Ponad 1500 punktów programu na Festiwalu Fantastyki Pyrkon

Autor: Pyrkon Redaktor: Motyl

Dodane: 10-05-2023 20:47 ()


Prelekcje, warsztaty, spotkania z gwiazdami i koncerty. Uczestnikom tegorocznego Festiwalu Fantastyki Pyrkon nie grozi nuda. Na naszej stronie właśnie wylądował tegoroczny program. Jest wypchany po brzegi i każdy znajdzie w nim coś dla siebie.
 
 
Miłośnicy fantastycznej literatury dostaną spotkania z autorami, panele dyskusyjne i prelekcje. Chcecie wiedzieć jak powstają magiczne światy? Może pragniecie posłuchać, czy AI może tworzyć powieści? Albo po prostu chcecie posłuchać takich sław jak Dmitrij Głuchowski czy Victoria Schwab? To wszystko znajdziecie w strefie literackiej!
 
Nie zabraknie oczywiście także polskich autorów fantastyki m.in. Andrzeja Pilipiuka, Michała Gołkowskiego czy Roberta M. Wagnera. Oprócz nich na Pyrkonie zagoszczą także pisarze niekojarzący się na co dzień z fantastyką, jak chociażby Zygmunt Miłoszewski.
 
Pyrkon to nie tylko fantastyczna literatura. To także na spotkanie osób grających w znanych produkcjach filmowych. W tym roku do Poznania przyjedzie chociażby Thomas „Tom” Wlaschiha, znany chociażby z serialu „Gra o Tron” czy „Stranger Things”. Prócz niego strefę filmowo-serialową odwiedzą także Victor Dorobantu, grający Rączkę w serialu „Wednsday”, czy Maciej Musiał.
 
 
Pyrkon to oczywiście znacznie więcej - Strefa Naukowa (gdzie gościem będzie np. Tomasz Rożek), Strefa RPG czy debiutująca w tym roku Strefa fanów klocków LEGO. O wszystkich punktach programu przeczytacie na naszej stronie internetowej.
 
Wraz z pojawieniem się programu Pyrkonu ruszyła także rejestracja na jego poszczególne punkty. Dla osób posiadających pakiety specjalne startuje ona 11 maja o godzinie 17:00. Z kolei posiadacze karnetów 3-dniowych i Blind Birds będą mogli zaklepać dla siebie miejsce 15 maja od 17:00.
 
Rejestracja na program pozwala zagwarantować sobie miejsce na danej prelekcji.

comments powered by Disqus