„Diabełki” tom 3: „Siostrom wstęp wzbroniony!” - recenzja

Autor: Ewelina Sikorska Redaktor: Motyl

Dodane: 31-03-2023 23:53 ()


Tomek i Nina, czyli komiksowe diabelskie nasienie powraca!
 
Nie ukrywam, że od pewnego czasu brakowało mi zabawnych perypetii tego z piekła rodem rodzeństwa! Kiedy więc pojawiły się ich nowe przygody, nie omieszkałam się z nimi zapoznać. Tym razem oprócz naturalnych i znanych nam utarczek głównych bohaterów poznamy m.in. ich nemezis – kuzyna Franka, według słów Niny, krzyżówkę ,,Jokera z krasnalem”. Ponadto dziewczynka poczuje w sobie chęć edukowania przyjaciółek w kwestii relacji siostrzano-braterskich, a Tomek znajdzie wsparcie w postaci nowego kolegi - Karalucha. Oprócz tego, podczas lektury poznamy kulisy ksywki Tomka, jaką nadała mu siostra, przepis na ulubioną pizzę bohatera z tajnym składnikiem dla sióstr i wiele, wiele więcej.
 
Kolejny (już trzeci) tom zbiorczego wydania Diabełków składa się z trzech zeszytów: Prawdziwe aniołki, Jedna siostra wystarczy i tytułowe Siostrom wstęp wzbroniony. Tak samo jak poprzednie części dostajemy całość wydaną w miękkiej oprawie z paskowymi, opowiastkami, które czasem są kontynuowane i nie są tylko historyjką na jedną stronę. Dlatego trochę denerwujący podczas czytania jest brak ułożenia historyjek chronologicznie, Jednak to jedyny zarzut, jaki mogę odnieść do tej serii. Podobnie jak poprzednicy, w Siostrom wstęp wzbroniony nie brakuje comic reliefów, które idealnie obrazują relacje bratersko-siostrzane. Ogólnie to jak na razie najzabawniejszy z dotychczasowych części Diabełków. I idealna lektura po trudnym dniu, zarówno dla młodszego, jak i starszego czytelnika. Szczególnie gdy głównym bohaterom w kość daje kuzyn Franek. Wtedy śmiechu jest co niemiara. Co ważne, ta część jest mniej satyryczna i bardziej skupiająca się na gagach sytuacyjnych. Co nie umniejsza jej w niczym, bo to nadal świetna lektura pod każdym względem.
 
Podsumowując, Dutto nie osiada na laurach i z każdym kolejnym zeszytem serwuje nam coraz zabawniejsze historie z Niną i Tomkiem w rolach głównych. Mam nadzieję, że kolejna część przygód tych urwipołciów tego nie zmieni.
 

Tytuł: Diabełki tom 3: Siostrom wstęp wzbroniony!

  • Scenariusz: Olivier Dutto
  • Rysunki: Olivier Dutto
  • Przekład: Maria Mosiewicz
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Wydawca: Egmont
  • Data premiery: 25.01.2023 r.
  • Objętość: 144 strony
  • Format: 167x255
  • ISBN: 978-83-281-5522-0
  • Cena: 39,99 zł 

  Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji.


comments powered by Disqus