Co łączy Geralta z Rivii z… Kapitanem Żbikiem?

Autor: Novae Res Redaktor: Motyl

Dodane: 15-11-2022 23:17 ()


Duet Koziarski-Obremski powraca z tegorocznym must-readem dla fanów komiksów! Odkryjcie artystyczne ścieżki Bogusława Polcha wraz z autorami kultowej książki Od Nerwosolka do Yansa.

Od dziecka uwielbiał rysować, choć przez wiele lat dorosłego życia wydawało się, że nic z tego nie będzie. Szersza publiczność poznała go w zeszytach z serii Kapitan Żbik, ale prawdziwą sympatię zdobył Bogami z kosmosu i cyklem przedstawiającym przygody swojskiego superbohatera – Funky’ego Kovala.

Bogusław Polch to artysta wybitny, którego przywiązanie do detalu stało się nie tylko znakiem rozpoznawczym, ale także wyznacznikiem jakości dla wielu twórców, którzy na nim się wychowali. Charakterystyczna, wyzywająca, nowoczesna kreska towarzyszyła wielu w trudnym okresie peerelowskiej młodości. A przecież Polch nie zniknął, z powodzeniem tworząc już w wolnej Polsce, i to na wielu różnych obszarach.

Kto wie, czy gdyby nie jego wizja, Geralt z Rivii nie wyglądałby inaczej…

„Do nieba nie pójdę, bobym się zanudził. A z diabłem jestem pogodzony”[1]  – stwierdził nieco prowokacyjne pochodzący z Brześcia nad Bugiem rysownik.

Artystyczne ścieżki Bogusława Polcha są wciąż za mało odkrywane.
Może znów warto wybrać się ich szlakiem?

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Polch_kowal_od_komiksów.

[1] D. Karpiuk, Bogusław Polch nie żyje. To on narysował „Kapitana Żbika”

i „Wiedźmina”, „Newsweek”, 3.01.2020 (wydanie internetowe) [pisownia cytatów oryginalna]


comments powered by Disqus