FANTASTYKA 2023: pokazy filmowe, Szmidt, Sztybor, RPG, VR, planszówki

Autor: Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 05-06-2023 22:37 ()


Zagłębiowska Mediateka – Organizator projektu FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek – serdecznie zaprasza w środę 14 czerwca 2023 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), na pokaz filmu dla dorosłych - utrzymanego w stylistyce science-fiction i cyberpunk widowiska, będącego adaptacją mangi Gunnm. Wstęp wolny.

Opis filmu:

Główna bohaterka budzi się w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido, sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w jej ciele cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Podczas gdy Ido stara się chronić podopieczną przed jej własną tajemniczą historią, jej nowy przyjaciel, Hugo, twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero, gdy śmiertelnie niebezpieczne siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, dziewczyna odkrywa klucz do swej przeszłości i niezwykłe zdolności bojowe. Czy bohaterce uda się ocalić przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać?

Rok produkcji: 2019. Reżyseria: Robert Rodriguez. Na ekranie: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly. Czas pokazu – 2:02:00

Gdzie można sprawdzić tytuł filmu (tytuły nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej)?

  • Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
  • Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole strony MBP).
  • Poprzez kliknięcie w napis „TYTUŁ FILMU” zamieszczony w artykule reklamującym seans na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl i wpisanie aktualnego hasła dostępu. Pytania o hasło prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!
  • Poprzez zeskanowanie kodu QR umieszczonego na plakatach.

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność! Organizator – w przypadku frekwencji przekraczającej możliwości Auli (200 miejsc) - zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia drzwi i odmówienia wstępu na pokaz. Prosimy o wyrozumiałość.

Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia!

 

Słówko o projekcie FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek:

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem "Więcej niż człowiek". Tematyka spotkań jednoznacznie wskazuje, że owym "więcej" są modyfikacje ciała znacząco wykraczające ponad to, co przewidziała natura. Czasami są to modyfikacje powstające w laboratoriach wielkich korporacji w dystopijnej przyszłości, a czasami w laboratoriach magów jako mutageny ułatwiające walkę z potworami. W czasie trwania projektu przedstawione zostaną różnorodne, i przez to trafiające w różne gusta i fandomy, atrakcje.

W programie: spotkania autorskie z Robertem J. Szmidtem i Bartoszem Sztyborem, warsztaty rysowania mangi, strefa VR, sesje gier RPG dla dzieci i dorosłych, planszowisko, pokazy filmowe dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami.

Dla każdego znajdzie się coś godnego uwagi, każdy będzie miał okazję poznać i spróbować rzeczy, z którymi do tej pory nie miał kontaktu. I to, też – zdaniem Organizatorów - jest jakaś forma samodoskonalenia, może nie tak imponująca jak bioimplanty, ale za to dostępna dla wszystkich, bez opłat, i w nowoczesnym budynku z łatwym dojazdem ;)


comments powered by Disqus