Premiery listopadowe i grudniowe wydawnictwa Jaguar

Autor: Jaguar Redaktor: Motyl

Dodane: 30-10-2022 17:14 ()


Prezentujemy zapowiedzi wydawnictwa Jaguar, które ukażą się nakładem wydawnictwa w listopadzie i grudniu 2022 roku:
 
-  This Winter - nowela ze świata Heartstoppera, napisana przez Alice Oseman jeszcze przed komiksem, z czarno-białymi ilustracjami autorki.

-  Nowy wspaniały świat - pierwsza w historii komiksowa adaptacja ponadczasowej powieści Aldousa Huxleya w ujęciu Freda Fordhama (autora powieści graficznych na podstawie książek "Zabić drozda" Harper Lee oraz "Wielki Gatsby" F. Scotta Fitzgeralda).

- Zwiadowcy. Wilki Arazan - 17. tom kultowego cyklu Johna Flanagana. Zwiadowcy powracają w nowej, mrożącej krew żyłach przygodzie!

 

9 listopada

This Winter
Cykl: Heartstopper. Nowela
Alice Oseman

This Winter to nowela z uniwersum Heartstoppera, napisana... przed Heartstopperem.

Kilka godzin z życia Charliego Springa, Nicka Nelsona, Tori i Oliviera – oraz ich bliskich. Opowieść o miłości, rodzinie i trudnościach w nazywaniu rzeczy po imieniu.

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy z rodziną. W rodzinie Springów nigdy nie było to łatwe. Tym bardziej w tym roku, kiedy do stałych problemów i obowiązkowego konfliktu między dziadkami, dochodzą problemy ze zdrowiem Charliego. Świąteczny posiłek przy wspólnym stole to przecież idealny moment, by nagromadzone we wszystkich emocje wybuchły... Czy święta podzielą rodzinę Springów, czy może połączą ich na nowo?

Na platformie Netflix można obejrzeć 8-odcinkowy serial na podstawie komiksu. Scenarzystką jest Alice Oseman. W rolach głównych Kit Connor (jako Nick) oraz Joe Locke (jako Charlie). W przygotowaniu sezon 2. i 3. serialu.

Tom 1. cyklu Heartstopper został KSIĄŻKĄ ROKU 2021 w plebiscycieLubimyczytać.pl i Allegro w kategorii KOMIKS.

16 listopada

Nowy wspaniały świat. Powieść graficzna
Aldous Huxley
Adaptacja i Ilustracje: Fred Fordham

Arcydzieło Aldousa Huxleya Nowy wspaniały świat, „jedno z najistotniejszych proroczych dzieł dystopijnych XX wieku” (Wall Street Journal), ukazuje się po raz pierwszy jako powieść graficzna.

Opublikowany w 1932 roku Nowy wspaniały świat zaliczany jest do najbardziej cenionych i przenikliwych dzieł literatury XX wieku. Głęboko poruszające tematy wszechobecnej kontroli czy wzajemnego oddziaływania człowieka i technologii sprawiły, że klasyk Aldousa Huxleya stał się idealnym odbiciem czasów, w których został stworzony i wciąż pozostaje przerażająco aktualny. Nowy wspaniały świat doskonale wpasowuje się w formę powieści graficznej.

Niezwykły artystyczny talent Freda Fordhama oraz jego dbałość o szczegóły i kolory pozwalają przedstawić nowemu pokoleniu tę zmuszającą do refleksji powieść w świeży i przekonujący sposób.

6 grudnia

Wilki Arazan

Cykl: Zwiadowcy, tom 17.
John Flanagan

Will i Maddie wyruszają do dalekiej Celtii – górzystej i nieprzyjaznej dla wędrowców krainy, której mieszkańcy nie słyną z otwartości i gościnności. Tamtejszą ludność prześladują tajemnicze bestie. Podobno za atakami na wieśniaków stoi wataha wilków olbrzymich – mitycznych stworzeń, które według jednych wyginęły setki lat temu, a według innych w ogóle nie istniały.

Zwiadowcy nie zdają sobie sprawy, że tym razem przyjdzie im się zmierzyć z zupełnie nowym przeciwnikiem, którego nie da się powstrzymać zwykłymi strzałami. Bohaterowie będą musieli pokonać swoje lęki, Will powróci wspomnieniami do poprzedniego pobytu w Celtii i zmierzy się z trudną przeszłością, a Maddie z niebywałą odwagą stawi czoła prawdziwemu złu.

Podczas tej niebezpiecznej, pełnej tajemnic wyprawy zwiadowcy przekonają się, czy w legendach i mitach jest ukryte ziarno prawdy, a także poznają siły, o których istnieniu nie zdawali sobie sprawy.

 

 


comments powered by Disqus