„Miasto Zegarów. Wyspa” - zapowiedź

Autor: Wydawnictwo AlterNatywne Redaktor: Motyl

Dodane: 26-10-2022 19:49 ()


Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku nakładem Wydawnictwa AlterNatywnego ukazuje się debiutancka powieść Marcina Dębickiego pod tytułem „Miasto Zegarów. Wyspa”.

Miasto Zegarów” jest to opowieść o nakładaniu się na siebie różnych rzeczywistości. Bohater przenika do kolejnych światów (jakby snów), w tym tytułowego Miasta Zegarów, w których wydarzenia i postacie łączą się bardziej lub mniej z „realną rzeczywistością”. Ale która jest tak naprawdę realna? A może to sen umierającego? Zaświaty? Obca ingerencja?

„Wyspa” jest również dosyć ponura, ale więcej jednak tutaj nadziei. Zaczyna się od tablicy informującej, że zaginęła rudowłosa nastolatka. Druga wiadomość mówi o jakimś Duchu. Mamy dwóch ważniejszych bohaterów – prowadzącego śledztwo, osobliwego detektywa i młodą, rudowłosą kobietę o zranionej duszy i zagadkowej przeszłości.

Obie mikro powieści są całkiem do siebie podobne. Obie mówią o naszej rzeczywistości i jej ulotności, o ludzkich demonach, tajemnicach, czasie.

MIASTO ZEGARÓW

Życie jest snem, a przebudzenie przenosi nas do innego wymiaru. Gdy nie wiadomo, co jest rzeczywiste, a co jedynie wytworem umysłu, łatwo popaść w obłęd. Jednak istnieje szansa na rozwiązanie zagadki…

Jaką tajemnicę kryje miasto zegarów? Co znajduje się w mrocznym domku bez drzwi? Czy Doug odnajdzie swoje przeznaczenie i odzyska prawdziwie życie?

WYSPA

Kim naprawdę jesteśmy? Czym jest życie? Co czyni z nami śmierć?

Gdy ginie nastolatka, detektyw Jones bierze sprawy w swoje ręce. Obecność tajemniczego ducha nie ułatwia mu rozwiązania sprawy.

Co kryje tajemnicze Czarne Jezioro? Czy ma coś wspólnego z zaginięciem dziewczyny?

Czytelniku, te dwie nowele wprowadzą Twoje myślenie o egzystencji człowieka na nowe tory. Jesteś gotowy otworzyć oczy… i umysł?


comments powered by Disqus