Wrześniowe premiery wydawnictwa Rebis

Autor: Rebis Redaktor: Motyl

Dodane: 01-09-2023 22:31 ()


Poniżej prezentujemy zapowiedzi wydawnictwa Rebis na wrzesień. 

 

Ałbena Grabowska

Najważniejsze to przeżyć

ISBN 978-83-8338-095-7

Seria Salamandra

Premiera 05.09.2023

 

Najbardziej poruszająca po Stuleciu Winnych książka Ałbeny Grabowskiej. Opowieść o sile rodziny, miłości i życia.

II wojna światowa w przerażający sposób zmieniła życie setek tysięcy mieszkańców Warszawy, miasta, które po upadku powstania przypominało morze gruzów. Jedni zdołali przeżyć, innym się to nie udało. Zginęli na ulicach miasta, zostali zamęczeni na Pawiaku lub w obozach koncentracyjnych. Ci, którym udało się ocaleć, próbują po wojnie układać sobie życie na nowo.

Do zrujnowanej stolicy wraca rodzina Pataczków. Kamienica przy Marszałkowskiej, w której kiedyś mieszkali, cudem ocalała. Ojciec, lekarz, natychmiast podejmuje pracę w szpitalu. Matka, przedwojenna nauczycielka, próbuje odnaleźć się jako dziennikarka szukająca śladów nadziei wśród ruin. Starsza córka, Tereska, pomaga odgruzowywać Politechnikę, licząc, że dzięki temu odzyska przedwojenną miłość. Jest jeszcze ta młodsza – Mirka. I to w niej jest największa nadzieja. To ona bowiem znajduje w sobie dość odwagi i siły, by co dzień udowadniać, że najważniejsze to przeżyć. I żyć dalej…

Ałbena Grabowska - ceniona pisarka, która niezwykłe imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Z wykształcenia lekarka, doktor nauk medycznych ze specjalizacją w neurologii i epileptologii.

Popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze Stulecie Winnych. Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli również filmowcy – na jej podstawie nakręcono serial w gwiazdorskiej obsadzie.

Prócz Stulecia Winnych spod pióra Ałbeny Grabowskiej wyszły m.in. trylogia Uczniowie Hippokratesa i powieści Coraz mniej olśnień, Matki i córki, Kości proroka. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jej Rzeki płyną, jak chcą. 

 

 

 

Robin Cook

Nocny dyżur

Przełożyła Maria Smulewska

ISBN 978-83-8338-036-0

Seria Thriller

Premiera 05.09.2023

 

Kolejne śledztwo doktora Jacka Stapletona

 

W szpitalnym garażu zostaje znalezione ciało doktor Sue Passero. Laurie jest przekonana, że Sue nie miała problemów ze zdrowiem i jej śmierć nie wydaje się taka oczywista. Jako szefowa Inspektoratu Medycyny Sądowej powierza sekcję zwłok przyjaciółki swojemu najsprawniejszemu podwładnemu – niestrudzonemu Jackowi.

Ku zaskoczeniu Laurie i Jacka sekcja nie przynosi jednak rozstrzygających odpowiedzi. Zaintrygowany Jack rozpoczyna dochodzenie w szpitalu, w którym Sue pracowała i zmarła –    zamienia się ono w zabójczą grę z inteligentnym, obłąkanym zabójcą.

Robin Cook, z wykształcenia lekarz, jest autorem kilkudziesięciu powieści. Od jego pierwszej, bestsellerowej książki zatytułowanej Coma rozpoczęła się szalona popularność gatunku literackiego zwanego thrillerem medycznym.

 

 

Pat Frank

Biada Babilonowi

Przełożył Zbigniew A. Królicki

ISBN 978-83-8338-032-2

Seria Science fiction

Premiera 26.09.2023

 

Klasyka fantastyki postapokaliptycznej – pierwszy raz w Polsce!

„Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!” Ta pochodząca z Apokalipsy św. Jana zapowiedź końca świata się spełnia. Wybucha wojna atomowa między USA a ZSRS, sowieckie głowice jądrowe niszczą najważniejsze amerykańskie miasta i bazy wojskowe, a dziesiątki milionów Amerykanów giną. Ludzie pozostali przy życiu muszą zmagać się z głodem, chorobami, promieniowaniem i codzienną brutalnością. Mimo to niewielka społeczność Fort Repose, nadrzecznego miasteczka w środkowej Florydzie, wierzy, że warto walczyć o coś więcej niż tylko o przetrwanie. Są przekonani, że wszystkie problemy da się rozwiązać dzięki odwadze, ciężkiej pracy, determinacji, dobrej woli i wierze w człowieka…

 

Pat Frank (1908–1964) – amerykański dziennikarz i pisarz, doradca Departamentu Obrony. Opublikował m.in. powieść SF Mr. Adam oraz zimnowojenny thriller Forbidden AreaBiada Babilonowi, jego najsłynniejsza książka, zrobiła ogromne wrażenie na zagorzałym pacyfiście Johnie Lennonie, który przeczytał ją jednym tchem przez całą noc. 

 

 

 

Greta Kelly

Lodowa Korona

Przełożyła Agnieszka Jacewicz

ISBN 978-83-8338-030-8

Seria Fantasy

Premiera 05.09.2023

 

 

Ekscytujący debiut fantasy ‒ pierwszy tom dylogii obfitującej w bohaterskie wyczyny, zdrady, przesiąkniętej magią i miłością, determinacją i wrażliwością.

 

Askia jest dziedziczką Lodowej Korony, należy jej się tron Seraveszu. Na czele elitarnego oddziału wojowników od miesięcy walczy z brutalnymi najeźdźcami. Jednak armia szalonego władcy imperium Rovenu wydaje się niepowstrzymana. Askia musi szukać pomocy na dalekim południu, u Armaana, cesarza imperium Visziru, ojca chrzestnego księżniczki.

Wychowana wśród wojowników, trafia do gniazda os, w labirynt politycznych intryg. Na pełnym przepychu dworze, gdzie sekrety są warte więcej niż złoto, Askia lęka się, że jednym nieostrożnym krokiem zdradzi, kim jest naprawdę ‒ obdarzoną magicznymi zdolnościami wiedźmą. Ujawnienie tej tajemnicy może narazić ją na śmierć z rąk religijnych fanatyków i skazać jej poddanych na tyranię Rovenu. Co będzie musiała poświęcić, by ocalić swój lud?

 

Greta Kelly – autorka Lodowej Korony, sequela Siódma królowa oraz najnowszej powieści The Queen of Days. Nie jest wiedźmą (prawdopodobnie), ale mogą ją przywołać piękne podarunki. Mieszka w Wisconsin z mężem i córkami.

 

 

Lloyd Llewellyn Jones

Persowie. Epoka Wielkich Królów

Przełożył Norbert Radomski

ISBN 978-83-8338-044-5

Seria Historia

Premiera 05.09.2023

 

 

„Błyskotliwe, prowokacyjne, dogłębne studium jednego z największych imperiów i jednej z największych cywilizacji starożytnego świata. Gorąco polecam”.

                                                                                                                 Adrian Goldsworthy

 

Wielcy Królowie Persji rządzili największym imperium starożytności, rozciągającym się od Libii po stepy Azji i od Sudanu po Pakistan. Sercem ich państwa było legendarne miasto-pałac Persepolis, gdzie achemenidzcy monarchowie utrzymywali pełen niezrównanego przepychu dwór. To stamtąd Cyrus Wielki, Dariusz, Kserkses oraz ich następcy ogłaszali prawa, wysyłali armie i władali swym wielokulturowym imperium.

            Achemenidzi byli jednak też jednym z wielkich dysfunkcyjnych rodów w dziejach. Bracia bezwzględnie walczyli o władzę, żony i konkubiny spiskowały, aby wynieść swoich synów na tron, eunuchowie i dworzanie rywalizowali o wpływy i prestiż.

            Wiedza o perskim imperium tradycyjnie pochodziła z dzieł jego wrogów, m.in. greckich autorów, takich jak Herodot — tak więc przez całe wieki patrzyliśmy na nie przez pryzmat starożytnych wizji politycznych i kulturowych. Profesor Llewellyn-Jones sięga do oryginalnych achemenidzkich źródeł, w tym inskrypcji, dzieł sztuki i niedawnych odkryć archeologicznych z Iranu, tworząc pasjonującą, autentyczną „perską wersję” tego pierwszego wielkiego imperium starożytności — epoki wielkich królów, niezwykłych osiągnięć kulturowych, cywilizacyjnych i militarnych, imperialnych ambicji i pełnych przepychu rytuałów.

