Wystawa prac Michała Arkusińskiego!

Autor: Mandioca Redaktor: Motyl

Dodane: 13-09-2023 22:34 ()


W najbliższy piątek w MOK w Zgierzu preludium do MFKiG! Startuje wystawa prac Michała Arkusińskiego "Komiks i ilustracja". Wydarzenie jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który będzie odbywać się w Łodzi.

Na wernisaż zapraszamy w piątek 15 września 2023 r., o godz. 18:00, do Zgierskiej Galerii Sztuki.

Prace będzie można oglądać w naszej galerii do 15 października br. w godzinach pracy MOKu i kina w Starym Młynie. Wstęp wolny.

Michał Arkusiński jest cenionym ilustratorem, grafikiem projektowym, autorem komiksów i projektantem okładek płyt muzycznych. Zgierzanie znają go zapewne jako autora wydawnictwa „Zgierskie wątki. Historia ZaRysowana”, czyli komiksu opowiadającego dzieje miasta od czasów podpisania Umowy Zgierskiej. Na wystawie będzie można zobaczyć fragmenty tego, ale też wielu innych komiksów oraz najnowsze prace z albumu „Historie środka”, który będzie miał premierę w październiku br. podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Warto dodać, że wystawa w Starym Młynie stanowi imprezę towarzyszącą, realizowaną w ramach wspomnianego festiwalu. Na wystawie artysta dodatkowo zaprezentuje ilustracje stworzone na potrzeby telewizyjnych filmów dokumentalnych” „Historia Auschwitz w 33 przedmiotach” i „Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o kobiecie niezwykłej”.


comments powered by Disqus