„Idefiks i Nieugięci” - całkiem nowa seria ze świata Asteriksa

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 27-09-2022 23:57 ()


Jest rok 52 przed narodzeniem Chrystusa. Cała Lutecja zajęta jest przez Rzymian… Cała? Nie! Grupka nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa wciąż stawia opór najeźdźcy i uprzykrza życie generałowi Labienusowi oraz sforze psów, usiłującym zromanizować Lutecję…

„Idefiks i Nieugięci” to całkiem nowa seria ze świata Asteriksa. Jest to prequel, którego akcja dzieje się na dwa lata przed spotkaniem Idefiksa z Asteriksem i Obeliksem w Lutecji, w albumie „Wyprawa dookoła Galii”. Mały piesek ewoluuje w nowym świecie, gdzie funkcjonują wszystkie kody, dzięki którym stworzona przez genialnych René Goscinny’ego i Alberta Uderzo w 1959 roku seria komiksów o dwóch dzielnych Galach odniosła taki sukces.

 

 

Idefiks i Nieugięci – W tej dzielnicy żadnej łaciny! Tom 1

Scenariusz: Yves Coulon, Matthieu Choquet, Jérôme Erbin

Rysunki: Philippe Fenech, Jean Bastide

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 68 stron

Format: 216x216

Cena: 27,99

ISBN: 978-83-281-5528-2

Język oryginału: francuski

Seria: Idefiks i Nieugięci

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!

Komiks „Idefiks i Nieugięci” tworzony jest na podstawie serialu animowanego, emitowanego od września 2021 roku na ekranach France Télévisions, który już w tym roku będzie miał swoją premierę w TVP.

Album został narysowany przez Jeana Bastide'a („Ptyś i Bill”) i Philippe'a Fenecha („Kumpelki”), dwóch młodych, wielce utalentowanych autorów, którzy postarali się utrzymać możliwie jak najbliżej stylu geniuszy René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Scenariusz stworzyli Matthieu Choquet, Jérôme Erbin i Yves Coulon. Pierwszy album zawiera trzy historie z niespodziewanymi gośćmi, dobrze już znanymi fanom Asteriksa: „Piłeczka Loftki”, „Fluctuat N-Iczk! Mergitur!” oraz „Labienusie, nie dopadniesz mnie!”.

Galeria


comments powered by Disqus