W przyszłości spełnią się Twoje... najgorsze koszmary

Autor: Novae Res Redaktor: Motyl

Dodane: 14-12-2023 22:56 ()


W przyszłości pogrążonej w przeszywającej ciemności, wśród ludzi dawno zgasła nadzieja na poprawę własnego losu. Kontrolowani przez sztuczną inteligencję, starają się żyć z dnia na dzień w post apokaliptycznym świecie. Czy znajdą w sobie siłę, na starcie ostateczne?

W roku dwa tysiące dwieście dwudziestym drugim słońce nagle gaśnie. Koniec z nieznośnymi upałami, koniec z romantycznymi wschodami i zachodami. Wielka Implozja sprawia, że ludzkość pogrąża się w ciemnościach. Do tego całą Ziemię otacza gruby na około pięć tysięcy kilometrów pas zanieczyszczeń, komputery kontrolują każdy ludzki krok, a roboty budzą coraz większą grozę. Fatboy, niepozorny kierowca ciężarówki, zna jedynie nową rzeczywistość. Jednak gdy pewnego dnia otrzymuje zlecenie na transport tajemniczego generatora, przeczuwa, że szykują się kłopoty. Nie wie, że już wkrótce trafi w sam środek walk między najbardziej zaawansowaną sztuczną inteligencją a zdesperowanymi i gotowymi na wszystko ludźmi…

Obudziłem się w ciemności. Bez ciała, bez kształtu, bez znaczenia, a jednak w mroku wszystko wydawało mi się bardziej przejrzyste. Z dystansu mogłem obserwować to, co dzieje się gdzieś tam w dole, za kurtyną. Nie wiem, który był rok, chyba nikt tak naprawdę nie wiedział. Czas przestał mieć znaczenie, gdy zabrakło światła. Czy ludzkość ma szansę w starciu z czymś, czego już nie kontroluje? Przekonaj się, czytając książkę!

Czy można tęsknić za czymś, czego się nawet nie doświadczyło? Fatboy znał jedynie rzeczywistość po wielkiej Implozji, która zabrała jedno z największych dóbr – światło, a nie od dziś wiadomo, że w mroku budzą się najgorsze demony. Teraz ludzie muszą żyć w świecie opanowanym przez chaos, zanieczyszczenia i sztuczną inteligencję, która skutecznie odbiera resztki niezależności. Czy niepozorny kierowca ciężarówki może odmienić los wszystkich? Czy doceni wagę ładunku, który może przywrócić nadzieję?

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Rok_2222 


comments powered by Disqus