Konkurs dla autorów webkomiksów

Autor: UE Webtoon Redaktor: Motyl

Dodane: 20-06-2023 16:30 ()


Webkomiksy to przełomowa forma ekomiksów, która odniosła ogromny sukces w Azji i USA. Obecnie globalne platformy oferują webkomiksy z różnych źródeł, choćby z Korei Południowej, zapuszczają się do Europy, aby poszerzyć swój zasięg i przyciągnąć nowych odbiorców. Jednak tworzenie i produkcja europejskich Webkomiksów pozostaje ograniczona, pomimo rosnącej popularności tego formatu wśród młodszych pokoleń obytych ze środowiskiem cyfrowym. Aby przyspieszyć rozwój tego sektora w Europie, projekt UE Webtoon ma za zadanie ogłoszenie dużego konkursu, mającego na celu odkrycie i docenienie wyjątkowych artystów webkomiksowych z regionu.

Na czele tej wizjonerskiej inicjatywy stoi renomowane Cité de la bande dessinée z Angoulême, czołowe europejskie muzeum komiksu. Stawiając sobie za cel poświęcenie całego roku 2024 webkomiksom, Cité de la bande dessinée zapewni artystom dynamiczne i wspierające środowisko do rozwoju i wyrażania swojej kreatywności.

Dzięki współpracy  z kluczowymi graczami w europejskim krajobrazie komiksowym, projekt zdobył wsparcie wybitnych partnerów. Główne festiwale komiksowe w Polsce (Warszawa) i we Włoszech (Lucca) zapewnią wszechstronną promocję w całej Europie Południowej i Wschodniej, a Fińskie Towarzystwo Komiksowe poprzez projekt CUNE Comics zjednoczy i wzmocni akcję informacyjną w północnej części kontynentu, obejmującej wszystkie kraje nordyckie.

Projekt UE Webtoon ma na celu zaktywizowanie europejskiej sceny webkomiksowej, wzmocnienie pozycji utalentowanych artystów i wspieranie tętniącej życiem, integrującej się  społeczności. Poprzez wypełnienie luki między kontynentami i uwzględnienie wyjątkowych perspektyw europejskich twórców, inicjatywa ta zwiększy różnorodność i bogactwo webkomiksów, przyciągając odbiorców z całej Europy i spoza niej.

 

Uwolnij swoją kreatywność i wygraj duże pieniądze!

Czy jesteś początkującym artystą webkomiksowym, który jest gotowy, aby zaznaczyć swoją obecność na europejskiej scenie komiksowej? Nie szukaj dalej! Konkurs UE Webtoon jest po to, aby rozpalić Twoją pasję i nagrodzić Twój talent. Przygotuj się na ekscytującą podróż, w której twoje zdolności artystyczne mogą wznieść cię na szczyt!

Dzięki imponującym nagrodom nie można przegapić tego konkursu. Wyobraź sobie dreszczyk emocji towarzyszący ogłaszaniu cię zwycięzcą i uznaniem, na które zasługujesz. Przygotuj się na niezwykłe nagrody:

  • Siedmiu finalistów (7): dołącz do elity i skorzystaj z okazji, by odebrać tysiąc euro (1000 EUR). To ogromny krok do zaprezentowania światu swojej błyskotliwości.
  • Zdobywca trzeciego miejsca (1): Wyróżnij się z tłumu i zapewnij sobie miejsce na podium. Dzięki porządnej nagrodzie w wysokości sześciu tysięcy euro (6000 EUR) twoja artystyczna podróż rozwinie się jak nigdy dotąd.
  • Zdobywca drugiego miejsca (1): Przygotuj się na zapierający dech w piersiach moment, gdy awansujesz do grona najlepszych zawodników. Czeka na ciebie wspaniała nagroda w wysokości dziesięciu tysięcy euro (10 000 EUR), która będzie twym napędem do sławy i sukcesów.
  • Zdobywca pierwszej nagrody (1): Rozgość się w świetle reflektorów i odnieś przekonujące zwycięstwo. Jako zdobywca prestiżowej pierwszej nagrody otrzymasz zawrotną kwotę piętnastu tysięcy euro (15 000 EUR). Twój talent rozbłyśnie jasno, urzekając publiczność na całym świecie.
  • Zdobywca nagrody czytelników (1): Siła ludzi jest w twoich rękach. Zbierz fanów, zaangażuj czytelników i zdobądź ich głosy. Wyjątkowy zdobywca Nagrody Czytelników nie tylko będzie pławił się w chwale swojego triumfu, ale także otrzyma dodatkowe dwa tysiące euro (2000 EUR) nawet jeśli zdobędzie inną z nagród. To dowód na to, że potrafisz podbijać serca i umysły.

Ale to nie koniec! Jako zwycięzcy konkursu, twoja praca zostanie zaprezentowana w widocznych miejscach na festiwalach naszych partnerów, w tym na renomowanym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w styczniu 2024 r. Wyobraź sobie, że twoje prace zajmują centralne miejsce na porywającej wystawie, urzekając zarówno publiczność, jak i profesjonalistów z branży.

Nie pozwól, aby ta niezwykła okazja prześlizgnęła ci się między palcami. Uwolnij swoją kreatywność, złap okazję i zostaw swój ślad na europejskiej scenie komiksowej. Konkurs UE Webtoon to twoja brama do sukcesu, zapewniająca nagrody finansowe, uznanie i bezcenną ekspozycję.

Czy jesteś gotów podjąć wyzwanie? Zgłoś swoje arcydzieło webkomiksowe i rozpocznij przygodę, która może zmienić twoje życie na zawsze. Pozwól rozbłysynąć swojemu artystycznemu talentowi i zadziw świat swoją wyjątkową wizją.

Odważ się marzyć, odważ się tworzyć i pozwól Konkursowi EU stać się twoją odskocznią do sukcesu! Scena jest gotowa. To jest ten czas by twój talent znalazł się na niej w świetle reflektorów!


comments powered by Disqus