Pierwszy w historii Paszport Polityki dla komiksiarza!

Autor: Kultura Gniewu Redaktor: Motyl

Dodane: 17-01-2024 20:31 ()


Jacek Świdziński z Paszportem Polityki za „Festiwal”! I jest to chwila historyczna - po raz pierwszy w dziejach tej nagrody paszport otrzymał artysta za komiks!

zdjęcie Jacka autorstwa Leszka Zycha

To chwila historyczna nie tylko dla samego Jacka, któremu należą się absolutnie wszystkie nagrody świata, ale również dla polskiego komiksu - dziedziny sztuki cały czas w cieniu „ważniejszych i mądrzejszych” literatury, filmu, muzyki, malarstwa...

Do tej pory nieśmiało pukał do drzwi kulturalnego salonu - nominacja do Nike dla Macieja Sieńczyka, nagroda Ferdynanda Wspaniałego dla KRLa za „Kościsko”, wyróżnienia Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY, nowa kategoria w Nagroda Literacka m.st. WarszawyLiteracka Podróż Hestii dla Herzyk za „Wolność albo śmierć” - a teraz przestał pukać i wlazł po prostu z kopa.

I tak powinno być, bo tak jak Jackowi należą się wszystkie nagrody, tak polski komiks od lat zasługuje na uznanie, uwagę mediów, krytyków i czytelników. Bo jest po prostu sztuką i żywą, bardzo różnorodną, ekscytującą częścią polskiej kultury. Czego wybitne komiksy Jacka są doskonałym przykładem.

A my po prostu cholernie się cieszymy z zasłużonej nagrody i tego, że od lat możemy być wydawcą komiksów Jacka. To zaszczyt.

Do tej pory przy okazji takich wyróżnień robiliśmy promocje na naszej stronie - nie tym razem. A to dlatego, że dzisiaj rano dostępna jeszcze część nakładu „Festiwalu” opuściła nasz magazyn i zostało nam niewiele egzemplarzy :-)

W promocji (obowiązującej do końca stycznia) możecie natomiast kupić wcześniejszy komiks Jacka - „Zdarzenie. 1908”. Dla wielu to jego najlepsze dzieło!


comments powered by Disqus