„Rzeźzin 2” start zbiórki

Autor: Rzeźnik z Rzeźzina Redaktor: Motyl

Dodane: 31-10-2022 23:51 ()


Rzeźzin powraca niczym niestrawiona treść pokarmowa. Pełen grozy, strachu, krwi i flaków. Teraz jeszcze bardziej ohydny i niepokojący.

W Halloween ruszyła kampania crowdfundingowa drugiego tomu antologii Rzeźzin, a w nim co najmniej 5 niepokojących historii zawartych na co najmniej 60 stronach. Wśród twórców pojawią się znani z poprzedniej edycji Zvyrke, Tomxyz, Tomasz Kontny, Kamil Dukiewicz, Przemek Jachnik i Slaviiik. Wiedzcie jednak, że to nie koniec. Redakcja zapowiedziała także dwóch tajemniczych gości, z których jeden przygotuje alternatywną wersję okładki, a drugi — dodatkowy komiks.

Rzeźzin to zbiór komiksów z pogranicza grozy i horroru, których akcja rozgrywa się w pozornie sennymi nudnym miasteczku. W jednej z brudnych alejek mieściny usytuowany jest sklep mięsny, gdzieurzęduje budzący grozę rzeźnik. Choć z pozoru nieco ekscentryczny, bardzo ceniony przez mieszkańców za jakość towaru i usług. Czy to możliwe by miał coś wspólnego z plagą zaginięć? Ech, XXI wiek, a wy wciąż osądzacie ludzi na podstawie ich profesji. To na pewno zwykły zbieg okoliczności.

Na platformie wspieram.to zbiórka startuje 31. października i potrwa do 29. listopada. Wtymczasiebędzie można zdobyć nie tylko komiks, ale i mnóstwo dodatkowych zdobyczy, wśród których znajdąsię m.in. oryginalne plansze, ilustracje czy szkickarty. Kampania będzie bardzo dynamiczna, a wmiarępostępów odblokowywane będą kolejne nagrody i bonusy, takie jak Nekrozin zawierający nekrologi wspierających.

SZCZEGÓŁY:

Tytuł: Rzeźzin 2
Scenariusz: Tomasz Kontny, Zvyrke, Tomxyz
Ilustracje: Zvyrke, Tomxyz, Kamil Dukiewicz, Przemek Jachnik, Slaviiik
Format: 176x250 mm
Liczba stron: ≥60
Oprawa: miękka
Druk: kolor
Data premiery: 22. kwietnia 2023
Miejsce premiery: Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej
Cena: 60 zł


comments powered by Disqus