Znane bohaterki powracają w zupełnie nowej odsłonie!

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 22-11-2023 20:43 ()


Opowieści o pięciu nastoletnich czarodziejkach W.I.T.C.H. zdobyły przed kilkunastoma laty serca milionów czytelniczek na całym świecie. Także w Polsce okazały się prawdziwym bestsellerem. Te ponadczasowe historie do dziś cieszą się sporą popularnością wśród czytelniczek uwielbiających przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości. Z myślą o nich, a także o wszystkich dawnych, dorosłych już, fankach i fanach serii, już 22 listopada br. za sprawą wydawnictwa Egmont ukazała się powieść graficzna „Czarodziejki W.I.T.C.H. Nowe historie: Serce przyjaźni”. W tej nowej adaptacji Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin prowadzą swoje codzienne życie jako nastolatki w świecie, który odzwierciedla kalejdoskop społeczeństwa naszych czasów, z nutą tajemnicy, magii i przygody.

SPOT PROMOCYJNY

Powieść graficzna „Czarodziejki W.I.T.C.H. Nowe historie: Serce przyjaźni” została stworzona z myślą o młodym pokoleniu czytelników. Autor scenariusza, Alessandro Ferrari, nawiązuje do komiksowej historii wymyślonej przez Elisabettę Gnone i przedstawionej w oryginalnym magazynie „Czarodziejki W.I.T.C.H.”, ale akcję umieszcza we współczesnym Heatherfield. Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin mierzą się z wieloma problemami, z którymi borykają się też dzisiejsze nastolatki. Rysunki do tomu stworzyła Giulia Adragna.

W tomie „Serce przyjaźni” pięć przyjaciółek otrzymuje magiczne moce i ważną misję. Jako czarodziejki W.I.T.C.H. muszą stanąć w obronie pokoju, stawić czoło poważnym zagrożeniom z innego wymiaru i zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami. Dzięki sile przyjaźni mogą jednak pokonać wszystkie przeciwności!

SPEED DRAWING

Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin są zwykłymi nastolatkami – uczennicami Sheffield Institute w Heatherfield. Przynajmniej do czasu, gdy tajemniczy czarny piasek zasypuje szkolną bibliotekę. Początkowo wydaje się to tylko uczniowskim żartem, ale okazuje się, że za wszystkim stoi ktoś, kto otworzył portal do innego wymiaru – Meridianu! Wtedy nastolatki otrzymują niezwykłe moce i muszą stawić czoło zagrożeniom, żeby pomóc jednej z nich.  Czy uda im się wyjaśnić, kto stoi za tajemniczymi zdarzeniami w szkole? Jakie intencje przyświecają mrocznym Wyroczniom – przybyszom z Kondrakaru? Jaki sekret skrywa Elyon? Dziewczyny zjednoczy przyjaźń i wspólny cel – ocalić Ziemię przed poważnym niebezpieczeństwem. Czy podołają temu zadaniu? Jak się skończy ta niesamowita historia?

W nowej odsłonie przygód Czarodziejek W.I.T.C.H. ich osobowości, tożsamość, moda, urządzenia technologiczne i styl życia zostały przestylizowane tak, aby odzwierciedlać bardziej nowoczesny i zróżnicowany świat, przyciągający dzisiejszych czytelników. Ustanowiono nową równowagę między realizmem a światem magii. Magiczne moce, które kontrolują elementy natury pochodzące z Serca Kondrakaru i które dziewczęta zdobywają, są zgodne z ich cechami osobowości. Rdzeniem historii niezmiennie pozostaje przyjaźń i jej znaczenie w życiu człowieka – szczególnie tego nastoletniego, któremu pomaga pokonywać codzienne wyzwania.

Przygody czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana także z trylogii powieściowej dla dzieci „Fairy Oak”. Gnone współtworzyła scenariusze pierwszych odcinków serii, a później zadanie to przejęli inni autorzy, mi.in. Francesco Artibani („Lupo Alberto”, „Kylion”) i Bruno Enna („Kwakenstein”, „Dylan Dog”). Rysunki są dziełem wielu rysowników, m.in. dwójki artystów, prywatnie będących małżeństwem, Alessandro Barbucciego i Barbary Canepy, którzy stworzyli także ilustracje do komiksów disnejowskich takich jak „Kubuś Puchatek”, jak również uczestniczyli w wykreowaniu niezależnych serii komiksowych – „Sky Doll”, „Monster Allergy”, „Ekho. Lustrzany świat”. W 2002 roku cykl „WITCH” i jego autorzy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową Topolino.

 

Czarodziejki W.I.T.C.H. Nowe historie. Serce przyjaźni 

Scenariusz: Alessandro Ferrari

Rysunki: Giulia Adragna

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 108 stron

Format: 170x260

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-6439-0

Język oryginału: angielski

Seria: WITCH

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 


comments powered by Disqus