Planszowisko – kilka godzin czystej rozrywki FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek

Autor: Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 06-06-2023 07:06 ()


Zagłębiowska Mediateka – Organizator projektu FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek – serdecznie zaprasza w sobotę 17 czerwca 2023 w godz. 14.30-20.00 do Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), na kilkugodzinne, przeznaczone dla wszystkich chętnych, Planszowisko, Prowadzenie: Stowarzyszenie Trzy Plansze. Wstęp wolny.

Gry planszowe cieszą się nieustanną popularnością i stale zjednują sobie nowych zwolenników. Nic dziwnego — dawno minęły czasy, gdy grało się w zaledwie kilka dostępnych na rynku gier, z których większość prezentowała się nieatrakcyjnie i nudno. Aktualnie gry planszowe przypominają małe dzieła sztuki, a ich zasady i cele są bardzo różnorodne. Przy ich wyborze można kierować się formą rozgrywki, tematyką albo stopniem skomplikowania. Nasze Planszowisko będzie zatem wydarzeniem skierowanym do wszystkich tych, którzy chcą się dobrze bawić, poznać nowe, ciekawe gry i nowych towarzyszy rozgrywek. Poziom trudności będzie różnorodny — coś dla siebie znajdą zarówno planszówkowi weterani, jak i zupełni nowicjusze. Zapewniamy przyjazną atmosferę i mnóstwo gier do wyboru.

Słówko o projekcie FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek:

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem "Więcej niż człowiek". Tematyka spotkań jednoznacznie wskazuje, że owym "więcej" są modyfikacje ciała znacząco wykraczające ponad to, co przewidziała natura. Czasami są to modyfikacje powstające w laboratoriach wielkich korporacji w dystopijnej przyszłości, a czasami w laboratoriach magów jako mutageny ułatwiające walkę z potworami. W czasie trwania projektu przedstawione zostaną różnorodne, i przez to trafiające w różne gusta i fandomy, atrakcje.

W programie: spotkania autorskie z Robertem J. Szmidtem i Bartoszem Sztyborem, warsztaty rysowania mangi, strefa VR, sesje gier RPG dla dzieci i dorosłych, planszowisko, pokazy filmowe dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami.

Dla każdego znajdzie się coś godnego uwagi, każdy będzie miał okazję poznać i spróbować rzeczy, z którymi do tej pory nie miał kontaktu. I to, też – zdaniem Organizatorów - jest jakaś forma samodoskonalenia, może nie tak imponująca jak bioimplanty, ale za to dostępna dla wszystkich, bez opłat, i w nowoczesnym budynku z łatwym dojazdem ;)


comments powered by Disqus