Rasistowskie uwagi Scotta Adamsa końcem „Dilberta”?

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 24-02-2023 23:58 ()


Afera z Dilbertem zatacza coraz większe kręgi, a amerykańscy wydawcy rezygnują z publikacji dzieła Scotta Adamsa po rasistowskiej tyradzie podczas podcastu autora. Adams powiedział w swoim internetowym programie wideo Kawa ze Scottem Adamsem, że biali ludzie powinni „odczepić się od Czarnych”, określając Czarnych jako „grupę nienawiści”.

Kreskówka Dilbert to satyra na politykę biurową, która istnieje od ponad trzech dekad. Przekształciła się w medialny fenomen obejmujący dziesiątki książek, grę wideo, animowany serial telewizyjny oraz tysiące filiżanek do kawy i powiązanych towarów. W 1997 roku Adams otrzymał nagrodę Reubena przyznawaną przez National Cartoonists Society.

Cleveland's The Plain Dealer opublikował w piątek list od redaktora, w którym stwierdził, że „nie była to trudna decyzja”, aby odrzucić dzieło Adamsa. „Nie jesteśmy domem dla tych, którzy opowiadają się za rasizmem” – napisał redaktor. Dodał, że Advance Media, jego wydawca, wprowadza podobne ruchy w innych swoich mediach.

John Hiner z MLive Media w Michigan zrobił to samo co Plain Dealer. Napisał w artykule redakcyjnym: „Będziemy chcieli szybko znaleźć zastępstwo, które zapewni wam rozrywkę i nie naruszy podstawowych standardów przyzwoitości i szacunku dla innych”.


comments powered by Disqus