Czy zbrodnie inspirowane Biblią skrywają więcej, niż można przypuszczać?

Autor: Initium Redaktor: Motyl

Dodane: 21-01-2024 13:20 ()


Już 22 stycznia nakładem wydawnictwa Initium do księgarń trafią „Ręce Boga” Macieja Torebko – intrygujący debiut, który wciąga w wir niebezpiecznego śledztwa i bestialskich zbrodni popełnianych w imię Boga. "Ręce Boga" to kryminał skierowany do miłośników gatunku, ale także pasjonatów thrillerów i sensacji. Powieść inspirowana takimi dziełami jak: "Piętno" – Przemysława Piątkowskiego, "Znachor" i "Inkwizytor" – Michała Śmielaka, "Jestem otchłanią" – Donato Carrisima.

Podkomisarz Ariel Janicki staje w obliczu niezwykle brutalnego morderstwa białostockiego komornika. Mężczyzna został unieruchomiony, przebity maczetą, a na powiekach wypalono mu tajemnicze znamię – symbol Ręce Boga. Niestety całkowity brak śladów na miejscu zbrodni i kolejne ślepe tropy sprawiają, że policjanci muszą zmierzyć się z kolejnym morderstwem. Śledztwo przybiera jeszcze bardziej niebezpieczny obrót, kiedy okazuje się, że sprawca zabójstw odtwarza makabryczne zbrodnie opisane w Biblii. Czas staje się najcenniejszym towarem.

Ariel Janicki z nową partnerką muszą powiązać wątki i ocalić niewinne życie, zanim morderca zaatakuje ponownie. Czy przeszłość kryje klucz do rozwiązania tej mrocznej tajemnicy? Czy to zemsta, czy może szaleńcze wizje obłąkanego fanatyka?

„On widział i wiedział. Nie mógł być obojętny. Od niego zależała przyszłość. On musiał być żołnierzem, dowódcą i kulą. On był Ręką Boga.”

MACIEJ TOREBKO – urodzony w 1984 roku. Miłośnik polskiego kryminału, były muzyk amator, próbujący swoich sił w literaturze. Białostoczanin, zakochany w mieście i regionie, chcący pokazać szerszej publiczności piękno otaczającej przyrody, mistycyzm i wielokulturowość Podlasia. „Ręce Boga” są jego literackim debiutem.


comments powered by Disqus