 

Lloyd Llewellyn-Jones, urodzony w Cefn Cribwr w Walii, jest profesorem historii starożytnej na uniwersytecie w Cardiff. Wcześniej wykładał na Uniwersytecie Edynburskim, gdzie był profesorem historii starożytnego Iranu i Grecji. Spędził sporo czasu w Iranie i jest znawcą dziejów i kultur Persji, Bliskiego Wschodu i Grecji. Występuje w BBC, Channel 4, oraz w innych mediach. Jest autorem książek King and Court in Ancient PersiaCtesias’ History of PersiaThe Culture of Animals in Antiquity oraz Designs on the Past: How Hollywood Created the Ancient World. Pełni fukcję dyrektora Programu Starożytnego Iranu Brytyjskiego Instytutu Studiów Perskich.

 

 

Katarzyna Miller, Anna Bimer

Być synową i nie zwariować

ISBN 978-83-8338-089-6

Seria Poradniki psychologiczne

Premiera 26.09.2023

 

 

Jak się nie zgubić w trójkącie bermudzkim teściowa‒syn‒synowa?

 

Bycie synową nie jest łatwe. I to od samego początku. Kobieta, często młoda, wchodzi do obcej rodziny, która przyjmuje ją różnie: jedna ciepło i serdecznie, inna obojętnie, a jeszcze inna – z rezerwą, a czasem nawet z niechęcią.  Spotykają się dwie kobiety – jedna starsza, druga młodsza, wychowana przez inną kobietę. Obydwie ukształtowane przez pokolenia kobiet w swoich rodzinach. Obydwie w relacji z tym samym  mężczyzną – jedna z nich go urodziła i wychowała, druga – układa sobie z nim życie.

Mężczyzna zwykle się stara, lecz nie zawsze potrafi ułatwić partnerce kontakt ze swoją matką, która dla synowej często pozostaje tajemnicą.

Można śmiało powiedzieć, że układ teściowa‒syn‒synowa  to potencjalny trójkąt bermudzki.  Być synową i nie zwariować jest przewodnikiem dla kobiet, które chcą wiedzieć, jak się w nim nie zgubić.

 

Katarzyna Miller

Najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Być parą i nie zwariować, Być kobietą i nie zwariować, Być córką i nie zwariować, Mam faceta i mam… problem, (Dom Wydawniczy REBIS).

Anna Bimer

Dziennikarka. Pracowała m.in. w „Machinie”, „Pani”, „Polska The Times”, „Zwierciadle” oraz „Urodzie Życia”. Autorka  i współautorka m.in. wydanych przez REBIS książek: Trzeba krzyczeć w obronie deptanych wartościOjciec Ludwik Wiśniewski OP w rozmowie z Anną Bimer, Chciałem być piosenkarzem. Biografia Krzysztofa Krawczyka oraz Rak time. Praktyczny poradnik onkologicznyByć córką i nie zwariować.

 

 

Michał Lew-Starowicz, Beata Biały

SpełniONA. Czego pragną kobiety

ISBN 978-83-8338-018-6

Seria Poradniki psychologiczne

Premiera 05.09.2023

 

Odkryj, czego pragną kobiety

Po jednej stronie ona – dziennikarka, pisarka, psycholożka. Po drugiej on – seksuolog, psychiatra, psychoterapeuta. Beata Biały i profesor Michał Lew-Starowicz. Rozmawiają o pragnieniach i seksie. To temat niczym pole minowe.

SpełniONA to nie tylko rozmowa dziennikarki i seksuologa, ale również zderzenie refleksji kobiety i mężczyzny na temat, czego pragną kobiety.

