Przekrocz granice rzeczywistości z Bajkami aniołów!

Autor: Novae Res Redaktor: Motyl

Dodane: 16-08-2023 17:48 ()


Wciągnij się w fascynujący wir Bajek Aniołów i odkryj światy, gdzie rzeczywistość splata się z wyobraźnią, a istnienie to tylko początek niezwykłych opowieści.

Są rzeczy, które wymykają się stworzonym przez nas wzorom i prawom…

Pytania o istnienie siły sprawczej towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Z odpowiedzią na nie zmagają się filozofowie, teolodzy, fizycy. Badamy początek wszechrzeczy za pomocą najnowocześniejszych urządzeń technicznych, ale  zamysł  sprawczy,  jeżeli  był,  znika nam w wyrafinowanych równaniach lub czczych spekulacjach.

Autor zbioru opowiadań Bajki Aniołów kreuje

literackie uniwersum w myśl zasady, że wyobraźnia jest jedynym bytem niemającym granic. Bóg ma wiele twarzy, tylko pozornie zrozumiałych dla istot, które stworzył.

Trzymasz w rękach historię powstania świata. A nawet wiele historii powstania wielu światów. Bo bezradność nauki zostawia miejsce na pisanie bajek.

Znów prowizorka, bo właśnie pracowałem nad telepatią. Byłem pełen obaw, bo przecież ustaliliśmy z szefem, że „robimy” istotę na nasze podobieństwo, a powstawał twór, który

był naszą karykaturą. Szef uspakajał mnie i mówił, że tak właśnie powinno być. Umieściliśmy dwa osobniki na nieużytkach, żeby za szybko nie wpadły w pychę. Rozmnożyły się trochę. Nawadniały

pola, budowały miasta. (…)

Otrzymałem etat anioła stróża i mogłem prawie naocznie ocenić wartość tego, co obaj stworzyliśmy.

W moim podopiecznym, za sprawą przypadku, nagromadziły się wszystkie anomalie, które były pochodną ciągłych kompromisów, na jakie musiałem iść z szefem.

Nie rozumiałem jego motywów. Nie byłem w stanie przewidzieć jego następnego kroku. (…) Zachowywał się tak, jakby świat, który mu stworzyliśmy był za mały. Jak mogłem mu pomóc, skoro nie byłem pewny ani dnia, ani godziny?

Przygotuj się na wyjątkową przygodę i odkryj tajemnicę Bajek aniołów!

 

 

Rafał Ziętek

Urodził się w Warszawie w 1949 roku. Uzyskał tytuł inżyniera chemika na Politechnice Warszawskiej. W Instytucie Badań Jądrowych prowadził badania nad usuwaniem z obiegu pierwotnego reaktora promieniotwórczych nuklidów. Zajmował się także projektowaniem światłowodów w Instytucie Łączności w Warszawie. Obecnie mieszka w Krzyżanowicach w powiecie iłżeckim. W latach 1990–1998 był burmistrzem Iłży. W 2016 roku jego zbiór opowiadań Struktura istnienia został nominowany do nagrody Świętokrzyskie Gustawy. W dorobku ma kilka książek, tworzy również poezję. Jako emeryt oddaje się sielskim wiejskim zajęciom, a wieczorami czyta i pisze. Ceni dzieła takich pisarzy jak Korzeniowski i Lem.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://zaczytani.pl/ksiazka/bajki_aniolow,druk


comments powered by Disqus