Fenomen piszącego policjanta

Autor: Prószyński i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 17-12-2023 23:19 ()


W lutym nakładem wydawnictwa Prószyński i Spółka ukaże się niezwykła, boleśnie autentyczna książka – debiut kryminalny czynnego detektywa z wydziału kryminalnego, powieść przesyconą emocjami i realiami z policyjnej pracy: „Dla ciebie nawet” Krystiana Stolarza. Autor nie pokazuje swojej twarzy ze względu na czynną służbę, ale prowadzi konto na IG: policjant_czytaipisze. Książka już dziś, na ponad 2 miesiące przed premierą, robi spore zamieszanie w bookmediach.

Powieść jest brutalna i przerażająco prawdziwa.

 

Opis:

Dla ciebie nawet… zjadłbym robaka

Dla ciebie nawet… posprzątałbym swój pokój

Dla ciebie nawet… ukradłbym gwiazdkę z nieba

Dla ciebie nawet… zabiłbym

 

Naczelnik wydziału kryminalnego policji zostaje zamordowany w brutalny sposób. Jego podopieczni rzucają się w wir śledztwa, aby znaleźć sprawcę. Szczególnie zależy na tym Markowi Barczyńskiemu, który za wszelką cenę pragnie odkryć prawdę. Na co dzień zmaga się z chorobą córki i wiecznym brakiem pieniędzy na jej leczenie. Pomoc oferuje tajemniczy Alfa, ale cena za nią na zawsze odmieni los policjanta.

Rozpoczyna się rozgrywka, w której policjant przekracza granice prawa, a etos i empatia ustępują przed bezwzględnością i brutalnością.

Mięsisty, przepojony autentyzmem kryminał stworzony przez policjanta wydziału kryminalnego, który wie, jak jest naprawdę.

 

Krystian Stolarz – policjant wydziału kryminalnego, magister prawa, sportowiec amator i miłośnik książek. Prowadzi na Instagramie konto @policjant_czytaipisze, na którym promuje czytelnictwo i recenzuje książki. Dla ciebie nawet jest spełnieniem marzenia o wydaniu własnego kryminału – z dbałością o autentyzm języka, atmosfery panującej w policji i szczegółów śledztwa.


comments powered by Disqus