Ona twierdzi, że kobiety od wieków zastanawiały się tylko nad tym, czego pragną mężczyźni, i starały się te pragnienia spełniać, a teraz wreszcie nadszedł czas, by pomyślały o sobie. On rozprawia się ze stereotypami, precyzyjnie odpowiadając na najbardziej niewygodne pytania. Ona stara się znaleźć odpowiedzi na nurtujące kobiety kwestie, on unika schematów, bo twierdzi, że w seksie nic nie jest oczywiste. Jak w życiu.

Ona chce, by podać mężczyznom „instrukcję obsługi kobiety”, by te nie musiały liczyć na to, że facet się domyśli. On wie, że najważniejsze jest to, by ludzie ze sobą rozmawiali. Nie tylko w łóżku, ale i w życiu.

 

Michał Lew-Starowicz ‒ lekarz, specjalista psychiatra i seksuolog, psychoterapeuta, wykładowca akademicki. Badacz mózgu i emocji człowieka oraz autor wielu prac naukowych. Popularyzując wiedzę poważnie lub na wesoło, trzyma się faktów i dzieli doświadczeniem.

Beata Biały ‒ dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerowych książek, m.in. Słońca bez końca. Biografia KoryOsiecka. Tego o mnie nie wiecie. Od wielu lat kreśli w swoich wywiadach i artykułach portrety niebanalnych ludzi.

 

100 lat „Harvard Business Review”

Biznesowe artykuły i koncepcje stulecia

Przełożyła Bożena Jóźwiak

ISBN 978-83-8338-063-6

Seria Poradniki i podręczniki biznesowe

Premiera 19.09.2023

 

Fundamentalne koncepcje dotyczące zarządzania zebrane w jednym tomie!

„Harvard Business Review” to najważniejsza platforma prezentacji myśli i idei w zakresie biznesu. Aby uczcić stulecie istnienia pisma, przygotowaliśmy wybór najbardziej kluczowych artykułów. Ich autorzy, niekwestionowane autorytety oraz liderzy biznesu i zarządzania, na przestrzeni stulecia zabierają głos na prekursorskie tematy. Piszą m.in.

‒ Michael E. Porter o wpływie sił konkurencyjnych na strategię,

‒ Clayton M. Christensen o przełomowej innowacji,

‒ Tim Brown o myśleniu projektowym,

‒ Linda A. Hill o stawaniu się szefem,

‒ Daniel Goleman o inteligencji emocjonalnej,

‒ Erik Brynjolfsson i Andrew McAfee o sztucznej inteligencji,

‒ Robert Livingston o równości rasowej w pracy,

‒ Amy C. Edmondson i Mark Mortensen o bezpieczeństwie psychicznym w hybrydowym miejscu pracy,

‒ Robert B. Cialdini o nauce perswazji,

‒ W. Chan Kim i Renée Mauborgne o strategii błękitnego oceanu,

‒ Gary Hamel i C.K. Prahalad o zamyśle strategicznym,

‒ Peter F. Drucker o zarządzaniu sobą.

Bez względu na to, czy jesteś stałym czytelnikiem „Harvard Business Review”, czy spotykasz się z tym pismem po raz pierwszy, książka ta zapewni ci wszystko, czego potrzebujesz, by zrozumieć kluczowe koncepcje w dziedzinie biznesu i zarządzania.

  

Joseph Murphy

Zyskaj zdrowie i energię życiową

Przełożył Piotr Turski

ISBN 978-83-8338-085-8

Seria Poradniki psychologiczne

Premiera 05.09.2023

 

 

Możesz stać się tym, kim chcesz!

 

Sposób myślenia i wzorce zapisane w podświadomości kształtują nasze życie. J. Murphy uczy, jak skutecznie wpływać na podświadomość i zmieniać szkodliwe nawyki myślowe, które mogą prowadzić nawet do poważnych schorzeń. Pokazuje, jak siłą pozytywnego myślenia i odpowiednich afirmacji przezwyciężać wszelkie dolegliwości fizyczne, a także psychiczne. Udowadnia, że w naszym wnętrzu drzemie moc pokonywania dręczących nas chorób oraz zwiększania swej witalności, aby wieść pełniejsze i szczęśliwsze życie.

