Kraków festiwalami stoi

Autor: Karol Jen Redaktor: Motyl

Dodane: 01-04-2023 07:18 ()


Za nami Krakowski Festiwal Komiksu. W Artetece przy ul. Rajskiej można uczestniczyć w drugim ważnym wydarzeniu o tym charakterze w tym roku, mianowicie w Małopolskim Festiwalu Komiksu. To jednak nie koniec atrakcji dla fanów rysunkowych historii na południu. Po Wielkanocy w stolicy Małopolski pojawi się kolejna impreza. Tym razem z dala od centrum, na terenie Nowej Huty. Wydarzenie zaplanowano na 15 i 16 kwietnia.

W trakcie imprezy: spotkania z autorami, prelekcje, wystawa prac autorów związanych z magazynem „KKK”, cosplay, konkurs z nagrodami, konkurs bez nagród, a także pokaz filmu „Od Supermana do Spider-Mana. Historia superbohaterów”, a także giełda, na której na pewno pojawia się przedstawiciele czołowych wydawnictw, ale także twórcy niezależni i krakowska księgarnia Fankomiks.

Na razie możemy zapewnić, że imprezę odwiedzi niestrudzony Rafał Szłapa. Rysownik i stały bywalec wszelkich konwentów na terenie Krakowa. Pojawia się też Tomasz Bereźnicki („Ocaleni”) i Jacek Widor („Metacom”).

Szczegóły już jutro!


comments powered by Disqus