Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest 2022

Autor: StarFest Redaktor: Motyl

Dodane: 04-10-2022 22:56 ()


Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze, inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. Jedną z największych imprez tematycznych w kraju, inspirowaną Festiwalem Fantastyki Falkon, którego jest w pewnym sensie spadkobiercą.

W ostatnich latach fantastyka stała się jednym z najważniejszych części kultury, oferując dzieła skierowane zarówno do szerokiej publiczności, jak i do pasjonatów czy najbardziej wymagających odbiorców. Popkultura, przejawiająca się w książkach zaglądających do nowoczesnych mieszkań i domów, w długo wypatrywanych premierach filmów czy komiksów, w pasjonujących grach i serialach namiętnie oglądanych na platformach streamingowych, stała się ważną częścią życia kolejnych pokoleń. Fantastyczna kultura napędza wyobraźnię i stanowi platformę międzypokoleniową, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

StarFest to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się około 400 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i popkulturą, a wśród nich:

- spotkania z fantastycznymi gwiazdami popkultury: pisarzami, aktorami, twórcami gier, publicystami, youtuberami;

- prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne: literacki, popularnonaukowy, popkulturowy, sci-fi, gry fabularne i varia;

- konkursy, turnieje, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów i seriali;

- wszelkiego rodzaju gry bez prądu i gry wideo: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne i fabularne;

- stoiska handlowe i tematyczne;

- przedstawienia, prezentacje, pokazy tańca, walki na białą broń, fire show, koncerty i wiele innych.

Spodziewamy się, że w Festiwalu weźmie udział około 8000 uczestników. Na podstawie wcześniej organizowanych festiwali szacujemy, że około 45% z nich będą to mieszkańcy Lublina, 20% pozostali mieszkańcy województwa  lubelskiego, natomiast około 35% osób będą stanowić przybysze z innych regionów Polski. Największy odsetek uczestników to uczniowie szkół średnich oraz studenci. Niemniej jednak spodziewamy się również uczestnictwa wielu uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, jak również odbiorców w wieku produkcyjnym oraz rodzin z dziećmi.

Uczestnicy StarFest to ludzie aktywni, kreatywni, obdarzeni wspaniałą wyobraźnią i nieprzeciętną wiedzą, świadomie uczestniczący w kulturze. Mają oni ochotę dobrze się bawić, a przy tym poznawać nowe trendy, zawierać nowe przyjaźnie, wymieniać się doświadczeniami, by przeżyć niezapomniane chwile, jakich dostarczy im nasz Festiwal. StarFest 2022 będzie jedną z największych imprez kulturalnych Lublina. Osoby zainteresowane tematyką Festiwalu z utęsknieniem wyczekują takiego wydarzenia. Okres pandemii uniemożliwiał organizację podobnych imprez i obecny rok jest pierwszym, w którym one wracają. Nasz Festiwal jest więc odpowiedzią na oczekiwania miłośników fantastyki i popkultury w całym kraju.

Impreza odbędzie się w dniach 4-6 listopada 2022 roku w obiektach Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11.

 

Krzysztof Księski

Koordynator Festiwalu StarFest 2022

Fundacja Po Innej Stronie Mocy

(e-mail: koordynator@starfest.pl)


comments powered by Disqus