Październikowe TOP 10 Audioteki

Autor: Audioteka Redaktor: Motyl

Dodane: 09-11-2023 23:18 ()


Październik okazał się kolejnym miesiącem, w którym wśród słuchaczy Audioteki najpopularniejszym autorem był Remigiusz Mróz - jego Światła w popiołach były najchętniej słuchanym audiobookiem. Drugie miejsce zajęła Zbroja światła, czyli powieść Kena Folletta w interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Na podium znalazł się również Figiel – superprodukcja Audioteki z Jackiem Belerem w roli głównej. Najpopularniejszym podcastem był Błąd krytyczny, stworzony we współpracy z redakcją serwisu Niebezpiecznik.pl i firmą Euvic.

TOP 10 audiobooków

W październiku najchętniej słuchanym audiobookiem były Światła w popiołach, czyli trzymający w napięciu kryminał, w którym wracająca po urlopie macierzyńskim Kaja Burzyńska poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące pożaru sprzed lat. Razem z mężczyzną, który nie wie, że jest ojcem jej nowo narodzonego dziecka, stara się dowiedzieć, czy odnalezione po latach zwęglone ciało należy do jednej z rzekomych ofiar dawnej tragedii. Piąty tom cyklu o Sewerynie Zaorskim czyta Paweł Małaszyński.

Na drugim miejscu uplasowała się Zbroja Światła - ukoronowanie najpopularniejszego cyklu powieści Kena Folletta. Audiobook przenosi słuchaczy do roku 1792, w którym we Francji Napoleon przejmuje władzę, a rząd Królestwa Wielkiej Brytanii, zdecydowany uczynić z kraju potężne imperium handlowe, tyranizuje obywateli. Audiobook jest jednocześnie finałem wątków poruszanych w Filarach ziemi, jak również pomostem pomiędzy cyklem a trylogią Stulecie.

Trzecie miejsce zajął Figiel będący opowieścią o znakomitym lekarzu, ale też nihilistycznym, nie stroniącym od używek i wierzącym w swoją nieśmiertelność utracjuszu. W superprodukcji Audioteki słuchacze mogą poznać Warszawę roku 1921, w której wybucha epidemia.  Nastrój i koloryt międzywojennej Warszawy pozwala poznać rewelacyjna obsada aktorska z Jackiem Belerem, wcielającym się jednocześnie w głównego bohatera i narratora.

 1. Światła w popiołach”, Remigiusz Mróz, wydawnictwo: Filia
 2. Zbroja światła”, Ken Follett, wydawnictwo: Albatros;
 3. Figiel”, Szymon Skowroński, wydawca: Audioteka;
 4. Powrót do Gryfa”, Marcin Mortka, wydawca: Sine Qua Non
 5. Zwykła przyzwoitość”, Wojciech Chmielarz, wydawnictwo: Marginesy;
 6. Chłopki. Opowieść o naszych babkach”, Joanna Kuciel-Frydryszak, wydawnictwo: Marginesy;
 7. Upadek Narodu", Yann Reuzeau, wydawca: Audioteka;
 8. Zrost”, Robert Małecki, wydawnictwo: Literackie;
 9. Tako rzecze Lem. Ze Stanisławem Lemem rozmawia Stanisław Bereś”, Stanisław Bereś, Stanisław Lem; wydawca: Audioteka, BiT Lem
 10. Doppelgänger. Sobowtór”, Andrzej Gołda, Katarzyna Rygiel, wydawnictwo: Agora.

TOP 10 podcastów

Najpopularniejszym podcastem października był Błąd krytyczny stworzony przez Audiotekę we współpracy z serwisem Niebezpiecznik.pl i firmą Euvic. Redaktorzy razem z zaproszonymi ekspertami analizują kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, stanowiące również tło wydarzeń znanych słuchaczom z serialu Error, autorstwa Krzysztofa Domaradzkiego.

Po raz kolejny na podium znalazł się podcast Blaski i cienie. Anna Gacek i biografie najsłynniejszych. Autorka analizuje w nim autobiografie gwiazd z pierwszych stron gazet. Opowiada o historiach z życia mniej zwyczajnego, pełnego splendoru, wielkich karier, ale też spektakularnych porażek.

Na trzecim miejscu znalazła się  Wyspa Spokoju – zapał bez wypalenia prowadzona przez Zuzę Ziomecką. W audycji autorka rozmawia z ekspertami o wypaleniu zawodowym, które dotyka pracowników każdego sektora. W tej ośmioodcinkowej serii specjaliści oraz osoby, które doświadczyły tego problemu opowiadają o tym, jak dbać o motywację do pracy oraz co zrobić, gdy wygasa.

 1. Błąd Krytyczny”, wydawca: Audioteka;
 2. Blaski i cienie. Anna Gacek i biografie najsłynniejszych”, wydawca: Audioteka;
 3. Wyspa Spokoju – zapał bez wypalenia”, wydawca: Audioteka;
 4. Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka;
 5. PigOut i Chmielarz gadają o książkach” Sezon 2, wydawca: Audioteka;
 6. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
 7. Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
 8. Tata nie ma siły. Sezon 2”, wydawca: Audioteka, Tata nie ma siły;
 9. Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
 10. Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz.

comments powered by Disqus