Nadciąga „Odwilż”

Autor: Prószyński i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 15-10-2023 23:23 ()


„Odwilż” Zuzanny Gajewskiej - dramatyczna historia rozgrywająca się w Młynarach niedaleko Trójmiasta, z zagadką kryminalną oraz poruszającym wątkiem przemocy domowej w tle - ma premierę już 24 października. Książka powstała po konsultacji ze specjalistkami z Centrum Interwencji Kryzysowej.

Tak autorka komentuje tworzenie powieści:

„Było we mnie dużo poczucia niesprawiedliwości i wściekłości, bo ja sobie fabułę wymyśliłam, ale takie historie mają miejsce naprawdę. To sprawiało, że mocniejsze sceny wręcz z siebie wyrzucałam, jakby słowa same wypływały spod palców na klawiaturze. Gorzej było potem. Musiałam pozwolić opaść emocjom, ochłonąć. Czasem po napisaniu jednej takiej sceny, nie byłam w stanie napisać niczego przez tydzień, dwa. Przyznaję więc, że nie było łatwo, ale ta historia była we mnie i musiałam ją opowiedzieć.”

 

Opis:

Kolejny tom pasjonującej serii kryminalnej z niezawodną Eweliną Zawadzką, właścicielką zakładu pogrzebowego.

Do Młynar leniwie zagląda wiosna. Wita mieszkańców mżawką, widokiem zgniłej trawy i szaroburą chlapą. Topniejący śnieg ujawnia to, co miało pozostać ukryte.

Podczas porannego spaceru Ewelina Zawadzka trafia na ciało topielca. Młynarska policja usiłuje ustalić tożsamość ofiary, co okazuje się nad wyraz trudne. Czy tajemnicza śmierć była wynikiem nieszczęśliwego wypadku? A może morderca starannie zatarł po sobie ślady? Młynarskie wąwozy skrywają niejedną tajemnicę…

Tragiczne wydarzenie w miasteczku budzi straszne wspomnienia mieszkającej na odludziu Elżbiety Wojtasik. Maltretowana przez męża kobieta myślała, że na zawsze pozbyła się oprawcy… Czy z pomocą Eweliny Zawadzkiej zdoła rozprawić się z przeszłością?

Zuzanna Gajewska– autorka kryminałów „Burza” i „Zamieć” (seria z Eweliną Zawadzką). Z wykształcenia dziennikarka i socjolożka. Jej życie zawodowe koncentruje się wokół kultury, mediów i marketingu. Z zamiłowania promotorka czytelnictwa – pod taką nazwą prowadzi blog i kanały w mediach społecznościowych. Kocha książki i wszystko, co z nimi związane. Kiedy nie czyta, pisze. A kiedy nie pisze, rozdaje książki na ulicy i zaraża bliźnich miłością do literatury. Uwielbia kawę i rozmowy z ludźmi, pasjami prowadzi spotkania autorskie. Mieszka w Gdańsku, ale cząstkę siebie zostawiła w Młynarach. Szczęśliwa żona i mama dwóch córek.


comments powered by Disqus