„Wiedźmy” Scotta Snydera jako serial animowany

Autor: Czesław Wyrwidąb Redaktor: Motyl

Dodane: 11-02-2023 23:51 ()


Po sukcesie Chłopaki przedstawiają: Czyste zło i Niezwyciężonego Amazon Prime Video znalazło kolejny komiks, który zaadaptuje w formie serialu animowanego. Według Variety serwis streamingowy zamówił adaptację Wiedźm, opartą na tytule Image Comics stworzonym przez Scotta Snydera i rysownika znanego jako Jock.

Opis komiksu wydanego przez Muchę Comics: Kiedy rodzina Rooksów przeprowadza się do odległego miasteczka Litchfield w New Hampshire, aby uwolnić się od bolesnej traumy, wszyscy mają nadzieję na nowy początek. Ale coś złego czeka na nich w pobliskich lasach. Obserwuje ich spomiędzy drzew. Coś pradawnego... i głodnego.

Adaptacją serialu zajmie się Plan B Entertainment. Studio pierwotnie planowało film aktorski, ale w 2021 roku Snyder ujawnił, że projekt był ponownie rozpatrywany jako potencjalny serial telewizyjny. Według wstępnych informacji Snyder napisał scenariusz do pierwszego odcinka, a Jock ma zająć się storyboardami produkcji. Obaj twórcy będą producentami wykonawczymi serialu wraz z Planem B, Kevinem Kolde z Project 51 Productions i Amazon Studios.

Cytując Snydera: „Wiedźmy to prawdopodobnie moja najbardziej osobista praca. Chodzi o potwory, które mieszkają pod powierzchnią, dosłownie i w przenośni. Od samego początku byłem ściśle związany z tym serialem animowanym. I mogę szczerze powiedzieć, że kocham ten serial tak samo jak komiks, jeśli nie bardziej. Animacja ożywia niesamowitą grafikę autorstwa Jocka, a format odcinkowy rozszerza świat Wiedźm, przenosząc postaci i mitologię do przerażających nowych miejsc. Jock i ja jesteśmy głęboko wdzięczni Planowi B Entertainment, Kevinowi Kolde i Amazon Studios za wiarę w Wiedźmy i danie nam szansy na uczynienie tego serialu mrocznym, osobistym, pokręconym i bardzo wyjątkowym”.


comments powered by Disqus