Jaga Moder w Fabryce Słów

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 13-03-2023 23:41 ()


Taka współpraca nie zdarza się codziennie! Do Fabrycznej drużyny dołączyła właśnie Jaga Moder, a jej książka „Sądny dzień” narobi zamieszania w przyszłym roku. 

 

JAGA MODER

Urodzona 20 kwietnia 1989 r. absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego.

Zadebiutowała w 2010 r. opowiadaniem “Mak, Konwalia, Dziki Bez” opublikowanym na łamach czasopisma Science Fiction Fantasy i Horror. Przez wiele lat zamieszczała swoje teksty na kultowym portalu Gildia Miłośników Fantastyki. Były wśród nich m.in. „Zaświaty” – opowiadanie w odcinkach, które doczekało się całkiem sporego grona fanów. W dzieciństwie namiętnie oglądała filmy z Indianą Jonesem, więc, co oczywiste, marzyła o tym, by zostać archeologiem. Na szczęście w czasie którychś wakacji napisała swój pierwszy tekst o pewnej szalonej mamie, którą ciągle trzeba było wyciągać z tarapatów i ostatecznie to jednak pisanie zostało z nią na zawsze.

Po zakochaniu się w mitach i legendach odkryła także fantastykę (dzięki „Uczniowi” J.V. Jones) i to już całkowicie ukształtowało jej pisarską drogę. A także czytelniczy gust, bo do dziś uważa, że „Krzyżacy” byliby znacznie ciekawsi, gdyby Sienkiewicz wprowadził do całej historii smoki. W wolnym czasie lubi odwiedzać klimatyczne miejsca (najbardziej kocha Szwajcarię i angielskie miasteczko Glastonbury, skąd pochodzą też jej ukochane perfumy), urbexować, grać w gry video i kupować świeczki sojowe (to jej najnowsza obsesja). Podejrzewa, że wśród przodków ma wilkołaka, bo jest uczulona na większość owoców, warzyw i zbóż, więc drogą eliminacji za podstawę jej wyżywienia robi stek.

Ponoć widuje się ją nocami, jak biega z kataną po łódzkich osiedlach i poluje na mantikory. Jest to totalna bzdura – kto choć trochę ją zna, ten wie, że biegać to ona akurat nie lubi.


comments powered by Disqus