Murphy to autor wielu książek, programów i audycji radiowych na temat duchowości, sztuki dobrego życia, filozofii i kultury. Jego prace stały się poradnikami życiowymi wszech czasów. Jego sztandarowe dziełoPotęga podświadomości, dotyczące procesów psychicznych zachodzących poza naszą świadomością, stało się światowym bestsellerem. Zostało przetłumaczone na 17 języków i sprzedane w milionach egzemplarzy.

 

Saundra K. Ciccarelli, J. Noland White

Psychologia

Przełożyli Adam Bukowski, Maciej Skrzypecki, Jacek Środa

ISBN 978-83-8188-689-5

Seria Psychologia

Premiera 26.09.2023

 

Nowe wydanie, rozszerzone i uaktualnione

 

Ciccarelli i White, znakomici dydaktycy i profesorowie psychologii, napisali najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny podręcznik wprowadzający do tej dyscypliny na świecie! To od lat najpopularniejszy podręcznik psychologii w Stanach Zjednoczonych,  od roku 2015 znany i doceniany także w Polsce. Najnowsze polskie wydanie – oparte na szóstej edycji amerykańskiej – jest rozszerzone o nowe treści i omówienia aktualnych badań zarówno z obszaru psychologii, jak neuronauki.

Tematyka, która została ujęta w tym podręczniku, obejmuje: biologiczne podstawy procesów psychicznych, czucie i spostrzeganie, świadomość, proces uczenia się, pamięć, poznanie, rozwój w toku życia, motywację i emocje, seksualność, płeć kulturową, stresy i ich wpływ na funkcjonowanie człowieka, zagadnienia psychologii społecznej, teorie osobowości, zaburzenia psychiczne i terapie psychologiczne. Podręcznik uzupełniają dodatki: jeden obejmujący zastosowanie statystyki w psychologii i drugi poświęcony obszarom, w których pracują psychologowie. Materiał ułożony jest w sposób sprzyjający zapamiętywaniu i umożliwiający sprawdzanie opanowanej wiedzy przez samego studenta – służą temu podsumowania, mapy pojęć oraz testy zamieszczone w podrozdziałach i na zakończenie każdego rozdziału – uzupełniony licznymi odwołaniami do badań naukowych, diagramami, wykresami, tabelami i przykładami. Autorzy zachęcają korzystających z podręcznika do krytycznego myślenia i refleksji nad tym, w jaki sposób stykają się z koncepcjami psychologii w swoim życiu.

 

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Marta Orzeszyna

Paryż belle epoque. Sekrety miasta świateł

ISBN 978-83-8188-608-6

Seria Historia

Premiera 26.09.2023

 

 

Porywająca podróż w czasie do Paryża belle époque, światowej stolicy sztuki i miłości, roztętnionej życiem towarzyskim, artystycznym i naukowym. 

To tu rozkwitały nowe idee społeczne i polityczne, a śmiałe przewroty obyczajowe zapowiadały nowy obraz świata. 

Miasto świateł miało też swoje mroczne tajemnice, będąc areną głośnych skandali, burzliwych romansów, wielkich tragedii.

Wszystko to opisane barwnie, ze swadą i znawstwem tematu, ubogacone mnóstwem ilustracji i zdjęć ‒  daje czytelnikowi fascynujący obraz tej pięknej epoki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk – pisarka, z wykształcenia historyk teatru – zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział…”.  Autorka  poczytnych książek dla dorosłych i młodzieży, między innymi bestsellerowej sagi „Cukiernia Pod Amorem” oraz powieści z Paryżem w tle ‒ Podróż do miasta świateł. Jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka. Ma dwóch synów – Macieja i Piotra.

Marta Orzeszyna – znawczyni literatury i kultury francuskiej. Przez dziesięć lat mieszkała w Paryżu. Po powrocie do Polski współpracowała z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk przy bestsellerowej powieści Podróż do miasta świateł. Jest autorką biografii Antoniego Cierplikowskiego  Antoine de Paris. Polski geniusz światowego fryzjerstwa oraz powieści obyczajowej Gra o miłość. Opublikowała liczne artykuły w polskiej edycji „L’Officiel”. Współpracuje jako felietonistka z czasopismem „Art Monitor” i jako researcherka oraz konsultantka historyczna przy książkach i filmach o artystach związanych z Paryżem.


comments powered by Disqus