Handel ludźmi na świecie trwa w najlepsze!

Autor: Prószyński i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 21-06-2023 19:14 ()


Handel ludźmi jest wszechobecny. Choć historie z tej książki wydarzyły się tysiące kilometrów od Polski, są bardzo uniwersalne i warto dostrzec w nich coś więcej niż tylko oskarżenie wobec sprawców tych nieszczęść, zastanowić się, gdzie kończy się człowieczeństwo, a zostaje już tylko okrucieństwo".

Marcin Margielewski w swojej najnowszej książce HANDLARZE ARABSKICH NIEWOLNIKÓW, po raz kolejny porusza bardzo ważny i wciąż obecny na świecie problem handlu ludźmi. Pod każdą szerokością geograficzną ten proceder ma się wciąż całkiem dobrze. O ile w krajach cywilizowanych za jednostką stoi prawo czy media, które mogą zająć się tematem, to w najbiedniejszych rejonach świata los tych osób nikogo nie interesuje. Podróżując, zdarza nam się widzieć żebrzące, często okaleczone dzieci, ale będąc w wakacyjnym nastroju, uznajemy to za "koloryt miejsca".

Poświęcając czas tej książce, poznają Państwo losy kilkorga desperatów, których wchłonęła ta bezwzględna machina. Jak do tego doszło? Czy da się wyrwać z rąk handlarzy żywym towarem? Czy rodzina jest zawsze "bezpiecznym portem"? Jak okalecza się kobiety, żeby były wydajniejsze w pracy na plantacjach?

Ta książka poruszy każdego czytelnika! Tym bardziej, że autor spotkał wszystkich bohaterów osobiście. Przez wiele lat umożliwiał legalną pracę masażystkom sprowadzanym z Azji Wschodniej - pośredniczące w tym agencje nie mogły uwierzyć, że potrzebuje faktycznie specjalistek, kobiet, które nie trafią do domów publicznych.

Opis:

Są ludzie, których brak empatii pozbawia człowieczeństwa do tego stopnia, że odbierają je innym.

Abi najpierw została sprzedana przez swojego ojca za długi, a potem przekazywano ją z rąk do rąk jeszcze pięć razy. Dziś wciąż jest towarem. Sarika miała kilkanaście lat, gdy wywołano u niej przedwczesną menopauzę, by miesiączka nie przeszkadzała jej w pracy. Ni Ketut nie mogła spłacić pożyczki, dlatego wraz z kilkuletnimi wnukami zmuszona została do wygrzebywania ziarenek kawy ze zwierzęcych odchodów…

Mimo rozwoju cywilizacji ludzie wciąż są towarem. Marcin Margielewski z bliska przygląda się procederowi handlu nimi. W trakcie swoich podróży, których efektem jest ta książka, dostaje propozycje przeprowadzania rekrutacji w Polsce. Jest świadkiem zakupów w agencji pośrednictwa pracy, która obiecuje spełnienie marzeń, a tak naprawdę handluje żywym towarem. Poznaje tych, którzy w zdesperowanych biedą istotach widzą wyłącznie sposób na wzbogacenie się.

Ta książka to epilog dla historii opisanych w trylogii „Niewolnicy” i dowód na to, że nawet jeśli coś nas bezpośrednio nie dotyka, wcale nie oznacza to, że nas nie dotyczy.

Marcin Margielewski– pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: „Jak podrywają szejkowie” (2019), „Była arabską stewardesą” (2019), „Zaginione arabskie księżniczki” (2020), „Tajemnice hoteli Dubaju” (2020), „Urodziłam dziecko szejka” (2020), trzytomowej serii „Niewolnicy” (2021), „Porzuciłam islam, muszę umrzeć” (2022), „Wyrwana z piekła talibów” (2022), „Kłamstwa arabskich szejków” (2022), „Zaginiony arabski książę” (2023) oraz „Piekło kobiet Iranu” (2023).


comments powered by Disqus