Lipcowe TOP 10 Audioteki

Autor: Audioteka Redaktor: Motyl

Dodane: 09-08-2023 12:48 ()


Remigiusz Mróz kolejny miesiąc z rzędu utrzymuje pozycję najchętniej odtwarzanego autora, pozostając liderem zestawienia najpopularniejszych audiobooków Audioteki. Na drugim miejscu znalazła się Zima Świata Kena Folletta – superprodukcja zrealizowana przez Audiotekę wraz z Wydawnictwem Albatros. Z kolei Spokojnie, to tylko życie, czyli audycja Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej pozostaje niekwestionowanym liderem wśród podcastów.

 

TOP 10 audiobooków

Widmo Brockenu, autorstwa Remigiusza Mroza, po raz kolejny zyskuje miano najpopularniejszego audiobooka wśród użytkowników Audioteki. Najnowsze dzieło twórcy bestsellerowych powieści kryminalnych szybko zdobyło duże zainteresowanie słuchaczy. Ósma odsłona cyklu o Wiktorze Forscie, przenosi akcję do Krakowa, w którym główny bohater stara się wieść spokojne, rodzinne życie i zapomnieć o wydarzeniach ze swojej przeszłości. Jednak wraz nadejściem zimy stulecia, powrócą tajemnice skrywane przez góry. Widmo Brockenu, tak jak poprzednie części serii o komisarzu Forscie, czyta Krzysztof Gosztyła.

Drugie miejsce zajęła najnowsza superprodukcja Audioteki i Wydawnictwa Albatros – Zima Świata, Kena Folletta. Akcja drugiej części trylogii „Stulecie” rozpoczyna się w 1933 roku w Berlinie, w mieszkaniu Maud i Waltera von Ulrichów. Po zakończeniu I wojny światowej główni bohaterowie przeprowadzili się do stolicy Niemiec, gdzie Walter objął posadę deputowanego w Reichstagu, natomiast Maud podjęła pracę jako dziennikarka. W superprodukcji uwagę przykuwają nazwiska wybitnych aktorów. Do obsady znanej z Upadku gigantów dołączyli m.in. Sandra Drzymalska, Maciej Musiał, Jakub Gierszał, Bartosz Bielenia i Leszek Lichota.

Na trzecim stopniu podium znalazł się Nocny Dom, kolejne dzieło Jo Nesbo - autora bestsellerowych thrillerów. To historia czternastoletniego Richarda, który po tragicznej śmierci rodziców trafia do miasteczka Ballantyne. W nowej szkole zostaje wyrzutkiem, a kiedy jego kolega Tom niespodziewanie znika, to właśnie Richard staje się głównym podejrzanym. Czyta Maciej Kowalik.

 1. Widmo Brockenu”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia;
 2. Zima Świata”, Ken Follett, wydawca: Audioteka, Wydawnictwo Albatros;
 3. Nocny dom”, Jo Nesbo, Wydawnictwo Dolnośląskie;
 4. Error”, Krzysztof Domaradzki, wydawca: Audioteka;
 5. Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”, Aleksander Kaczorowski, Aleksander Kwaśniewski, wydawca: Znak Literanova;
 6. Papierowe pieniądze”, Ken Follett, Wydawnictwo Albatros
 7. Maleficjum”, Marcin Mortka, wydawca: Sine Qua Non;
 8. Ogniem i mieczem”, Henryk Sienkiewicz, wydawca: Audioteka;
 9. Krew elfów” tom pierwszy, Andrzej Sapkowski, Wydawnictwo SuperNOWA;
 10.  „Sprawiedliwy inaczej”, Rafał Lipski, wydawca: Audioteka.

 

TOP 10 podcastów

Tytuł najchętniej słuchanego podcastu w lipcu zdobyło Spokojnie, to tylko życie, skupiające się na istotnych zagadnieniach naszego bytu oraz przedstawiane przez dwa komplementarne punkty widzenia - Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej. Audycja od miesięcy cieszy się ogromnym uznaniem słuchaczy, a jej popularność potwierdzają wysokie pozycje w comiesięcznych zestawieniach. Głęboko rozwinięta wiedza z zakresu biologii oraz skupienie na kwestiach psychologicznych stanowią kluczowe czynniki przyciągające liczne grono odbiorców.

Niesłabnącą popularnością cieszy się również podcast PigOut i Chmielarz gadają o książkach, który znalazł się na drugiej pozycji wśród najchętniej słuchanych audycji w lipcu. W ramach tej produkcji, uznany autor bestsellerów oraz popularny bloger, rekomendują ciekawe ich zdaniem lektury, z dozą charakterystycznego poczucia humoru i dystansu. Oficjalnym partnerem produkcji jest portal LubimyCzytac.pl.

Na trzecim miejscu rankingu uplasował się podcast Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów. Dziennikarka specjalizująca się w muzyce i kulturze masowej kontynuuje swoją autorską serię audycji, w której omawia najciekawsze zjawiska popkultury. Tym razem tematem przewodnim jest druga dekada XXI wieku, czyli lata 2010–2019. Wysoką pozycję podcastu zapewnił odcinek o fenomenie Taylor Swift, który zyskał na popularności m.in. dzięki sprzedaży biletów na koncert artystki w Warszawie w lipcu.

 1. Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka;
 2. PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, wydawca: Audioteka;
 3. Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka;
 4. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
 5. Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
 6. Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
 7. Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski;
 8. Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;
 9. Generacja mroku”, wydawca: Audioteka;
 10. Śledztwo Pisma. Sezon 4”, wydawca: Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii”.

comments powered by Disqus