Wernisaż wystawy „Kadry AKTu”

Autor: Asocjacja Komiksu w Toruniu Redaktor: Motyl

Dodane: 26-09-2022 23:38 ()


Zapraszamy na wystawę prezentującą twórców komiksowych związanych z Asocjacją Komiksu w Toruniu! Wstęp bezpłatny. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 października o godz. 18:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, ul. Juliusza Słowackiego 8 , 87-100 Toruń.
 
Toruńskie środowisko komiksowe wyrosło w ostatnich latach na jedno z najbardziej aktywnych w Polsce. Asocjacja Komiksu w Toruniu – nieformalne zrzeszenie, którego inicjatorem był nieodżałowany, przedwcześnie zmarły toruński naukowiec Dr Tomasz Marciniak – skupia twórców, badaczy i miłośników komiksów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach działalności odbywają się regularne spotkania poświęcone sztuce komiksu, wydawany jest cykliczny „Magazyn AKT” (uznawany za jeden z najlepszych magazynów komiksowych w Polsce), ale realizowane są także warsztaty komiksowe, prelekcje, wystawy, działania propagatorskie. Członkowie AKT są zaangażowani w organizację imprez środowiskowych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi czy Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt w Toruniu. Znaleźli się także wśród założycieli toruńskiego Stowarzyszenia Gildia Superbohaterów, oferującego wsparcie i edukację dla rodzin z wykorzystaniem treści i mediów popkulturowych, w szczególności komiksu.
 
 
Wystawa stanowi przegląd twórczości artystów związanych z Asocjacją. Wśród czternastu twórców znajdują się zarówno młode talenty (wyłowione dzięki działaniom edukacyjnym AKT), jak i doświadczeni rysownicy, tacy jak Zvyrke czy Piotr Wojciechowski, którzy dzięki swoim umiejętnościom doczekali się już uznania w środowisku komiksu niezależnego i mają na koncie kilka autorskich publikacji.
 
Wystawa zrealizowana w ramach projektu „Promocja działalności Asocjacji Komiksu w Toruniu”, współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

comments powered by Disqus