Jesień z podcastami w Audiotece - znani twórcy i aktualne tematy

Autor: Audioteka Redaktor: Motyl

Dodane: 08-10-2023 23:58 ()


Zuzanna Ziomecka, Anna Gacek, duet Pigout i Chmielarz - to tylko niektórzy twórcy, jakich będzie można usłyszeć tej jesieni w nowych podcastach Audioteki. Będzie o zdrowiu psychicznym, cyberbezpieczeństwie, ale też o kulturze i popkulturze.

Zapał bez wypalenia

W swojej autorskiej audycji - Wyspa spokoju. Zapał bez wypalenia - Zuzanna Ziomecka rozmawia z ekspertami o wypaleniu zawodowym, które dotyka pracowników każdej branży. U niektórych wiąże się z wybuchami złości, u innych z głębokim smutkiem, zmęczeniem albo napadami lęku. Jednak u każdego jest to powalająca trudność, wiążąca się z utratą zapału. W tym ośmioodcinkowym cyklu osoby, które doświadczyły wypalenia zawodowego oraz specjaliści opowiedzą o tym, jak chronić zapał oraz jak wzniecić go na nowo, gdy wygaśnie. Pierwszy odcinek jest już dostępny w aplikacji Audioteki, a kolejne będą publikowane w każdy wtorek.

Error: po drugiej stronie

W autorskiej audycji, redakcja serwisu Niebezpiecznik.pl wraz z zaproszonymi ekspertami przeanalizuje m.in. ataki hakerskie będące tłem wydarzeń ukazanych w audioserialu Error autorstwa Krzysztofa Domaradzkiego. Wśród gości podcastu znajdą się m.in. eksperci z firmy Euvic, partnera podcastu, którzy pomagali w tworzeniu scenariusza do tej produkcji.

Z podcastu Błąd krytyczny będzie można dowiedzieć się m.in. jakimi narzędziami posługują się hakerzy, czy cyberprzestępcy mogą faktycznie sparaliżować nasze państwo, czy przez internet łatwo jest nas okraść, a także… jak zmienić muzykę płynącą z głośnika hałaśliwego sąsiada. Premiera pierwszego odcinka już 13.10.

Popkultura w najlepszym wydaniu, czyli Anna Gacek znów w Audiotece!

Po świetnie przyjętej przez słuchaczy audycji Sweet Teens, Anna Gacek wróciła z nowym projektem. W kolejnych odcinkach Blasków i cieni, autorka będzie opowiadać słuchaczom to, co najpopularniejsi artyści opisali w swoich autobiografiach. Wciągające historie wielkiej sławy, światowych karier i ekstrawaganckiego życia, a także spektakularnych porażek, mrocznej strony popularności i osobistych dramatów ludzi, którzy ze szczytów potrafili spaść na samo dno. Każdy odcinek to jedna książka i jeden życiorys. Użytkownicy Audioteki już teraz mogą przesłuchać pięciu pierwszych odcinków cyklu, a kolejne będą pojawiały się co środę (są dostępne za darmo przez 48 godzin od momentu premiery).

Wyczekiwany powrót

Pierwszy sezon cyklu Pigout i Chmielarz gadają o książkach był jednym z najchętniej słuchanych podcastów Audioteki. Nic więc dziwnego, że fani serii czekali na potwierdzenie drugiego sezonu i… doczekali się. W drugim sezonie nie zabraknie refleksji, dygresji i wspomnień o literaturze w różnych wydaniach. Autorzy już 26. października powrócą z drugim sezonem swoich rozmów, a wszystkie odcinki pierwszego są bezpłatnie dostępne w aplikacji.

W kolejnych tygodniach nowości w Audiotece nie zabraknie. Warto więc regularnie odwiedzać aplikację, by być na bieżąco z wszystkimi premierami ze świata podcastów, audiobooków i audioseriali.


comments powered by Disqus