„Cień Kitsune” Julie Kagawy - premiera 8 września

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 16-08-2023 23:59 ()


 

Już 8 września będziecie mieli okazję poznać tę niezwykłą historię!

Świetne młodzieżowe fantasy inspirowane mitologią japońską od którego nie sposób się oderwać!

Book Reviews by Anita

 

Być lisem jest znacznie prościej, niż być człowiekiem.

Dla młodej Yumeko, magicznej istoty zwanej kitsune, jeszcze nie jest to oczywiste.

Żyjąc na granicy świata duchów i śmiertelników szuka swojej drogi ku przeznaczeniu. Ono jednak znajdzie ją samo, w dniu, w którym horda demonów odbierze jej to, co uważała za dom i wszystkich, których uważała za rodzinę.

Zrozpaczona, przerażona i bezbronna wie jedno: musi ochronić skarb, który został jej powierzony. Ukryć go w jedynym bezpiecznym miejscu - świątyni z legendy, zrodzonej z mitu i plotki. Na drodze do celu stoją krwiożercze demony, potężna magia i morze zwykłej, ludzkiej podłości. A młoda, niedoświadczona kitsune ma tylko swoją lisią magię i spryt. I rozpalający jej duszę coraz mocniej błękitny, zimny płomień gniewu.

***

W pierwszej księdze inspirowanej japońską mitologią trylogii Julie Kagawa snuje wciągającą opowieść o przyjaźni i zdradzie, prawdzie i oszustwie, przybranej tożsamości i tajemnicach, które mogą wpłynąć na przyszłość całego świata.

Przed tysiącem lat potężny smok, jeden z Wielkich Kami został wezwany by spełnić jedno straszliwe życzenie śmiertelnika – w efekcie kraina Iwagoto na całą epokę pogrążyła się w chaosie i mroku.

Dzisiaj, u progu nowej ery smok powróci i znów spełni życzenie tego, kto posiądzie zwój tysiąca modlitw.

Wychowana przez mnichów w odosobnionej Świątyni Milczącego Wiatru Yumeko, przez całe życie uczyła się skrywać swą prawdziwą naturę. Ponieważ jest pół-człowiekiem, pół-kitsune jej talent do iluzji i mamienia dorównuje jedynie wrodzonemu upodobaniu do figli i psot. Pewnego dnia jednak jej dom zostaje spalony, przybrana rodzina ginie brutalnie zamordowana, a sama dziewczyna ratuje życie ucieczką. Odchodząc zabiera ze sobą największy skarb świątyni – fragment starożytnego zwoju.

Marzących o spełnieniu swego życzenia jest wielu. Między innymi jest wśród nich Kage Tatsumi, tajemniczy samuraj z Klanu Cienia, któremu rozkazano zdobyć smoczy zwój za wszelką cenę. Lost krzyżuje ścieżki Kage i Yumeko. Kiedy dziewczyna obiecuje zaprowadzić wojownika do zwoju, zawierają niełatwy sojusz, będący dla Yumeko jedyną szansą na przetrwanie. On jednak szuka tego, co ona stara się ukryć i tajemnica ta może w dowolnym momencie z pary chwilowych przyjaciół uczynić zaprzysięgłych wrogów.

Ścigana przez armię demonów, wspierana przez zaskakujących towarzyszy Yumeko strzeże sekretów ważniejszych niż życie i śmierć pojedynczej dziewczyny. Od powodzenia jej misji zależą losy całego świata.

 

Julie Kagawa

Julie Kagawa, autorka bestsellerowych cyklów Żelazny Król, Talon, Blood of Eden oraz Cień Kitsune urodziła się w kalifornijskim mieście Sacramento. Tam jednak nie spotkała jej żadna godna wzmianki przygoda. Dlatego więc w wieku dziewięciu lat dziewczynka przeprowadziła się z rodziną na Hawaje, gdzie bardzo szybko odkryła mnóstwo wielkich, drapieżnych owadów, całe kolonie gekonów, a także często nawiedzające te kolorowe wyspy huragany. Mnóstwo czasu spędzała kąpiąc się w oceanie, choć nierzadko musiała uciekać na brzeg przed rekinami, meduzami i węgorzami.

W chwilach wolnych od ratowania życia przed morskimi potworami, Julie czytała – także ku niezadowoleniu nauczycieli. Na lekcjach matematyki, zamiast podręcznika pilnie studiowała najnowsze powieści. Zakochana w książkach dziewczyna zaczęła tworzyć samodzielnie. Pisała opowieści mroczne i krwawe, zwykle opatrzone barwnymi, sugestywnymi ilustracjami, na widok których pedagogom opadały ręce. Miłość do makabreski z czasem osłabła, lecz pasja pisarska pozostała w sercu Julie do momentu kiedy skończyła wreszcie edukację i wkroczyła w epokę poszukiwania tak zwanej Prawdziwej Pracy.

Początkowo Julie utrzymywała się pracując w księgarniach, lecz właściciele niechętnie spoglądali na dziewczynę, która zamiast odkurzać półki, bez przerwy czytała. Oddała się więc innej swojej miłości: szkoleniu zwierzaków. Przez kilka lat pracowała jako trenerka psów, starannie przy tym unikając zębów nadgorliwych labradorów i pazurków rozentuzjazmowanych chihuahua. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy Julie wydała pierwszą książkę i została pełnoetatową pisarką.

Obecnie autorka mieszka w amerykańskim Kentucky, z mężem i dwoma owczarkami australijskimi, które cieszą się na Instagramie znacznie większą popularnością niż ona.


comments powered by Disqus