„Czarne Miecze” tom 1: „Droga Samotnego Psa” - zapowiedź

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 06-10-2023 22:30 ()


20 października premierę będzie miała najnowsza książka Arkadego Saulskiego „Czarne Miecze”. Świat znany już niektórym czytelnikom z trylogii "Zapiski stali" - jednak jest to zupełnie nowa, odrębna historia.

O KSIĄŻCE:

Hello Nippon, my old friend.

Jesteś brudny, zły i pełen niebezpieczeństw, ale każdy wyrzutek stanie w twojej obronie.

Ponowna wizyte w Nipponie uświadomiła mi, że od dawna tęskniłam za tym światem.

Polecam, Agu @kupie_przeczytam_pozniej

 

"Arkady Saulski znowu porywa do świata przypominającego historyczną Japonię i ubiera go w to wszystko, co kochamy w dobrym fantasy. Wspaniała przygoda!"

Piotr Mąka @the.bookking

 

"W głowie każdego toczy się walka. Jakie demony mogą podbić umysł samego Ducha? Jakie rany poniesie w tym starciu?

Czarne miecze to wyśmienity obraz największego wroga jaki może stanąć nam na drodze - nas samych."

Adrian Bruździak @podczytany

 

Śmierć łączy skuteczniej od miłości.

Zachód Nipponu trawi wojna o hegemonię. Daimyo zabijają się nawzajem walcząc o władzę i bogactwo. Tymczasem świat nie ogranicza się do Nipponu. Tuż u granic czai się prawdziwe zagrożenie. Krwiożerczy drapieżnik szczerzący kły, gotów rozszarpać każdego, kto stanie mu na drodze. Jedynym ratunkiem wydaje się zjednoczenie wobec wspólnego wroga. Wojownicy muszą zapomnieć o krzywdach, zdradach i przelanej krwi. Jeśli się nie uda, prawdziwa rzeź dopiero się zacznie.

 

Arkady Saulski

Urodzony 20 lutego 1987 roku w Gdyni. Absolwent stosunków międzynarodowych na Akademii Marynarki Wojennej. Dziennikarz „Gazety Bankowej”, członek zespołu redakcyjnego oraz wydawca portalu wGospodarce.pl.

Debiutował w 2010 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem „Dzieci Syberyjskie”.

Na kilka lat porzucił działalność pisarską, by powrócić w powieściach „Czarna kolonia” (2016) i Wilk (2016).

W 2017 roku wydał swoje opowiadanie w antologii Ostatni dzień pary 2.
Jego opowiadanie „Husarze Śmierci” zdobyło drugą nagrodę w konkursie Stwórz Swoją Historię.
Opowiadanie „Księga Ostrzy” zajęło także drugie miejsce w konkursie Dylematy Singielki
W dzieciństwie chciał być archeologiem, potem filmowcem, ostatecznie odnalazł się w tworzeniu literatury, bo jak sam mówi „ dla literatury wystarczy tylko kartka i długopis”.

Do Fabryki Słów trafił z gotowymi powieściami z gatunku sci-fi i fantasy „Serce lodu” (2019) i „Krew kamienia” (2020).

A w pewnym momencie przemówiła do niego Japonia i uświadomił sobie, że już od niej nie ucieknie, bo jak sam o sobie mówi: „Dziadek był ekonomistą w Tokio, mama jest japonistką, kuzyni są w połowie Japończykami, od małego dojrzewałem wokół tego klimatu […] Otaczają mnie przedmioty z Japonii i obrazy[…] Jak sobie na to popatrzysz to generalnie powieść sama się pisze”.

Twierdzi, że nie potrafi nie wymyślać nowych historii.  Nieustanne tworzenie scenariuszy to jego największe uzależnienie, a historia „Czerwonego lotosu” (2021) rozlała się po jego mózgu natychmiast po decyzji „piszę o Japonii”.
Jak wyszło? Epicko. Książka bardzo szybko podbiła czytelnicze serca i zyskała tytuł „najlepszej książki na wiosnę” według serwisu granice.pl, a „Czerwony Lotos” właśnie doczekał się wydania w Rosji i na Ukrainie.

Zapytany o swoich literackich idoli wymienia jednym tchem Rafała Dębskiego, Feliksa Kresa, Georga R.R. Martina, Miroslava Žambocha i Mario Puzo.

Najbardziej lubi spacery i długie rozmowy z żoną oraz rozgrywki Warhammera. Doskonale sprawdza się jako kura domowa, chociaż od dzieciństwa walczy z kapciami, które uznaje za element systemu domowej opresji.


comments powered by Disqus