Spotkanie na temat Billa Fingera

Autor: Jan Lorek Redaktor: Motyl

Dodane: 24-09-2023 20:52 ()


Na 26 września, na godzinę 19:00 zaplanowano spotkanie online z Michałem Chudolińskim. Tematem będzie postać Batmana i jego twórca, czy może raczej twórcy. Minęło ponad osiemdziesiąt lat od momentu, w którym Batman pojawił się po raz pierwszy na łamach "Detective Comics". Od tego czasu przekształcił się w ikonę popkultury. Spotkanie ma przybliżyć historię scenarzysty, który stworzył pierwsze opowieści o Mrocznym Rycerzu z Gotham i czekał kilkadziesiąt lat na godne upamiętnienie swego dziedzictwa.

Więcej na temat spotkanie znaleźć można na stronie: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/CollegiumCivitasnaFestiwaluNauki26wrzesnia?fbclid=IwAR2g2hOD3POuXkuCJGSNRGUsGh_Lf_4V0RrtASDNh3mtIQeYI_NtCyB9Eig  

Michał Chudoliński (ur. 1988) – krytyk komiksowy i filmowy. Prowadzi w Collegium Civitas zajęcia z zakresu amerykańskiej kultury masowej, ze szczególnym uwzględnieniem komiksów. Pomysłodawca i redaktor prowadzący bloga „Gotham w deszczu”. Polski korespondent ogólnoświatowego magazynu „The Comics Journal”. Współzałożyciel i członek rady nadzorczej Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej. Współtworzył takie tytuły, jak „Kultura popularna”, „Literatura i Kultura Popularna” oraz „International Journal of Comic Art”. Autor książki pt. "Mroczny Rycerz Gotham. Szkice z kultury popularnej".


comments powered by Disqus