Rusza Classic

Autor: kessell Redaktor: kessell

Dodane: 13-09-2007 17:16 ()


Za forum gry plemiona.pl

Witam wszystkich graczy!!!

 

Pierwszą niespodzianką na pierwsze urodziny Plemion był szybszy świat 10. Pora na kolejną niespodziankę, w sobotę rusza Classic! Z pewnością zastanawiacie sie, co to Classic? Jest to świat, który bazuje na klasycznej budowie świata pierwszego, czyli bez dodatkowych jednostek, znanych Wam ze światów 3-9. Classic skierowany jest głównie do graczy, którzy po roku istnienia Plemion nabrali dużego doświadczenia w grze. Doświadczenie jest w Classicu potrzebne, ponieważ walkę urozmaicać będzie reguła ratusza.

 

Reguła ratusza ogranicza ilośc wojsk, które mogą stacjonować w danej wiosce jako pomoc. Jeżeli w wiosce znajduje się za dużo wojowników, obniża się ich siła walki. Każdy gracz widzi w zagrodzie, ile jednostek się już w wiosce znajduje oraz ile wynosi siła walki tych jednostek. Siła walki jednostek obliczona zostanie ze wzoru: (Stopień rozbudowy zagrody) x 1200 / (Wojska w wiosce)

 

Jeżeli wynik jest większy niż 1, wojska zachowują całkowitą silę walki. Jeżeli wynik jest mniejszy niż 1, siła walki wojsk będzie obniżona o ten właśnie czynnik. Wojska w wiosce oblicza sie w następujący sposób: dodaje sie ilośc miejsc w zagrodzie, które zajmuje jedna jednostka danego wojska. Na przykład lekka kawaleria (1 szt.) zajmuje 4 miejsca w zagrodzie.

 

Przykład: poziom zagrody wynosi 30, 30*1200 = 36000 , czyli w wiosce może stacjonować max 36000 wojsk, by ich siła walki nie spadła. (np 500 ciężkiej kawalerii (3000 miejsc w zagrodzie), 15000 pikinierów i 18000 mieczników, co w sumie daje 36000 miejsc w zagrodzie).

 

Im więcej jednostek wykracza powyżej tego obliczonego maximum (36000), tym słabiej te jednostki walczą w obronie naszej wioski. Ile dokładnie wynosi siła walki wojsk, będzie pokazane w zagrodzie. Tam również zobaczysz, ile wojsk stacjonuje w wiosce.

 

Udanej zabawy zyczy Wam Wasz Team

 

źródło:plemiona.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...