Warsztaty rysowania mangi FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek

Autor: Mediateka Redaktor: Motyl

Dodane: 29-05-2023 23:33 ()


Zagłębiowska Mediateka – Organizator projektu FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek – serdecznie zaprasza we wtorek 13 czerwca 2023 o godz. 17.00 do Sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu), na warsztaty dla tych, którzy chcą postawić pierwsze kroki w nauce popularnej, choć trudnej sztuki jaką jest manga. Prowadzenie: Agnieszka Witalis. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 12+. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

Zapisy: Świat Nauki i Fantazji tel. 32 266 33 96 (wew. 4)

Fani mangi i anime mogą pochwalić się żywą i bogatą wyobraźnią. Kwitnące w ich głowach pomysły często wręcz domagają się przelania na papier. Same chęci jednak nie wystarczą, kiedy brak umiejętności. I choć te można nabyć za pomocą praktyki, to najważniejszy jest, przysłowiowy, pierwszy krok. To właśnie nasze warsztaty mogą być tym pierwszym krokiem — wstępem do sztuki rysowania mangi.

Początkujący adepci sztuki rysunku nauczą się podstaw niezbędnych do dalszego rozwijania umiejętności, a w dalszej perspektywie, do realizacji ich wizji. To prawda, że dobra manga nie musi być dobrze narysowana, ale solidny warsztat z pewnością nie zaszkodzi. Od samych uczestników zależeć będzie potem, czy zdecydują się ćwiczyć i tworzyć zapierające dech w piersiach rysunki, czy poprzestaną na kilku szkicach i uznają, że to nie dla nich.

Słówko o projekcie FANTASTYKA 2023 – Więcej niż człowiek:

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem "Więcej niż człowiek". Tematyka spotkań jednoznacznie wskazuje, że owym "więcej" są modyfikacje ciała znacząco wykraczające ponad to, co przewidziała natura. Czasami są to modyfikacje powstające w laboratoriach wielkich korporacji w dystopijnej przyszłości, a czasami w laboratoriach magów jako mutageny ułatwiające walkę z potworami. W czasie trwania projektu przedstawione zostaną różnorodne, i przez to trafiające w różne gusta i fandomy, atrakcje.

W programie: spotkania autorskie z Robertem J. Szmidtem i Bartoszem Sztyborem, warsztaty rysowania mangi, strefa VR, sesje gier RPG dla dzieci i dorosłych, planszowisko, pokazy filmowe dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami.

Dla każdego znajdzie się coś godnego uwagi, każdy będzie miał okazję poznać i spróbować rzeczy, z którymi do tej pory nie miał kontaktu. I to, też – zdaniem Organizatorów - jest jakaś forma samodoskonalenia, może nie tak imponująca jak bioimplanty, ale za to dostępna dla wszystkich, bez opłat, i w nowoczesnym budynku z łatwym dojazdem ;)

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.


comments powered by Disqus