Pyrkon dostępny dla każdego!

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 21-05-2023 22:26 ()


Festiwal Fantastyki Pyrkon co roku stara się zmniejszyć liczbę barier dla osób z niepełnosprawnościami.

Odliczanie do Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2023 trwa w najlepsze. Do rozpoczęcia imprezy pozostał niecały miesiąc. To Poznania jak co roku zjadą uczestnicy z całej Polski. Nasz Festiwal jako Fantastyczne Miejsce Spotkań stara się ułatwić uczestnictwo w imprezie także osobom z niepełnosprawnościami. Z tego powodu co roku staramy się wprowadzać dla nich kolejne udogodnienia.
Lista udogodnień dla osób ze szczególnymi potrzebami
  • kasa priorytetowa – osoby o utrudniającej poruszanie się niepełnosprawności będą kierowane do kasy priorytetowej, gdzie zakupią bilet poza kolejką, a ochrona umożliwi im przejście obok bramki z kołowrotkami. Oświadczenia o niepełnosprawności nie będą wymagane. Kasa ta będzie również dostępna dla ciężarnych i honorowych krwiodawców;
  • darmowy wstęp dla opiekuna osoby z niepełnosprawnościami – opiekunem jest jedna osoba, którą wskaże osoba z niepełnosprawnościami. Poświadczenia pisemne nie będą wymagane;
  • możliwość dotarcia na wózku do każdego pawilonu i każdej sali programowej;
  • windy w każdym pawilonie;
  • toalety dla osób z niepełnosprawnościami w pawilonach 5, 6A, 8, 10, 15 oraz w holu wschodnim.
Psy asystujące w czasie Pyrkonu
 
Osoby, które korzystają z pomocy swojego asystującego psiego przyjaciela, nie muszą się martwić, że ich pomocnik nie będzie mógł im towarzyszyć podczas Pyrkonu. Na teren Festiwalu będzie można wejść z psem asystującym. My w razie potrzeby zapewnimy w Biurze Festiwalowym wodę dla psich pomocników. Wystarczy o nią poprosić któregoś z wolontariuszy. Otrzymacie tam również woreczki na psie odchody.

Dla pewności zaznaczamy jednak, że wstęp na teren festiwalu mają tylko i wyłącznie psy asystujące.
Szczegółowe informacje dotyczące akredytacji dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, otrzymania identyfikatora dla opiekuna, oraz zasady priorytetowego wchodzenia na prelekcję dostępne są pod tym linkiem.

comments powered by Disqus