„Kumpelki” tom 3: „Kumpelki na zabój” - recenzja

Autor: Paweł Ciołkiewicz Redaktor: Motyl

Dodane: 01-11-2022 10:30 ()


Jessica i jej koleżanki znów w akcji. Trzeci tom serii „Kumpelki” zapewne ucieszy nastoletnie fanki (i fanów) tej zwariowanej ekipy. Przygody rozumiejących się bez słów i niestroniących od wspólnych wygłupów dziewczyn są bowiem bardzo zabawne i atrakcyjne.   

Problemy nastolatek są naprawdę poważne. Wie coś o tym Noemi, która w drodze na randkę odkryła na swojej twarzy mały pryszcz. Jej koleżanki dostrzegły problem znacznie poważniejszy, ale postanowiły go przemilczeć. Sama Jess też nie ma łatwo. Szczególnie wtedy, gdy rodzice dają jej trzydniowy szlaban na telefon. Rozrywkowy styl życia dziewczyn nie wszystkim się podoba. Wyjątkowo irytujący jest dla ekspedientek w sklepach odzieżowych, w których kumpelki dzielą się ze sobą opowieściami. A jest to o tyle istotne, że nigdy nie przepuszczą one żadnej wyprzedaży. Jeśli pojawiają się nowe koleżanki, trzeba poznać ich zwyczaje oraz… alergie. Wie coś o tym Karina, która jest uczulona na gluten.

Gdy dziewczyny są razem, jest ciekawie nawet w szkole. Umiejętność wzajemnego motywowania się do działania ma szczególne znaczenie na lekcjach wychowania fizycznego. Kumpelki darzą się również bezwarunkową miłością. No, może prawie bezwarunkową, bo jednak wszystkie mają liczne wady, które chętnie sobie wypominają. Jessica, jako miłośniczka mangi, chętnie uczestniczy w konwentach. Udaje jej się nawet namówić tatę, żeby jej towarzyszył. Podczas takich zlotów ma szansę poznać ludzi, którzy naprawdę pasjonują się kulturą Japonii. Wyobraźnia dziewczyny pozwala jej wcielać się w rolę cosplayerki nawet podczas lekcji chemii, kiedy to ma na sobie szkolny fartuch.

Jessica i jej kumpelki nadal przeżywają liczne przygody typowe dla nastolatek, a czytelnicy bez wątpienia znów mogą czuć się zadowoleni z kolejnej porcji ich przygód. Trzecia odsłona serii trzyma bowiem wysoki poziom. Jednoplanszowe, zabawne historyjki wciąż bawią, a błyskotliwe puenty nadają im atrakcyjny charakter. Christophe Cazenove ukazuje świat współczesnych nastolatek z dużym poczuciem humoru, a Philippe Fenech wizualizuje go w bardzo atrakcyjny sposób. Jego dynamiczna kreska doskonale pasuje do charakteru tych opowieści. Ekspresja bohaterów jest wyrazista i jednoznaczna. Obrazu całości dopełnia efektowna, pastelowa kolorystyka nadająca komiksowi przyjemny charakter. „Kumpelki” to bez wątpienia czysta, bezpretensjonalna rozrywka dopasowana do wrażliwości nastoletniego czytelnika.  

 

Tytuł: Kumpelki tom 3: Kumpelki na zabój?

 • Scenariusz: Christophe Cazenove
 • Rysunki: Philippe Fenech
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawca: Egmont
 • Data wydania: 26.10.2022 r.
 • Objętość: 48 stron
 • Format: 21,5 x 29,0 cm
 • Oprawa: miękka
 • Papier: kredowy
 • Druk: kolorowy
 • Cena okładkowa: 34,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji


comments powered by Disqus