiązuje niepewny sojusz z Romanem i Priyanką, dwójką tajemniczych Psi, którzy mogą pomóc jej udowodnić swą niewinność albo też zdradzić ją, zanim cokolwiek zdoła zdziałać. Gdy wspólnie podróżują przez Stany, szukając pomocy i odpowiedzi, Zu zbliża się do nich, choć wie, że prawdopodobnie nie powinna im ufać. Przy okazji odkrywa jeszcze mroczniejsze tajemnice spowijające proces odbudowy kraju. Aby powalczyć o swoją przyszłość - i przyszłość wszystkich Psi – głos Zu musi zabrzmieć odpowiednio donośnie. Dziewczyna będzie musiała pokonać siły, które usiłują zmarginalizować Psi, a przy uratować przyjaciół, którzy kiedyś i ją uratowali.

 
 
 
10 kwietnia
 
 
 
Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy
Cykl: Foul Lady Fortune, t. 2.
Chloe Gong
Rok 1932. Do Szanghaju wkracza zima, a wraz z nią narastające zagrożenie inwazją japońską.

Rosalind Lang spotkał najgorszy los szpiega - jej tożsamość została ujawniona publicznie. Teraz dziennikarze koczują pod mieszkaniem osławionej Lady Fortuny, która od tygodni prawie nie opuszcza swojej sypialni, zastanawiając się, co zrobić w sytuacji, gdy Orion został porwany i stracił związane z nią wspomnienia. Ich małżeństwo było udawane, ale jego nieobecność boli bardziej niż najgłębsza rana. Rosalind nie spocznie, dopóki go nie odzyska.

Na szczęście pojawia się możliwość opuszczenia miasta. W ramach ogólnokrajowego tournée Rosalind ma zdobyć poparcie na prowincji, a kto lepiej obudzi w ludziach dumę narodową i poczucie jedności niż nieśmiertelna dziewczyna?

Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem i nagle cały świat Rosalind staje na głowie. Gdy musi poszukać kryjówki z dala od Szanghaju, powracają widma przeszłości, a dawni wrogowie stają się sprzymierzeńcami. Aby ocalić Oriona, trzeba znaleźć lekarstwo na zdradziecki wynalazek jego matki i odebrać jej niebezpieczną substancję, która może stać się bronią podczas zbliżającej się inwazji japońskiej. Zegar tyka, a jeśli Rosalind poniesie klęskę, straci nie tylko Oriona, ale także swój kraj.
 
Pobierz obrazki
 
 
 
17 kwietnia
 
 
 
Pobierz obrazki
 
Fighting Hard for Me
Cykl: Finding Back to Us, t. 3
Bianca Iosivoni
Nic nie może zniszczyć tej przyjaźni. Nic.

A zwłaszcza jakieś niedorzeczne uczucie.

Sophie nareszcie osiągnęła swój cel. Po ponad roku bycia nieszczęśliwie zakochaną wreszcie udało jej się wyrzucić z serca Cole'a, który jest nie tylko jej współlokatorem, ale również najlepszym przyjacielem.

I właśnie w tym momencie on wyznaje jej swoje uczucia… Sophie nie może w to uwierzyć. Nie chcąc wystawiać przyjaźni na kolejną próbę, proponuje Cole'owi pomoc we wdrożeniu dwunastopunktowego planu, dzięki któremu powinno udać mu się odkochać.

Czy praktyka okaże się równie prosta jak teoria?

 
 
 
Superkot. Klub komiksowy. Kolaboracje
Cykl: Superkot.
Klub komiksowy, t. 4.
Dav Pilkey
Wyobraźnia w akcji! Naomi, Melvin, Poppy, Gilbert, Summer, Starla i reszta towarzystwa świetnie się bawią... ale czy aby na pewno wszyscy ładnie posprzątali w swoich pokojach?!

W tym tomie czekają nas kolejne fascynujące mini-komiksy: dalsze losy Kafara Spajdernogi, dreszczowiec Frogzilla, refleksyjne haiku, lukrowany kryminał i wiele, wiele więcej. Jakby tego było mało, małe żabki wspólnie odkrywają, że małe rzeczy mogą mieć WIELKIE znaczenie.

W tej innowacyjnej serii komiksowej Dav Pilkey, twórca Majtasa i DogMana, posługuje się rozmaitymi kreatywnymi technikami, między innymi origami, farbami akrylowymi, kolorowymi kredkami, fotografią, collage'em, gwaszem, akwarelami; w tej części jak i w poprzednich techniki „kolaborują”, zapraszając młodego i młodego inaczej czytelnika do twórczej współpracy.
 
Pobierz obrazki
 
 
 
24 kwietnia
 
 
 
Pobierz obrazki
 
Gra o serce
Cykl: Gra o serce t. 1
Katarzyna Białkowska
Kiedy miłość uderza jak piorun… ale tylko w jedno serce.

Zdeterminowany chłopak i dziewczyna, która nie chce o nim słyszeć. Czy Shy znajdzie drogę do serca Skylar?

Skylar Gardiner, delikatnie mówiąc, nie przepada za swoim nowym wielbicielem. Jego ciągłe próby zdobycia jej względów straszliwie ją irytują.

Jednak Skyler „Shy” Gardener nie należy do tych, którzy się poddają. Wierzy, że uderzające podobieństwo ich imion i nazwisk nie może być dziełem przypadku i że ta niezwykła dziewczyna, we włosach której tańczą świetliste błyski, po prostu musi się w nim zakochać. Ale czy na pewno?

Romantyczna i zabawna historia o tym, jak ciężko wydeptać ścieżkę do czyjegoś serca.

 
 
 
How Does It Feel?
Cykl: Światło i mrok, t. 1.
Jeneane O'Riley
Człowiek

Kiedy rozpoczynałam swój projekt badawczy, nie sądziłam, że wyprawa do lasu skończy się w ramionach… księcia elfów. Niezwykle przystojnego i bardzo niebezpiecznego księcia elfów, który jest przekonany, że przybyłam ze świata ludzi, bo go zabić. Zdeterminowany, by się mnie pozbyć, jednocześnie pozbywając się dziwnej obsesji, którą ma na moim punkcie – postanawia poddać mnie trzem śmiertelnym próbom. Jeśli przeżyję, odzyskam wolność. Ale jeśli nie...

Książę elfów

Nigdy nie czułem niczego poza nienawiścią i wstrętem. Dopóki nie spotkałem jej – nikczemnej, ludzkiej zabójczyni. Jest pasożytem, który bezlitośnie wczepił się w mój umysł i nie pozwala mi się uwolnić. Marzę o tym, by dotknąć jej gładkiej skóry. Ale nie mogę sobie na to pozwolić. Królowie z mojej krainy woleliby spłonąć niż dotknąć człowieka. A ja boję się, że jeśli wkrótce jej nie zniszczę, to ona zniszczy mnie.
 
Pobierz obrazki

comments powered by Disqus